UMRE
çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
RENO
Mehmetali paşa adayı iilanı
KOTO VEFAT İLANI REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Yeni Kabine Hayırlı Olsun

Ülkemiz için oldukça önemli olan kabine Ülkesini, Milletini seven Türk Bayrağı altında yaşayan tüm vatandaşlar ekran başında sürpriz isimleri bekliyordu. Tarihte sürprizlerle dolu bir ilk yaşanmış oldu.

11 Temmuz 2018 Saat: 10:00

Yeni Kabine Hayırlı Olsun

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinden sonra meydana çıkan söylemlerin ardından yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yabancı liderlere verdiği yemeğin hemen ardından yeni kabineyi açıkladı.

 

Yeni kabinede Partide uzun yıllar bakanlık ve parti yöneticiliği yapan isimlerin dışında, yeni ve sürpriz isimlerin hükümete gireceği yönündeki tahmini sonuçlar artık yerini net sonuçlara bıraktı.

 

Ülkemiz için oldukça önemli olan kabine Ülkesini, Milletini seven Türk Bayrağı altında yaşayan tüm vatandaşlar ekran başında sürpriz isimleri bekliyordu. Tarihte sürprizlerle dolu bir ilk yaşanmış oldu.

 

Buna göre yapılan açıklamada bakanların birçoğu kendi alanlarında işin mutfağından gelmiş tecrübeli isimler olması Ülkemiz için elbette önemlidir. 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Fuat Oktay

Adalet Bakanı: Abdulhamit Gül

İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu

Milli Savunma Bakanı: Hulusi Akar

Milli Eğitim Bakanı: Prof. Dr. Ziya Selçuk

Sağlık Bakanı: Dr. Fahrettin Koca

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Fatih Dönmez

Çevre ve Şehircilik Bakanı: Murat Kurum

Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Ersoy

Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Kasapoğlu

Hazine ve Maliye Bakanı: Berat Albayrak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Cahit Turhan

Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu

Ticaret Bakanı: Ruhsar Pekcan

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı: Zehra Zümrüt Selçuk

Tarım ve Orman Bakanı: Bekir Pakdemirli

Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Mustafa Varank

 

Bu durumda yapılan açıklamayla bakanlık sayısının başkan yardımcısıyla birlikte 17'ye indirilmesiyle bazı bakanlıkların isimlerinin değişmeden aynı kaldığını bazılarının ise değiştirilerek lağvedildiğini hep birlikte gördük. 

 

Elbette tüm bakanlıklar önemli ancak şimdi gözler son zamanlarda fazlasıyla gündemde alan çocukların geleceği için oldukça önem arz eden, tüm aileleri yakından ilgilendiren Milli Eğitim Bakanlığında ne gibi değişikler olacağına çevrildi. Akedemisyen kökenli, geçmiş yıllarda Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yapmış aynı zamanda yazar olan Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk’un oldukça tecrübeli bir isim olması Milli Eğitim camiasına önümüzdeki süreçte yeni bir soluk, yeni bir heyecan ve yeni bir vizyon katacağına işarettir.

 

Parti’de uzun yıllar bakanlık ve parti yöneticiliği yapan isimlerin dışında oluşan kabine yeniliği genel anlamda faydalı olacağı gibi ilerleyen süreçte yerel anlamda ve parti teşkilatlarında da bu tür değişimlerin yapılması Ülkemiz için daha hayırlı olup kısa sürede çok olumlu sonuçlar doğuracaktır. Yenilikler her anlamda iyidir. Siyasete uzak kalmış kişilerinde bilgi birikimi ve tecrübelerinden faydalanmanın her anlamda fayda sağlayacağına inancım tamdır.

 

Yeni kabine Vatana, Millete hayırlı uğurlu olsun. Rabbim yeni kabinede görev alan tecrübeli olan bakanlarımıza Ülkemiz için hayırlı hizmetler yapmayı, hayırlı projeler üretmeyi nasip etsin. Allah Devletimizi, Milletimizi tüm kötülüklerden korusun.

 

Günün sözü: Tebdil-i Mekanda Ferahlık Vardır. 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Seçimlerde biz olmazsak siz olamazsınız diyemiyoruz?20 Şubat 2019 Saat: 11:39
Hep bir umut peşinde koşuyoruz. Hal bu ki en büyük umudun kendimizde olduğunu bilmiyor, güce kaşı eğilip gözümüzde büyütmeyi güzel beceriyoruz.
Seçim heyecanı geçer de sanal tehlike ne olacak?12 Şubat 2019 Saat: 15:57
Silahtan daha tehlikeli olan internet çıktı mertlik, sosyal medya çıktı düzen bozuldu.
Süleyman Soylu Kuralları Sevdiriyor5 Şubat 2019 Saat: 22:50
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emniyet kemerinden sonra yaya öncelikli trafik kampanyası başlatılacağını, dikkat çekmek için eylem yapılacağını duyurmasıyla “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019, “Yaya Öncelikli
Adel Üretim Tesisi Ziyaretim31 Ocak 2019 Saat: 09:33
Nesiller boyu eğitimde önemli yeri olan, kalem kutularının ve okul sıralarının vazgeçilmez dostu, İlkokulda tanışıp ömrümüzün sonuna kadar kullandığımız kurşun kalem üretimini okul yıllarından beri hep merak ederdim.
Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası halkı emeklilik çilesi çekiyor!24 Ocak 2019 Saat: 11:27
Gebze Sosyal Güvenlik Kurumu SGK’da yapılamayan işlemler yüzünden yaşanan sıkıntılara bizzat şahit olmuş bir kişi olarak yazmakta fayda buldum.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑