çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
kdm
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Yeni Kabine Hayırlı Olsun

Ülkemiz için oldukça önemli olan kabine Ülkesini, Milletini seven Türk Bayrağı altında yaşayan tüm vatandaşlar ekran başında sürpriz isimleri bekliyordu. Tarihte sürprizlerle dolu bir ilk yaşanmış oldu.

11 Temmuz 2018 Saat: 10:00

Yeni Kabine Hayırlı Olsun

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinden sonra meydana çıkan söylemlerin ardından yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yabancı liderlere verdiği yemeğin hemen ardından yeni kabineyi açıkladı.

 

Yeni kabinede Partide uzun yıllar bakanlık ve parti yöneticiliği yapan isimlerin dışında, yeni ve sürpriz isimlerin hükümete gireceği yönündeki tahmini sonuçlar artık yerini net sonuçlara bıraktı.

 

Ülkemiz için oldukça önemli olan kabine Ülkesini, Milletini seven Türk Bayrağı altında yaşayan tüm vatandaşlar ekran başında sürpriz isimleri bekliyordu. Tarihte sürprizlerle dolu bir ilk yaşanmış oldu.

 

Buna göre yapılan açıklamada bakanların birçoğu kendi alanlarında işin mutfağından gelmiş tecrübeli isimler olması Ülkemiz için elbette önemlidir. 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Fuat Oktay

Adalet Bakanı: Abdulhamit Gül

İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu

Milli Savunma Bakanı: Hulusi Akar

Milli Eğitim Bakanı: Prof. Dr. Ziya Selçuk

Sağlık Bakanı: Dr. Fahrettin Koca

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Fatih Dönmez

Çevre ve Şehircilik Bakanı: Murat Kurum

Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Ersoy

Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Kasapoğlu

Hazine ve Maliye Bakanı: Berat Albayrak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Cahit Turhan

Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu

Ticaret Bakanı: Ruhsar Pekcan

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı: Zehra Zümrüt Selçuk

Tarım ve Orman Bakanı: Bekir Pakdemirli

Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Mustafa Varank

 

Bu durumda yapılan açıklamayla bakanlık sayısının başkan yardımcısıyla birlikte 17'ye indirilmesiyle bazı bakanlıkların isimlerinin değişmeden aynı kaldığını bazılarının ise değiştirilerek lağvedildiğini hep birlikte gördük. 

 

Elbette tüm bakanlıklar önemli ancak şimdi gözler son zamanlarda fazlasıyla gündemde alan çocukların geleceği için oldukça önem arz eden, tüm aileleri yakından ilgilendiren Milli Eğitim Bakanlığında ne gibi değişikler olacağına çevrildi. Akedemisyen kökenli, geçmiş yıllarda Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yapmış aynı zamanda yazar olan Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk’un oldukça tecrübeli bir isim olması Milli Eğitim camiasına önümüzdeki süreçte yeni bir soluk, yeni bir heyecan ve yeni bir vizyon katacağına işarettir.

 

Parti’de uzun yıllar bakanlık ve parti yöneticiliği yapan isimlerin dışında oluşan kabine yeniliği genel anlamda faydalı olacağı gibi ilerleyen süreçte yerel anlamda ve parti teşkilatlarında da bu tür değişimlerin yapılması Ülkemiz için daha hayırlı olup kısa sürede çok olumlu sonuçlar doğuracaktır. Yenilikler her anlamda iyidir. Siyasete uzak kalmış kişilerinde bilgi birikimi ve tecrübelerinden faydalanmanın her anlamda fayda sağlayacağına inancım tamdır.

 

Yeni kabine Vatana, Millete hayırlı uğurlu olsun. Rabbim yeni kabinede görev alan tecrübeli olan bakanlarımıza Ülkemiz için hayırlı hizmetler yapmayı, hayırlı projeler üretmeyi nasip etsin. Allah Devletimizi, Milletimizi tüm kötülüklerden korusun.

 

Günün sözü: Tebdil-i Mekanda Ferahlık Vardır. 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Şu dolar fırsatçılarını bir güzel silelim8 Eylül 2018 Saat: 00:02
Dolar fırsatçıları unuttuğunuz bir şey var. Bu toplum sizin gibi suistimal fırsatçıları da hafızaya kaydedecek.
Zabıtalar Belediyelerin Görünen Yüzüdür!5 Eylül 2018 Saat: 11:45
Zabıta mesleğini icra eden başta Kocaeli, İstanbul, Adana, Antalya, Çorum’da görev yapan dostlarım bizzat telefon açarak sevgili Uğur bizi neden unuttun diyorlar.
Bu müdür Eğitimci mi? Harita mühendisi mi?3 Eylül 2018 Saat: 17:30
Eğitim denince hemen gözlerimizi çevirir, kullaklarımızı dikeriz. Nedenine gelince eğitimin yaşı olmadığı gibi hepimizi uzaktan veya yakından ilgilendiriyor.
O doları rulo yapar!15 Ağustos 2018 Saat: 13:02
Temelin sağlam olması için dik durmak gerekiyor. Dik durmanın adı diktatörlük değildir? Özellikle altını çizmem gerekiyor. Hainlerin, kansızların, şer odaklı güçlerin karşısında her zaman dik olacaksın ki; kafalarını ezesin.
Asker eşi ve bebeği yüreğimizi yaktı!1 Ağustos 2018 Saat: 17:15
Bizim askerimizin, bizim polisimizin karşısına çıkacak cesareti olmayan, kaçacak delik arayan gözü dönmüş hain terör örgütünün gücünün henüz 11 aylık masum bir yavruya ve eşini ziyarete giden savunmasız bir anneye yettiğine şahit
Tüm Yazıları
Yukarı ↑