çelebi_blş
MONmedia
ZAFERemlak
SALGAMettavuk
SEYYARköfteci
BADANA_kenan
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
Ugur Gencer
Ugur Gencer

SMS DEVRİMİ?

Geçtiğimiz günler sosyal medyada dolaşırken eski Kocaeli Kamu Hastaneleri birliği genel sekreteri Şenol Ergüney’in sayfasında Gebze Fatih Devlet Hastanesinin SMS devrimi ile ilgili haberi görünce inanın çok şaşırdım.

12 Ekim 2017 Saat: 15:33

SMS DEVRİMİ?

Geçtiğimiz günler sosyal medyada dolaşırken eski Kocaeli Kamu Hastaneleri birliği genel sekreteri Şenol Ergüney’in sayfasında Gebze Fatih Devlet Hastanesinin SMS devrimi ile ilgili haberi görünce inanın çok şaşırdım.

Tebessüm ettim çünkü bu haberi ben 30 Mayıs’ta hem gazetede, hem radyo da haber yapmıştım. GOOGLE en büyük şahittir. Hatta bu haber birçok gazetede de yayınlanmıştı.

Bu eski haberleri yeniden paylaşmak veya farklı sitelerde haber yaptırmanın Gökhan hocanın fikri olduğunu düşünmüyorum. Şayet kendi fikri ise bence bu noktada yanlış yapmış veya yaptırılmıştır. Sonuç itibariyle Gökhan hoca bayrağı devir aldığından bu yana geçmişten gelen devam eden hizmetleri sürdürürken eski yönetimin hastaneyi belli bir noktaya getirdiğini iyi bilen bir yönetici olduğunu biliyoruz. Bunu kimse ne inkâr edebilir, nede görmezden gelebilir. Zaten Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nin kat ettiği yolu ve durumunu bırakın Gebze’yi, Kocaeli’yi Ankara’ya kadar bilmeyen yoktur.

Şenol hocanın fikri ise o zaman üzerinde biraz durmak lazım. Eski yönetimin yaptığı SMS devrimi yeni yapılmış gibi sunulması hastaneye emeği geçen eski yönetime haksızlık değimlidir?

Başkalarının emeği üzerinden prim yapmasını sağlamaya çalışmak acaba "bakın ben değiştirdim, yönetimi değiştirmek doğru” bir karardı demek için mi? Yoksa eski yönetimin neden değiştirildiği sorusunu sordurtmamak için mi?

Çünkü önceki yönetim zamanında yapılan SMS haberim sayın genel sekreterin sayfasında paylaşılmamıştı. 3 ay önce başarılı bir yönetimi değiştirmek genel sekreterlik makamı açısından bence riskli bir karardı ve bu riski Sayın Şenol Ergüney alabildi. Beklenen o ki bu yönetiminde projeleri olsun, eskisinden farklı ve onların üzerine koyarak ilerlensin, bu kısa zamanda yeni yönetiminde gayretlerini inkâr etmek elbette mümkün değildir. Ancak genel olarak bakacak olursak gelinen nokta 3 aydır eski yönetimin yaptıklarını resimleyip paylaşmaktan öteye geçilemediğini sosyal medyada görsellerde görüyoruz. Sağlık Bakanlığı sosyal medya paylaşımlarına müsaade etmese onu da göremeyeceğiz.

Ayrıca genel sekreter ve hastane yöneticisi dururken müdür yardımcısı hangi sıfatla demeç veriyor veya röportaj veriyor merak ediyorum. Temmuz ayında ben Şenol bey’e görevden alınmalarla ilgili “Gebze Fatih Hastanesinde neler oluyor” başlık altında kamuoyunun merak ettiği soruyu sormamın üzerinden 3 ay geçti halen bir cevap gelmedi tek bildiğimiz sözleşmenin yenilenmemesiydi. Neden yenilenmediğini sırlar dünyası gibi kimse bilmediği gibi bende bilmiyor ve öğrenmek için sabırsızlıkla bekliyorum. Kaldı ki bundan sonraki süreçte sözleşme sürelerine de gerek kalmadı Kamu Hastaneler Birliği kapatılması kararı verildi.

Bu hastane hepimizin hastanesi ise eksikleri, olumlu veya olumsuz yönleri konusunda eleştirilerimizi yapma hakkımız elbette olacaktır. Her başarının yanında olduğum gibi başarısızlığında yanındayım.

Gerek İstanbul gerek Kocaeli’de yayınlanan tüm köşe yazılarımı canlı yayında paylaşıldıktan sonra tüm dünyaya hâkim olan YouTube’da canlı olarak izleyebilirsiniz.

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Bu Vatan size minnettar17 Temmuz 2018 Saat: 07:50
Tüm Türkiye’de birlik mesajı vererek o kara geceyi unutturmamak için yine tek yürek olduk.
Yeni Kabine Hayırlı Olsun11 Temmuz 2018 Saat: 10:00
Ülkemiz için oldukça önemli olan kabine Ülkesini, Milletini seven Türk Bayrağı altında yaşayan tüm vatandaşlar ekran başında sürpriz isimleri bekliyordu. Tarihte sürprizlerle dolu bir ilk yaşanmış oldu.
Can Erzincanlılar Gecesi10 Temmuz 2018 Saat: 12:08
Darıca Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen bu yıl 10. Düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşma gecesinde Erzincanlıların bu hafta sonu gerçekleşen gecesi çok samimi söylüyorum kendi fikrimce daha güzel geçti.
Tatil Fırsatçılarına Dikkat Edin!5 Temmuz 2018 Saat: 09:57
Tatil sezonu açılması, erken bayram rezervasyonları başlamasıyla tatil için heyecanlı arayışınız kabusa dönmesin.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑