160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Siyaset

“Verdiğiniz mücadelede yanınızdayız”

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gültepe Mahallesi’nde Gültepeliler Platformu’nu ziyaret etti.

30 Aralık 2018 Saat: 00:27
“Verdiğiniz mücadelede yanınızdayız”
“Verdiğiniz mücadelede yanınızdayız”

Gültepeliler Platformu’na konuk olan Büyükakın, madde bağımlısı vatandaşları kurtarmak amacıyla faaliyetler yürüten Gültepeli gençlerin başarı hikayelerini dinledi

Gültepeliler Platformu’na konuk olan Büyükakın;

“Verdiğiniz mücadelede yanınızdayız”

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gültepe Mahallesi’nde Gültepeliler Platformu’nu ziyaret etti. Gültepe Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette madde bağımlısı vatandaşları kurtarmak amacıyla faaliyetler yürüten gençlerin başarı hikayelerini dinleyen Büyükakın, “Maşallah gençler, siz bu konuda üzerinize düşeni yapmışsınız. Mücadelenize elimizden gelen desteği vereceğiz. Kaybedecek tek bir gencimiz dahi yoktur. Hepsi birbirinden kıymetlidir. Madde bağımlılığı ile verdiğiniz mücadelede yanınızdayız” dedi.

GÜLTEPE’DE ‘DAYANIŞMA RUHU’ YAŞIYOR

Gültepe Mahallesi’nde coşkulu bir şekilde karşılanan Büyükakın, Gültepeliler Platformu’nda vatandaşlarla bir süre sohbet etti, sorunlarını dinledi. Mahallede gördüğü dayanışma ve yardımlaşmadan dolayı mutlu olduğunu belirten Büyükakın, “Gönül belediyeciliği anlayışımız, köklerimizde bulunan mahalle dayanışması temeline dayanır. Burada bu ruhun yaşadığını görmekten dolayı çok mutlu oldum” dedi.

YÜRÜYÜŞÜNÜZE DESTEK VERECEĞİZ

Gültepe Mahallesi Gençlik Merkezi’nde maddeye bağımlı arkadaşlarını kurtarmak için çalıştıklarını söyleyen gençleri dinleyen Büyükakın “Bağımlılıklarla mücadele konusunda eskiden biz öncülük ederdik. Ama şimdi görüyorum ki, sizler de bu meseleye bizim kadar sahip çıkmaya başlamışsınız. Bundan sonra biz sizin yürüyüşünüze destek olacağız. Mücadelede çözülemeyen tarafı biz çözeceğiz. Bundan sonra kaybedecek bir tek gencimiz yoktur, hepsi birbirinden kıymetlidir. Bir tane gencimizi feda edecek durumda değiliz” şeklinde konuştu.

BU TÜR YAPILARI YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

Bağımlılıkla mücadeleye katkı sunma amacıyla desteklenecek projeleri dile getiren Büyükakın, “Önümüzdeki süreçte gençlik merkezi gibi yapıları yaygınlaştıracağız. Spor da bu konuda önemli bir caydırıcı etkendir. Spor tesislerinin sayısının arttırılması, buna benzer binalarda çocukların eğitim alması, bağımlılık mücadelesinde size katkı sunacaktır. Bunun için hem merkezi hükümet hem büyükşehir belediyesi hem ilçe belediyesi birlikte yol alacak” dedi.

KONUŞAN DEĞİL DİNLEYEN BELEDİYECİLİK

Ziyarette Gültepe Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşların sorunlarını da dinleyen Büyükakın, “Ben buraya gelip, bir müddet konuşup, sizleri dinlemeden giden birisi olmayacağım. Konuşan değil, daha çok dinleyen, dinledikleriyle sahadaki gerçeği kavrayan ve daha iyi hizmet üreten bir belediyecilik yapmak istiyoruz” dedi. Vatandaşların toplu taşımayla ilgili sorunlarını dinleyen Büyükakın, problemleri tek tek not etti.

ELİMDEN GELDİĞİNCE GÜLTEPE’DE OLACAĞIM

Bir vatandaşın “Siz de bazı siyasiler gibi Gültepe’ye seçimden seçime mi geleceksiniz?” sorusu üzerine cevap veren Büyükakın, “Gönül ister ki her gün aranıza katılayım, sizleri daha yakından tanıyayım. Elimden geldiğimce aranızda olacağıma söz verebilirim. Ben size ulaşılabilir bir belediye başkanı olma sözü veriyorum. Elimden geldiği kadar sizleri ziyaret de edeceğim. Ama aynı zamanda bir çalışmamız gerekiyor. Bunun dengesini tutturacağız” dedi.

İKİ FARKLI HEDİYE

Ziyaretin sonunda Gültepeli gençler Büyükakın’a annesinin elini öperken çekilmiş bir fotoğraftan yapılan karakalem çalışmasını hediye ettiler. Mahallede bulunan 17 derneğin oluşturduğu platformun başkanı Taner Çakırer ise Büyükakın’a, üzerinde peygamber efendimizin soy ağacının olduğu bir tablo hediye etti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑