Seyyar Köfteci yeni
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Körfez Dalgıç
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
ÇELEBİ BİLİŞİM 300 X 160
Zafer Emlak Yeni
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
KAZIM KOCAMAN
Ugur Gencer
Ugur Gencer

SMS DEVRİMİ?

Geçtiğimiz günler sosyal medyada dolaşırken eski Kocaeli Kamu Hastaneleri birliği genel sekreteri Şenol Ergüney’in sayfasında Gebze Fatih Devlet Hastanesinin SMS devrimi ile ilgili haberi görünce inanın çok şaşırdım.

12 Ekim 2017 Saat: 15:33

SMS DEVRİMİ?

Geçtiğimiz günler sosyal medyada dolaşırken eski Kocaeli Kamu Hastaneleri birliği genel sekreteri Şenol Ergüney’in sayfasında Gebze Fatih Devlet Hastanesinin SMS devrimi ile ilgili haberi görünce inanın çok şaşırdım.

Tebessüm ettim çünkü bu haberi ben 30 Mayıs’ta hem gazetede, hem radyo da haber yapmıştım. GOOGLE en büyük şahittir. Hatta bu haber birçok gazetede de yayınlanmıştı.

Bu eski haberleri yeniden paylaşmak veya farklı sitelerde haber yaptırmanın Gökhan hocanın fikri olduğunu düşünmüyorum. Şayet kendi fikri ise bence bu noktada yanlış yapmış veya yaptırılmıştır. Sonuç itibariyle Gökhan hoca bayrağı devir aldığından bu yana geçmişten gelen devam eden hizmetleri sürdürürken eski yönetimin hastaneyi belli bir noktaya getirdiğini iyi bilen bir yönetici olduğunu biliyoruz. Bunu kimse ne inkâr edebilir, nede görmezden gelebilir. Zaten Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nin kat ettiği yolu ve durumunu bırakın Gebze’yi, Kocaeli’yi Ankara’ya kadar bilmeyen yoktur.

Şenol hocanın fikri ise o zaman üzerinde biraz durmak lazım. Eski yönetimin yaptığı SMS devrimi yeni yapılmış gibi sunulması hastaneye emeği geçen eski yönetime haksızlık değimlidir?

Başkalarının emeği üzerinden prim yapmasını sağlamaya çalışmak acaba "bakın ben değiştirdim, yönetimi değiştirmek doğru” bir karardı demek için mi? Yoksa eski yönetimin neden değiştirildiği sorusunu sordurtmamak için mi?

Çünkü önceki yönetim zamanında yapılan SMS haberim sayın genel sekreterin sayfasında paylaşılmamıştı. 3 ay önce başarılı bir yönetimi değiştirmek genel sekreterlik makamı açısından bence riskli bir karardı ve bu riski Sayın Şenol Ergüney alabildi. Beklenen o ki bu yönetiminde projeleri olsun, eskisinden farklı ve onların üzerine koyarak ilerlensin, bu kısa zamanda yeni yönetiminde gayretlerini inkâr etmek elbette mümkün değildir. Ancak genel olarak bakacak olursak gelinen nokta 3 aydır eski yönetimin yaptıklarını resimleyip paylaşmaktan öteye geçilemediğini sosyal medyada görsellerde görüyoruz. Sağlık Bakanlığı sosyal medya paylaşımlarına müsaade etmese onu da göremeyeceğiz.

Ayrıca genel sekreter ve hastane yöneticisi dururken müdür yardımcısı hangi sıfatla demeç veriyor veya röportaj veriyor merak ediyorum. Temmuz ayında ben Şenol bey’e görevden alınmalarla ilgili “Gebze Fatih Hastanesinde neler oluyor” başlık altında kamuoyunun merak ettiği soruyu sormamın üzerinden 3 ay geçti halen bir cevap gelmedi tek bildiğimiz sözleşmenin yenilenmemesiydi. Neden yenilenmediğini sırlar dünyası gibi kimse bilmediği gibi bende bilmiyor ve öğrenmek için sabırsızlıkla bekliyorum. Kaldı ki bundan sonraki süreçte sözleşme sürelerine de gerek kalmadı Kamu Hastaneler Birliği kapatılması kararı verildi.

Bu hastane hepimizin hastanesi ise eksikleri, olumlu veya olumsuz yönleri konusunda eleştirilerimizi yapma hakkımız elbette olacaktır. Her başarının yanında olduğum gibi başarısızlığında yanındayım.

Gerek İstanbul gerek Kocaeli’de yayınlanan tüm köşe yazılarımı canlı yayında paylaşıldıktan sonra tüm dünyaya hâkim olan YouTube’da canlı olarak izleyebilirsiniz.

 

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Ne mutlu yazılarım her yerde okunuyor, sesim her yere ulaşıyor16 Mart 2018 Saat: 11:29
İlk cep telefonu çıktığından bu güne aynı telefon numarası kullandığımdan cep telefonumda kayıtlı numaraların sayısı yaklaşık 1500 olması ve her geçen gün artış göstermesi muhafaza etmek bakımından beni her zaman rahatsız ediyo
Teknoloji aileleri ve gençleri nereye götürüyor15 Mart 2018 Saat: 08:58
Sahte mutluluğu sanalda bulduğunu düşünen, ya bulduğu yerde bırakıyor, ya da sahte mutluluk büyük pişmanlıkla son buluyor.
Sağlık çalışanları yalnız değilsiniz14 Mart 2018 Saat: 09:04
Fedakârlıkla insanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarının kıymetini anlatmak için sadece bir gün yazmak yetersizdir.
İzmitli bayanlar Kocaeli’ye örnek olsun!13 Mart 2018 Saat: 08:51
Haydi, Organ Bağışı' konulu panel sonrası organlarını bağışlayan İzmitli duyarlı vatandaşlar, Ülkemizde organ bağışı bekleyen yaklaşık 70 bin hastaya bir umut olacaklardır.
Vali Hüseyin Aksoy Son Noktayı Koydu9 Mart 2018 Saat: 09:05
Dilenen çocuklarla ilgili olarak bugüne kadar defalarca yazılıp çizilmesine rağmen tam anlamıyla bir sonuç alınamayan günden güne artış gösteren kanayan yaraya en sonunda ciddi anlamda ilk neşter vuruldu.
Tüm Yazıları