çelebi_blş
MONmedia
ZAFERemlak
SALGAMettavuk
SEYYARköfteci
BADANA_kenan
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Varlık yönetim şirketleri vatandaşı isyan ettiriyor!

Gün boyu gına gelen firmaların tanıtıcı reklam mesajlarından sonra bir de dönme dolap gibi sürekli faklı İllerden Varlık Yönetim Şirketleri tarafından aranan vatandaşlara gına geldi.
Sözde tatlıya bağlayalım.

14 Aralık 2017 Saat: 08:57

Varlık yönetim şirketleri vatandaşı isyan ettiriyor!

Günümüz şartlarında borcu olmayan var mı?

Borç yiğidin kamçısı olmaktan çıktı acısı oldu.

Gün boyu gına gelen firmaların tanıtıcı reklam mesajlarından sonra bir de dönme dolap gibi sürekli faklı İllerden Varlık Yönetim Şirketleri tarafından aranan vatandaşlara gına geldi.

Sözde tatlıya bağlayalım.

Çözüm üretelim.

Yardımcı olalım.

Kardeşim bırakın vatandaşa yardımsever görünme taktiklerini telefonla mesajlarla, maillerle verdiğiniz rahatsızlık tatlıya değil resmen acıya bağlıyor.

Devletimiz bile alacaklısını bu kadar rahatsız etmezken” Varlık Yönetim Şirketleri” siz kim oluyorsunuz da vatandaşı bu denli baskı kurarak rahatsız edebiliyorsunuz. Buna hakkınız yok..!

Elinde belge olan tatlıya bağlamaya çalışmaz verir icraya çatır çatır alacak olduğu parayı alır. Yazıktır günahtır vatandaşa baskı kurmak, sıkıştırmak, rahatsız etmek hangi kitapta yazıyor. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz.

Yaşanan ekonomik kriz altında ezilen millet zaten ağır hayat şartlarından burnundan soluyor. İnsanları bu denli icra takibi, maaşa haciz diye alttan sopa göstererek korku imparatorluğu kurarak sadece yuvaların yıkılmasına, cinayetlerin işlenmesine, intiharların yaşanmasına vesile olursunuz.

Ayrıca ödeme durumu olmayan, işsiz ve yoksul vatandaşlardan para tahsil edebilmek için “evinize, maaşınıza haciz getireceğiz’ diyerek insan onurunu zedeleyen yöntemlerle tahsilât yapmaya çalışmakta hiç etik bir durum değil.

Üstelik vatandaşların yakınlarını da rahatlıkla rahatsız edebiliyorsunuz, bari oldu olacak arabaya anfi ve hoparlör takıp alacaklı olduğunuz vatandaşın mahallesinde anons ederek dolaşın.

Kısacası Varlık yönetim şirketlerinin tehdit edici, rahatsızlık verici tahsilât yöntemlerinden dolayı vatandaşlar kâbus yaşamaya başladı. Bu kâbusların artış göstermesine birilerinin dur demesi gerekiyor.

 

 

 

 

    

   

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Şerafettin Saka Yargıtay Üyesi Oldu19 Temmuz 2018 Saat: 23:40
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca Yargıtay'a 100, Danıştay'a 12 yeni üye seçti.
Bu Vatan size minnettar17 Temmuz 2018 Saat: 07:50
Tüm Türkiye’de birlik mesajı vererek o kara geceyi unutturmamak için yine tek yürek olduk.
Yeni Kabine Hayırlı Olsun11 Temmuz 2018 Saat: 10:00
Ülkemiz için oldukça önemli olan kabine Ülkesini, Milletini seven Türk Bayrağı altında yaşayan tüm vatandaşlar ekran başında sürpriz isimleri bekliyordu. Tarihte sürprizlerle dolu bir ilk yaşanmış oldu.
Can Erzincanlılar Gecesi10 Temmuz 2018 Saat: 12:08
Darıca Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen bu yıl 10. Düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşma gecesinde Erzincanlıların bu hafta sonu gerçekleşen gecesi çok samimi söylüyorum kendi fikrimce daha güzel geçti.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑