160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Siyaset

Vatandaşın beklentilerini dinledi ve sorularını yanıtladı

CHP Gebze Belediye Başkan adayı Avukat Recep Dursun seçim çalışmaları kapsamında Gebze Samsunlular Derneği’ne konuk oldu.

25 Aralık 2018 Saat: 00:12
Vatandaşın beklentilerini dinledi ve sorularını yanıtladı
Vatandaşın beklentilerini dinledi ve sorularını yanıtladı

Vatandaşın beklentilerini dinledi ve sorularını yanıtladı

CHP Gebze Belediye Başkan adayı Avukat Recep Dursun seçim çalışmaları kapsamında Gebze Samsunlular Derneği’ne konuk oldu. Yeni vaatlerini açıklamayı sürdüren Dursun her mahalle için çayı ve yemeği belediye tarafından karşılanacak taziye evi vaat etti

   

“Cenazelerimiz oluyor. Sokak aralarında ‘balon şişiriyoruz.’ Cenaze sahiplerinin hiç sıkılmadan gelen misafiri ağırlaması için yemeğinden çayına kadar tüm hizmetlerin belediyece verildiği her mahalleye taziye evlerini belediyede yönetime geldiğimizde kuracağız. Acı yaşayana bir de eziyet olmaz." diyen Dursun, "Camilerin ve ibadethanelerin bakımı, asla kimseye minnet olmadan belediyenin icraatıdır. İnsanların gönül rahatlığıyla dini vecibesini, ibadetini yerine getirecek alan yaratmamız lazım. İbadethaneler inancımıza ve vatandaşımıza yakışır şekilde belediye tarafından onarılacak ve her ihtiyacı belediye tarafından karşılanacak. Zaten yoksul olan vatandaşları bir de buralara kaynak aktarmak zorunda bırakmayacağız.” diyerek vaatlerini sıraladı.

Sabit pazarlar dahil olmak üzere kamu hizmetlerinin yürüme mesafesinde olması gerektiğini kaydeden Dursun, “OSB’lere ve köylere açılan yollar servisçi esnafı için eziyet. Ana çözüm battı çıktılar ve yonca türü kavşaklardadır. Büyükşehir ve Karayolları işbirliğinde Gebze Belediyesi yoncalar yapmak zorunda. Böyle bir projemiz var. Hatta E5 Karayolu’nu yer altına gömüp üstüne kent meydanı tasarlıyoruz. Karayolunu yer altına gömdüğünüzde inanılmaz bir alan ediniyorsunuz” dedi.

Merkezde trafiğe kapalı alanda ring hattı oluşturmak ve Gebze’nin etrafını dolaşacak hafif raylı sistemi iki ana projeleri olarak açıklayan Başkan Adayı Recep Dursun, “Vatandaşı bu şekilde toplu taşımaya özendirmek istiyoruz. Trafiği başka türlü rahatlatamayız” şeklinde konuştu.

Dursun, Samsunlular Derneği’nde konuşmasını fazla uzatmadan, ağırlıklı olarak vatandaş beklentilerini dinledi ve sorularını yanıtladı. Gebze Samsunlular Derneği Başkanı Şakir Töngel ve yönetimi ile üyelerin ev sahipliği yaptığı toplantıda, derneğin eski başkanları Mustafa Tüğmen ve Kasım Ünal da yer aldı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑