Seyyar Köfteci yeni
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Pekin Emlak
Zafer Emlak Yeni
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
ÇELEBİ BİLİŞİM 300 X 160
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Varlık yönetim şirketleri vatandaşı isyan ettiriyor!

Gün boyu gına gelen firmaların tanıtıcı reklam mesajlarından sonra bir de dönme dolap gibi sürekli faklı İllerden Varlık Yönetim Şirketleri tarafından aranan vatandaşlara gına geldi.
Sözde tatlıya bağlayalım.

14 Aralık 2017 Saat: 08:57

Varlık yönetim şirketleri vatandaşı isyan ettiriyor!

Günümüz şartlarında borcu olmayan var mı?

Borç yiğidin kamçısı olmaktan çıktı acısı oldu.

Gün boyu gına gelen firmaların tanıtıcı reklam mesajlarından sonra bir de dönme dolap gibi sürekli faklı İllerden Varlık Yönetim Şirketleri tarafından aranan vatandaşlara gına geldi.

Sözde tatlıya bağlayalım.

Çözüm üretelim.

Yardımcı olalım.

Kardeşim bırakın vatandaşa yardımsever görünme taktiklerini telefonla mesajlarla, maillerle verdiğiniz rahatsızlık tatlıya değil resmen acıya bağlıyor.

Devletimiz bile alacaklısını bu kadar rahatsız etmezken” Varlık Yönetim Şirketleri” siz kim oluyorsunuz da vatandaşı bu denli baskı kurarak rahatsız edebiliyorsunuz. Buna hakkınız yok..!

Elinde belge olan tatlıya bağlamaya çalışmaz verir icraya çatır çatır alacak olduğu parayı alır. Yazıktır günahtır vatandaşa baskı kurmak, sıkıştırmak, rahatsız etmek hangi kitapta yazıyor. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz.

Yaşanan ekonomik kriz altında ezilen millet zaten ağır hayat şartlarından burnundan soluyor. İnsanları bu denli icra takibi, maaşa haciz diye alttan sopa göstererek korku imparatorluğu kurarak sadece yuvaların yıkılmasına, cinayetlerin işlenmesine, intiharların yaşanmasına vesile olursunuz.

Ayrıca ödeme durumu olmayan, işsiz ve yoksul vatandaşlardan para tahsil edebilmek için “evinize, maaşınıza haciz getireceğiz’ diyerek insan onurunu zedeleyen yöntemlerle tahsilât yapmaya çalışmakta hiç etik bir durum değil.

Üstelik vatandaşların yakınlarını da rahatlıkla rahatsız edebiliyorsunuz, bari oldu olacak arabaya anfi ve hoparlör takıp alacaklı olduğunuz vatandaşın mahallesinde anons ederek dolaşın.

Kısacası Varlık yönetim şirketlerinin tehdit edici, rahatsızlık verici tahsilât yöntemlerinden dolayı vatandaşlar kâbus yaşamaya başladı. Bu kâbusların artış göstermesine birilerinin dur demesi gerekiyor.

 

 

 

 

    

   

 

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Velilerde Okul Müdürümüz Gider Korkusu Başladı!18 Nisan 2018 Saat: 08:58
Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Iğdır´da yaptığı konuşmada, Türkiye´de ne başarı varsa arkasında eğitim olduğunu, her ne eksiklik varsa onun da sebebinin eğitim olduğunu ifade ederek, "Eksiklikleri gidermenin yolu da eğitimden
Gebze Cumhuriyet Meydanında Atatürk Büstünü Gören Yok mu?17 Nisan 2018 Saat: 10:18
Gebze İlçe protokolünün resmi törenlerde çelenk bırakarak önünde saf tutarak saygı duruşunda bulunduğu, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykelinin bakımsızlığı dikkat çekiyor.
İnşaatlarda iş güvenliğine dikkat edilmiyor!13 Nisan 2018 Saat: 09:01
Günümüzün en yaygın sektörleri arasına giren inşaat sektörüne girmeyen kalmadı. Önceden beş parmağı geçmeyen inşaat firmaları her geçen gün çoğalıyor.
Tüm Yazıları