Seyyar Köfteci yeni
asya enerji
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Kudret Turizm
Körfez Dalgıç
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
ÇELEBİ BİLİŞİM 300 X 160
Zafer Emlak Yeni
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
İhbar hattı whatsapp
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Varlık yönetim şirketleri vatandaşı isyan ettiriyor!

Gün boyu gına gelen firmaların tanıtıcı reklam mesajlarından sonra bir de dönme dolap gibi sürekli faklı İllerden Varlık Yönetim Şirketleri tarafından aranan vatandaşlara gına geldi.
Sözde tatlıya bağlayalım.

14 Aralık 2017 Saat: 08:57

Varlık yönetim şirketleri vatandaşı isyan ettiriyor!

Günümüz şartlarında borcu olmayan var mı?

Borç yiğidin kamçısı olmaktan çıktı acısı oldu.

Gün boyu gına gelen firmaların tanıtıcı reklam mesajlarından sonra bir de dönme dolap gibi sürekli faklı İllerden Varlık Yönetim Şirketleri tarafından aranan vatandaşlara gına geldi.

Sözde tatlıya bağlayalım.

Çözüm üretelim.

Yardımcı olalım.

Kardeşim bırakın vatandaşa yardımsever görünme taktiklerini telefonla mesajlarla, maillerle verdiğiniz rahatsızlık tatlıya değil resmen acıya bağlıyor.

Devletimiz bile alacaklısını bu kadar rahatsız etmezken” Varlık Yönetim Şirketleri” siz kim oluyorsunuz da vatandaşı bu denli baskı kurarak rahatsız edebiliyorsunuz. Buna hakkınız yok..!

Elinde belge olan tatlıya bağlamaya çalışmaz verir icraya çatır çatır alacak olduğu parayı alır. Yazıktır günahtır vatandaşa baskı kurmak, sıkıştırmak, rahatsız etmek hangi kitapta yazıyor. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz.

Yaşanan ekonomik kriz altında ezilen millet zaten ağır hayat şartlarından burnundan soluyor. İnsanları bu denli icra takibi, maaşa haciz diye alttan sopa göstererek korku imparatorluğu kurarak sadece yuvaların yıkılmasına, cinayetlerin işlenmesine, intiharların yaşanmasına vesile olursunuz.

Ayrıca ödeme durumu olmayan, işsiz ve yoksul vatandaşlardan para tahsil edebilmek için “evinize, maaşınıza haciz getireceğiz’ diyerek insan onurunu zedeleyen yöntemlerle tahsilât yapmaya çalışmakta hiç etik bir durum değil.

Üstelik vatandaşların yakınlarını da rahatlıkla rahatsız edebiliyorsunuz, bari oldu olacak arabaya anfi ve hoparlör takıp alacaklı olduğunuz vatandaşın mahallesinde anons ederek dolaşın.

Kısacası Varlık yönetim şirketlerinin tehdit edici, rahatsızlık verici tahsilât yöntemlerinden dolayı vatandaşlar kâbus yaşamaya başladı. Bu kâbusların artış göstermesine birilerinin dur demesi gerekiyor.

 

 

 

 

    

   

 

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Hem bilgisizlik hem külhanbeylik tutmaz!19 Ocak 2018 Saat: 11:40
Savunduğu, iddialaştığı konu hakkında hiçbir bilgisi olmadan sadece kulaktan duyma bilgilerle bilmişlik yapanlara, bildiklerinin doğru olduğunu savunan haddini bilmezlerden gına geldi.
Hastanın nefesine kulak veren başhekim18 Ocak 2018 Saat: 11:34
Anlayacağınız başhekimlik makamı kapalı kapılar ardında değil halkın içinde vatandaşla iç içe devam edileceğinin müjdesini vermek şifa bekleyen hastalara şifa, hasta yakınlarına da oldukça kolaylık sağlayacaktır.
Elleriniz kırılsın.!17 Ocak 2018 Saat: 14:43
Türkiye’yi sarsan şiddet olayları dur durak bilmiyor.
Edepsizler bize uzak olsun16 Ocak 2018 Saat: 12:25
Susanı korkak, görmezden geleni aptal zanneden ruhları EDEPSİZ zavallılar susanı ben susturdum zannetse de, aslında edepli olan her zaman susan taraf olmuştur.
Öğrencilerin heyecanla beklediği bir hafta15 Ocak 2018 Saat: 09:14
2017-2018 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatili başlıyor. Ocak ayına girmemizle birlikte milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği bir haftaya girmiş bulunmaktayız.
Tüm Yazıları