UMRE
çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
RENO
Mehmetali paşa adayı iilanı
KOTO VEFAT İLANI REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Süleyman Soylu Kuralları Sevdiriyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emniyet kemerinden sonra yaya öncelikli trafik kampanyası başlatılacağını, dikkat çekmek için eylem yapılacağını duyurmasıyla “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019, “Yaya Öncelikli

5 Şubat 2019 Saat: 22:50
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emniyet kemerinden sonra yaya öncelikli trafik kampanyası başlatılacağını, dikkat çekmek için eylem yapılacağını duyurmasıyla “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019, “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yıl boyu devam edecek bir kampanya yapılması kararlaştırılmıştır.
Kampanya 6.Şubat.Çarşamba günü saat 12.00-13.30 saatleri arasında tüm illerimizde ve ilçelerimizde eş zamanlı olarak başlatılacak. Sürücülerin trafik ışıkları olmayan yaya geçitlerini fark etmesi, yayaların geçitlerdeki geçiş üstünlüğü vurgulanacak, yayaların da özellikle yaya geçitlerini kullanması teşvik edilecek.
Kampanyayı gerek yayınlarımda gerek satırlarımda yürekten destekliyorum. Bakan Soylu’nun önem verdiği bu kampanyanın sonucu tıpkı emniyet kemeri alışkanlığının yaygınlaşması ve alışkanlık haline gelmesi gibi sonuç verecektir.
Hatırlarsanız emniyet kemeri takıp araçlarında resim çektiren vatandaşlar twitter adreslerinden Bakan Soylu'yu etikleyip yazdıkları anlamlı yazılar ve araçları içersinde emniyet kemerleri takılı vaziyette seyehat ederken çektirdikleri resimleri paylaşmaları sempati toplayıp toplumda severek emniyet kemeri takmayı alışkanlık haline getirdi. 
Trafik kazaları konusunda farkındalığı arttırmayı bir üst noktaya taşımak için milletin desteği en önemlisi de çocukların desteğini alarak emniyet kemeri takmayı adet haline getirmeyi başarmak güzel sonuçlar veriyor. 
Emniyet kemeri çocuklar üzerinde özellikle büyük etki uyandırdı.  Bizim toplumda kuralı sevdirmek, sempati haline getirirerek uygulamak daha kalıcı ve daha etkli oluyor. Arabaya binen bir çocuk araba haraket etmeden babasına,annesine emniyet kemeri takılması gerektiğini söylüyor, "Bakan amcamız Süleyman Soylu,İçişleri Bakanımız" emniyet kemeri takın dediğini ailesine hatırlatıyorsa bence hafızalara kazınmış demektir.   
Aksi taktirde sadece ceza yememek için göstermelik kurallara uymak sonuç vermiyor. Uygulama noktasında veya ekip otusu görüldüğünde emniyet kemeri takmak sadece ceza yememek içindir. Bana göre kurala gönülden uyulmasının tek yolu o kuralı sevdirmekten geçiyor. Bu uygulamalarıyla Bakan Soylu genci yaşlısı her kesimin emniyet kemeri takılmasının kazalardaki önemini vurgulaması, emniyet kemerinin alışkanlık haline gelmesine neden oldu. Günümüzde meydana gelen trafik kazalarında can kaybı olmaması için "emniyet kemeri" deninde ilk akla gelen isim Süleyman Soylu'dur. 
"Unutmayalım ki, hepimiz bir yayayız. Biz veya sevdiklerimizin yaya geçidinden karşıdan karşıya geçerken sevdiklerimize sürücülerin nasıl davranasını istiyorsak bizde bir sürücü olarak öyle davranıp yayalara her zaman öncelik verip, yol verelim. 
Yerelden Ulusala

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Seçimlerde biz olmazsak siz olamazsınız diyemiyoruz?20 Şubat 2019 Saat: 11:39
Hep bir umut peşinde koşuyoruz. Hal bu ki en büyük umudun kendimizde olduğunu bilmiyor, güce kaşı eğilip gözümüzde büyütmeyi güzel beceriyoruz.
Seçim heyecanı geçer de sanal tehlike ne olacak?12 Şubat 2019 Saat: 15:57
Silahtan daha tehlikeli olan internet çıktı mertlik, sosyal medya çıktı düzen bozuldu.
Adel Üretim Tesisi Ziyaretim31 Ocak 2019 Saat: 09:33
Nesiller boyu eğitimde önemli yeri olan, kalem kutularının ve okul sıralarının vazgeçilmez dostu, İlkokulda tanışıp ömrümüzün sonuna kadar kullandığımız kurşun kalem üretimini okul yıllarından beri hep merak ederdim.
Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası halkı emeklilik çilesi çekiyor!24 Ocak 2019 Saat: 11:27
Gebze Sosyal Güvenlik Kurumu SGK’da yapılamayan işlemler yüzünden yaşanan sıkıntılara bizzat şahit olmuş bir kişi olarak yazmakta fayda buldum.
Sana helal olsun Ümit Öğretmen18 Ocak 2019 Saat: 11:05
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑