Seyyar Köfteci yeni
asya enerji
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Kudret Turizm
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
KAZIM KOCAMAN
BNB BİSİKLET 300 X 160
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
İhbar hattı whatsapp
Ugur Gencer
Ugur Gencer

SMS DEVRİMİ?

Geçtiğimiz günler sosyal medyada dolaşırken eski Kocaeli Kamu Hastaneleri birliği genel sekreteri Şenol Ergüney’in sayfasında Gebze Fatih Devlet Hastanesinin SMS devrimi ile ilgili haberi görünce inanın çok şaşırdım.

12 Ekim 2017 Saat: 15:33

SMS DEVRİMİ?

Geçtiğimiz günler sosyal medyada dolaşırken eski Kocaeli Kamu Hastaneleri birliği genel sekreteri Şenol Ergüney’in sayfasında Gebze Fatih Devlet Hastanesinin SMS devrimi ile ilgili haberi görünce inanın çok şaşırdım.

Tebessüm ettim çünkü bu haberi ben 30 Mayıs’ta hem gazetede, hem radyo da haber yapmıştım. GOOGLE en büyük şahittir. Hatta bu haber birçok gazetede de yayınlanmıştı.

Bu eski haberleri yeniden paylaşmak veya farklı sitelerde haber yaptırmanın Gökhan hocanın fikri olduğunu düşünmüyorum. Şayet kendi fikri ise bence bu noktada yanlış yapmış veya yaptırılmıştır. Sonuç itibariyle Gökhan hoca bayrağı devir aldığından bu yana geçmişten gelen devam eden hizmetleri sürdürürken eski yönetimin hastaneyi belli bir noktaya getirdiğini iyi bilen bir yönetici olduğunu biliyoruz. Bunu kimse ne inkâr edebilir, nede görmezden gelebilir. Zaten Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nin kat ettiği yolu ve durumunu bırakın Gebze’yi, Kocaeli’yi Ankara’ya kadar bilmeyen yoktur.

Şenol hocanın fikri ise o zaman üzerinde biraz durmak lazım. Eski yönetimin yaptığı SMS devrimi yeni yapılmış gibi sunulması hastaneye emeği geçen eski yönetime haksızlık değimlidir?

Başkalarının emeği üzerinden prim yapmasını sağlamaya çalışmak acaba "bakın ben değiştirdim, yönetimi değiştirmek doğru” bir karardı demek için mi? Yoksa eski yönetimin neden değiştirildiği sorusunu sordurtmamak için mi?

Çünkü önceki yönetim zamanında yapılan SMS haberim sayın genel sekreterin sayfasında paylaşılmamıştı. 3 ay önce başarılı bir yönetimi değiştirmek genel sekreterlik makamı açısından bence riskli bir karardı ve bu riski Sayın Şenol Ergüney alabildi. Beklenen o ki bu yönetiminde projeleri olsun, eskisinden farklı ve onların üzerine koyarak ilerlensin, bu kısa zamanda yeni yönetiminde gayretlerini inkâr etmek elbette mümkün değildir. Ancak genel olarak bakacak olursak gelinen nokta 3 aydır eski yönetimin yaptıklarını resimleyip paylaşmaktan öteye geçilemediğini sosyal medyada görsellerde görüyoruz. Sağlık Bakanlığı sosyal medya paylaşımlarına müsaade etmese onu da göremeyeceğiz.

Ayrıca genel sekreter ve hastane yöneticisi dururken müdür yardımcısı hangi sıfatla demeç veriyor veya röportaj veriyor merak ediyorum. Temmuz ayında ben Şenol bey’e görevden alınmalarla ilgili “Gebze Fatih Hastanesinde neler oluyor” başlık altında kamuoyunun merak ettiği soruyu sormamın üzerinden 3 ay geçti halen bir cevap gelmedi tek bildiğimiz sözleşmenin yenilenmemesiydi. Neden yenilenmediğini sırlar dünyası gibi kimse bilmediği gibi bende bilmiyor ve öğrenmek için sabırsızlıkla bekliyorum. Kaldı ki bundan sonraki süreçte sözleşme sürelerine de gerek kalmadı Kamu Hastaneler Birliği kapatılması kararı verildi.

Bu hastane hepimizin hastanesi ise eksikleri, olumlu veya olumsuz yönleri konusunda eleştirilerimizi yapma hakkımız elbette olacaktır. Her başarının yanında olduğum gibi başarısızlığında yanındayım.

Gerek İstanbul gerek Kocaeli’de yayınlanan tüm köşe yazılarımı canlı yayında paylaşıldıktan sonra tüm dünyaya hâkim olan YouTube’da canlı olarak izleyebilirsiniz.

 

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kocaeli Jandarma Kadına Şiddette İlklere İmza Atıyor15 Aralık 2017 Saat: 09:24
Anladığım kadarıyla Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı son günlerde yurt genelinde artış gösteren kadına şiddet konularına karşı yoğun bir çalışma içersine girerek görülmedik duyulmadık bir uygulama başlatmıştır.
Varlık yönetim şirketleri vatandaşı isyan ettiriyor!14 Aralık 2017 Saat: 07:57
Gün boyu gına gelen firmaların tanıtıcı reklam mesajlarından sonra bir de dönme dolap gibi sürekli faklı İllerden Varlık Yönetim Şirketleri tarafından aranan vatandaşlara gına geldi.
Sözde tatlıya bağlayalım.
Biz neden böyle olduk13 Aralık 2017 Saat: 07:55
Haberler artık haber olma özelliğinden çıktı izlenir gibi değil.
Her gün yaşanmış insanlık dışı haberlerin içinde pirinç içinde taş arar gibi güzel haber arar olduk.
Soba Can Yakar.!12 Aralık 2017 Saat: 08:21
Duymaya alıştığımız sobadan sızan karbonmonoksit gazından, hayatlar bitiyor, yuvalar yıkılıyor, ocaklar sönüyor. Hayatlarını kaybedenlerde gözyaşları, feryatlar eşliğinde uğurlanıyorlar. Kaçımız bu haberlerden ibret alarak önlem
Gıda sahtekârlarının korkulu rüyası Alo 1748 Aralık 2017 Saat: 16:18
Gün boyu karşılaştığımız ekranlara yansıyan toplum sağlığını hiçe sayan işletmelerle ilgili olarak bizlerde duyarlı vatandaşlar olarak amacına uygun şekilde yetkililere sağlıklı olarak destek vermemiz gerekiyor.
Tüm Yazıları