çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Dostlar Kadırga
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Varlık yönetim şirketleri vatandaşı isyan ettiriyor!

Gün boyu gına gelen firmaların tanıtıcı reklam mesajlarından sonra bir de dönme dolap gibi sürekli faklı İllerden Varlık Yönetim Şirketleri tarafından aranan vatandaşlara gına geldi.
Sözde tatlıya bağlayalım.

14 Aralık 2017 Saat: 08:57

Varlık yönetim şirketleri vatandaşı isyan ettiriyor!

Günümüz şartlarında borcu olmayan var mı?

Borç yiğidin kamçısı olmaktan çıktı acısı oldu.

Gün boyu gına gelen firmaların tanıtıcı reklam mesajlarından sonra bir de dönme dolap gibi sürekli faklı İllerden Varlık Yönetim Şirketleri tarafından aranan vatandaşlara gına geldi.

Sözde tatlıya bağlayalım.

Çözüm üretelim.

Yardımcı olalım.

Kardeşim bırakın vatandaşa yardımsever görünme taktiklerini telefonla mesajlarla, maillerle verdiğiniz rahatsızlık tatlıya değil resmen acıya bağlıyor.

Devletimiz bile alacaklısını bu kadar rahatsız etmezken” Varlık Yönetim Şirketleri” siz kim oluyorsunuz da vatandaşı bu denli baskı kurarak rahatsız edebiliyorsunuz. Buna hakkınız yok..!

Elinde belge olan tatlıya bağlamaya çalışmaz verir icraya çatır çatır alacak olduğu parayı alır. Yazıktır günahtır vatandaşa baskı kurmak, sıkıştırmak, rahatsız etmek hangi kitapta yazıyor. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz.

Yaşanan ekonomik kriz altında ezilen millet zaten ağır hayat şartlarından burnundan soluyor. İnsanları bu denli icra takibi, maaşa haciz diye alttan sopa göstererek korku imparatorluğu kurarak sadece yuvaların yıkılmasına, cinayetlerin işlenmesine, intiharların yaşanmasına vesile olursunuz.

Ayrıca ödeme durumu olmayan, işsiz ve yoksul vatandaşlardan para tahsil edebilmek için “evinize, maaşınıza haciz getireceğiz’ diyerek insan onurunu zedeleyen yöntemlerle tahsilât yapmaya çalışmakta hiç etik bir durum değil.

Üstelik vatandaşların yakınlarını da rahatlıkla rahatsız edebiliyorsunuz, bari oldu olacak arabaya anfi ve hoparlör takıp alacaklı olduğunuz vatandaşın mahallesinde anons ederek dolaşın.

Kısacası Varlık yönetim şirketlerinin tehdit edici, rahatsızlık verici tahsilât yöntemlerinden dolayı vatandaşlar kâbus yaşamaya başladı. Bu kâbusların artış göstermesine birilerinin dur demesi gerekiyor.

 

 

 

 

    

   

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kalkınma Bakanlığından Onay Bekliyor!15 Ekim 2018 Saat: 11:27
Kocaeli’nin şirin bir İlçesi olan binlerce yıllık tarihi geçmişiyle, İstanbul’a uzaklığı 38 km olan Darıca İlçesi her geçen gün gelişiyor.
Velilerin kaynak kitap umudu Prof. Dr. Ziya Selçuk26 Eylül 2018 Saat: 09:35
2018-2019 Eğitim Öğretim başlamasıyla birlikte veliler kitap alışverişi yapmak için kırtasiyelerin yollarını aşındırıyorlar.
Şu dolar fırsatçılarını bir güzel silelim8 Eylül 2018 Saat: 00:02
Dolar fırsatçıları unuttuğunuz bir şey var. Bu toplum sizin gibi suistimal fırsatçıları da hafızaya kaydedecek.
Zabıtalar Belediyelerin Görünen Yüzüdür!5 Eylül 2018 Saat: 11:45
Zabıta mesleğini icra eden başta Kocaeli, İstanbul, Adana, Antalya, Çorum’da görev yapan dostlarım bizzat telefon açarak sevgili Uğur bizi neden unuttun diyorlar.
Bu müdür Eğitimci mi? Harita mühendisi mi?3 Eylül 2018 Saat: 17:30
Eğitim denince hemen gözlerimizi çevirir, kullaklarımızı dikeriz. Nedenine gelince eğitimin yaşı olmadığı gibi hepimizi uzaktan veya yakından ilgilendiriyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑