160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR
SAĞ KENAR - robot
sağ- fotomakineleri
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

Üniversite Hastanesi Her Türlü Afete Hazır

Kocaeli Üniversitesi Hastanesinde günlük sağlık hizmetlerinin yanında gelecekte olabilecek hertürlü afette hizmet verebilmek için de çalışmalar yapılıyor.

23 Mayıs 2017 Saat: 10:21
Üniversite Hastanesi Her Türlü Afete Hazır
Üniversite Hastanesi Her Türlü Afete Hazır

ÜNiversite Hastanesi  Her Türlü Afete Hazır

Kocaeli Üniversitesi Hastanesinde günlük sağlık hizmetlerinin yanında gelecekte olabilecek hertürlü afette hizmet verebilmek için de çalışmalar yapılıyor. İlimizin çok önemli bir değeri olan Kocaeli Üniversitesi Hastanesinde bir ilk daha gerçekleşti. Daha önce teorik olarak hazırlanan hastane afet planı kitapçığına uygun olarak tatbikat yapmak gerekiyordu. Bunun ilki masa başı tatbikat olarak gerçekleştirildi. Hastane toplantı salonunda önceden oluşturulan bir afet seneryosu üzerinden Hastane Afet Planında Afette yönetici olan Başhekim Prof.Dr.Nuh Zafer CANTÜRK başkanlığında hastane yönetici ve elemanları bir araya geldi. Senaryoya göre hastaların acile ulaşmasından, yaralıların organizasyonuna, ameliyathane yönetimine hatta olası kayıpların organizasyonuna kadar yapılacaklar tartışıldı.

Başhekim CANTÜRK Kocaeli Üniversitesi Hastanesinin olası bir Marmara Depreminde çok stratejik değeri olduğunu belirterek sadece deprem değil tüm afet çeşitlerine hazır olduklarını belirtti. Ancak böyle bir durumda oluşacak kaos ortamında senaryoların ve planlamaların yeterli olmayacağını bildiklerini tüm alternatiflerin göz önüne getirilmeye çalışıldığını belirtti. BÖYLE BİR DURUMDA VATANDAŞLARIN PANİK YAPARAK TRAFİĞİ, ACİL  ÖNÜNÜ VE ACİL SERVİSİN İÇİNİ İŞGAL EDEREK İŞLERİN AKLI SELİMLE YAPILMASINI ENGELLEMEMELERİ İÇİN AFET ÖNCESİ KAMU SPOTLARI İLE UYARILMASI VE OKULLARDA EĞİTİMİN VERİLMESİ GEREKTİĞİNİ VURGULADI.

Başhekim CANTÜRK Hastane  Afet Planını  Hazırlayan ve  senaryoyu hazırlayan hastane yöneticilerine teşekkür etti. 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑