Seyyar Köfteci yeni
KÖRFEZ SUALTI 300 X 160
Eleman aranıyor
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Kudret Turizm
Melekkonutlar
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
ercan tuır
KAZIM KOCAMAN
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
İhbar hattı whatsapp
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Yetkililer bunu deneyin!

Bir kurum veya kuruluşu dışardan gözlemlediğinizde başındaki yetkilinin yöneticilik vasfının nasıl olduğuna, kurumsallık adına, disiplin adına azda olsa bir fikir yürütürüz.

31 Temmuz 2017 Saat: 17:44

Yetkililer bunu deneyin!

Bir kurum veya kuruluşu dışardan gözlemlediğinizde başındaki yetkilinin yöneticilik vasfının nasıl olduğuna, kurumsallık adına, disiplin adına azda olsa bir fikir yürütürüz.  Bir kapıdan içeri girerken varsa ilk etapta güvenlik noktası, ardından danışma veya özel kalem en önemlisi de telefona bakan kişinin telefonu ilk açtığı andan, son noktayı koyana kadar ki; konuşma tarzı, konusuna vakıf olması kurumsal hizmet anlayışı noktasında her zaman dikkatimi çekmiştir.

“Santral” demek teknik anlamda birden fazla telefon numaralarını aynı merkez üzerinden, farklı dâhili numaralar altında dağılımını sağlamaktır. Teknik anlamda kullandığınız santral en son modelde olsa, teknik açıdan birçok özelliklere sahip olsa bile bence en önemlisi telefona gün boyu bakarak sizi veya kurumunuzu temsil eden kişidir.

Santral görevlisi bay olsun, bayan olsun işi noktasında asil görevlerinden birisi telefona bakarken nezaketli şekilde neresi olduğunu belirterek hitap kurallarına uygun olarak cevap vermesidir. Kurum veya kuruluşları aradığınızda ilk telefona bakan santral görevlisi temsil ettiği kurum veya kuruluşa yakışır şekilde telefona cevap vermesi, arayan vatandaşa yardımcı olması, gerekli notları alarak yetkililere iletmesi, işinin kurallarını bilmesi gerekir. Dışarıdan arayan vatandaş karşısın da kendisiyle ilgilenecek, yeri geldiğinde sabırla dinlemeyi bilecek, nazik ve kibar bir ses tonu işitmek ister. Kurum yöneticisi olarak siz bir yeri aradığınızda nasıl bir ses tonuyla cevap verilmesini, tarafınıza nasıl hitap edilmesini istiyorsanız vatandaşta aynısını isteme hakkına sahiptir.

Kurum ve kuruluşların telefonlarına bakan ister bay, ister bayan olsun, bunun adı ister sekreter, isterseniz de santralci veya müşteri temsilcisi olsun önemli olan işini severek yapıyor, iletişimden anlıyor, en önemlisi de çalıştığı yerde çalışanları tanıyarak onların dâhili numarasını biliyor olmasıdır. Vatandaş aradığında yanındakilere dâhili numara neydi diye sormaması gerekir. İnanın bazen bu durumlarla karşılaşıyorum ve gülüyorum. Kimse beceriksizliğinden, bilgisizliğinden, lakayitsizliğinden kaynaklı olarak çalıştığı kurum veya kuruluşa laf getirmeye hakkı yoktur.  Her kurumun kendine göre bir ağırlığı vardır. Bu ağırlığı ve saygınlığı kişi veya kişilerin bozmaya kesinlikle hakkı yoktur.

 

Değerli yetkililer lütfen gizli bir numaradan başında bulunduğunuz kurum veya kuruluşu dışardan bir vatandaş olarak arayın ve bakın ne şekilde bir cevap alacaksınız..! Kendi santralinizden aldığınız cevap size hitap edilmesini istediğiniz bir cevapsa ne mutlu size, şayet olumsuz bir durumla karşılaştıysanız da siz disiplinli olabilirsiniz ancak disiplini ve kuralları çalışanlarınıza hala aşılayamamışsınız demektir... Benden demesi Lütfen deneyin…

 

Gebze Merkez Hastanesi Geçmiş olsun..

Gebze’de bulunan Sağlık Kuruluşları arasında olan,  Merkez Hastanesi’nin hemen yanındaki  binanın çatı katında meydana gelen yangın nedeni ile Gebze Merkez Hastanesi Yön. Kur. Bşk Dr. Hakan Höbek ve çalışanlarına da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah beterinden korusun. 

 

 

 

Saygılarımla,

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Gebze Osmangazi Okulu başarısı yeni bina ve park sorunu17 Ekim 2017 Saat: 15:12
Bu okulun başarılı olmasında en büyük etkenlerden biri disiplinin ön planda olmasıdır. Ardından öğretmenlerin başarılı, özverili çalışarak yönetimle uyum içinde hedefe koşma gayretleridir.
SMS DEVRİMİ?12 Ekim 2017 Saat: 15:33
Geçtiğimiz günler sosyal medyada dolaşırken eski Kocaeli Kamu Hastaneleri birliği genel sekreteri Şenol Ergüney’in sayfasında Gebze Fatih Devlet Hastanesinin SMS devrimi ile ilgili haberi görünce inanın çok şaşırdım.
Kaymakam Mustafa Güler Gebze için şanstır6 Ekim 2017 Saat: 11:33
Geçtiğimiz gün Üsküdar’dan Gebze’ye atanan Kaymakam Mustafa Güler’i ziyaret ederek hayırlı olsun ziyaretinde bulundum.
Böyle Devlet Okullarımızda Var..3 Ekim 2017 Saat: 11:22
İstanbul’da yayınlanan, programda haberlerde de paylaştığım eğitimle ilgili emsal olabilecek bu yazım okumaya değer.
Alkışlar GTÜ ailesine26 Eylül 2017 Saat: 17:00
Bugün göğsümüz kabardı tıpkı bir zafer kazanmışçasına gururlu ve mutluyuz.
Tüm Yazıları