çelebi_blş
MONmedia
ZAFERemlak
SALGAMettavuk
SEYYARköfteci
BADANA_kenan
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
KOFTECI-Dikey
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Yeni Kabine Hayırlı Olsun

Ülkemiz için oldukça önemli olan kabine Ülkesini, Milletini seven Türk Bayrağı altında yaşayan tüm vatandaşlar ekran başında sürpriz isimleri bekliyordu. Tarihte sürprizlerle dolu bir ilk yaşanmış oldu.

11 Temmuz 2018 Saat: 10:00

Yeni Kabine Hayırlı Olsun

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinden sonra meydana çıkan söylemlerin ardından yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yabancı liderlere verdiği yemeğin hemen ardından yeni kabineyi açıkladı.

 

Yeni kabinede Partide uzun yıllar bakanlık ve parti yöneticiliği yapan isimlerin dışında, yeni ve sürpriz isimlerin hükümete gireceği yönündeki tahmini sonuçlar artık yerini net sonuçlara bıraktı.

 

Ülkemiz için oldukça önemli olan kabine Ülkesini, Milletini seven Türk Bayrağı altında yaşayan tüm vatandaşlar ekran başında sürpriz isimleri bekliyordu. Tarihte sürprizlerle dolu bir ilk yaşanmış oldu.

 

Buna göre yapılan açıklamada bakanların birçoğu kendi alanlarında işin mutfağından gelmiş tecrübeli isimler olması Ülkemiz için elbette önemlidir. 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Fuat Oktay

Adalet Bakanı: Abdulhamit Gül

İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu

Milli Savunma Bakanı: Hulusi Akar

Milli Eğitim Bakanı: Prof. Dr. Ziya Selçuk

Sağlık Bakanı: Dr. Fahrettin Koca

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Fatih Dönmez

Çevre ve Şehircilik Bakanı: Murat Kurum

Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Ersoy

Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Kasapoğlu

Hazine ve Maliye Bakanı: Berat Albayrak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Cahit Turhan

Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu

Ticaret Bakanı: Ruhsar Pekcan

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı: Zehra Zümrüt Selçuk

Tarım ve Orman Bakanı: Bekir Pakdemirli

Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Mustafa Varank

 

Bu durumda yapılan açıklamayla bakanlık sayısının başkan yardımcısıyla birlikte 17'ye indirilmesiyle bazı bakanlıkların isimlerinin değişmeden aynı kaldığını bazılarının ise değiştirilerek lağvedildiğini hep birlikte gördük. 

 

Elbette tüm bakanlıklar önemli ancak şimdi gözler son zamanlarda fazlasıyla gündemde alan çocukların geleceği için oldukça önem arz eden, tüm aileleri yakından ilgilendiren Milli Eğitim Bakanlığında ne gibi değişikler olacağına çevrildi. Akedemisyen kökenli, geçmiş yıllarda Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yapmış aynı zamanda yazar olan Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk’un oldukça tecrübeli bir isim olması Milli Eğitim camiasına önümüzdeki süreçte yeni bir soluk, yeni bir heyecan ve yeni bir vizyon katacağına işarettir.

 

Parti’de uzun yıllar bakanlık ve parti yöneticiliği yapan isimlerin dışında oluşan kabine yeniliği genel anlamda faydalı olacağı gibi ilerleyen süreçte yerel anlamda ve parti teşkilatlarında da bu tür değişimlerin yapılması Ülkemiz için daha hayırlı olup kısa sürede çok olumlu sonuçlar doğuracaktır. Yenilikler her anlamda iyidir. Siyasete uzak kalmış kişilerinde bilgi birikimi ve tecrübelerinden faydalanmanın her anlamda fayda sağlayacağına inancım tamdır.

 

Yeni kabine Vatana, Millete hayırlı uğurlu olsun. Rabbim yeni kabinede görev alan tecrübeli olan bakanlarımıza Ülkemiz için hayırlı hizmetler yapmayı, hayırlı projeler üretmeyi nasip etsin. Allah Devletimizi, Milletimizi tüm kötülüklerden korusun.

 

Günün sözü: Tebdil-i Mekanda Ferahlık Vardır. 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Şerafettin Saka Yargıtay Üyesi Oldu19 Temmuz 2018 Saat: 23:40
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca Yargıtay'a 100, Danıştay'a 12 yeni üye seçti.
Bu Vatan size minnettar17 Temmuz 2018 Saat: 07:50
Tüm Türkiye’de birlik mesajı vererek o kara geceyi unutturmamak için yine tek yürek olduk.
Can Erzincanlılar Gecesi10 Temmuz 2018 Saat: 12:08
Darıca Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen bu yıl 10. Düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşma gecesinde Erzincanlıların bu hafta sonu gerçekleşen gecesi çok samimi söylüyorum kendi fikrimce daha güzel geçti.
Tatil Fırsatçılarına Dikkat Edin!5 Temmuz 2018 Saat: 09:57
Tatil sezonu açılması, erken bayram rezervasyonları başlamasıyla tatil için heyecanlı arayışınız kabusa dönmesin.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑