BİL KOLEJİ

Güncel

7’den 27’ye kılavuz kardeşliği

Üniversite öğrencileri “7’den 27’ye Kılavuz Kardeşliği” projesiyle köy çocuklarına hediyeler götürerek takdir topladı.

17 Kasım 2019 Saat: 10:04
7’den 27’ye kılavuz kardeşliği
7’den 27’ye kılavuz kardeşliği

Üniversite öğrencileri “7’den 27’ye Kılavuz Kardeşliği” projesiyle köy çocuklarına hediyeler götürerek takdir topladı. 

 

7’den 27’ye kılavuz kardeşliği

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kılavuz Gençlik Modeli çerçevesine sosyal farkındalık projelerine bir yenisini ekledi. Kılavuz Gençlik Modeli’nin üniversite ayağını oluşturan Akademi Üniversite Birimi, üniversite öğrencileriyle ortaklaşa “7’den 27’ye Kılavuz Kardeşliği” projesiyle köy çocuklarına hediyeler götürdü. Buluşmada renkli görüntüler ortaya çıktı.

 

BALÖREN KÖYÜ İLKOKULU

“7’den 27’ye Kılavuz Kardeşliği” projesiyle İzmit İlçesinde bulunan Balören Köy okulunu ziyaret eden üniversiteli öğrenciler önceden hazırladıkları hediyeleri miniklere takdim etti.  İzmit Balören Köyü İlkokulu’ndaki öğrenciler abilerinden gelen hediyelerden dolayı çok mutlu oldu.

 

ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU

Hediyeler karşısında mutluluklarını gizleyemeyen çocuklar, durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Köy okulu öğretmeni olan Ümit Gündem ise köy çocuklarını sevindirdikleri için yetkililere teşekkür etti. Bu tür davranışların çocukları sevindirdiğine dikkat çeken Gündem, “Büyükşehir yetkililerinin başlattığı bu projeyi çok değerli buluyorum. Umarım bu tür projeler artarak devam eder.” dedi.   

 

SPOR MALZEMELERİ, EĞİTİCİ OYUNLAR VE KIRTASİYE MALZEMELERİ

“7’den 27’ye Kılavuz Kardeşliği” kapsamında Balören Köyü ilkokuluna spor malzemeleri, eğitici oyunlar ve kırtasiye malzemeleri hediye edilirken çocuklarla yüz boyama, sokak oyunları ve uçurtma etkinliği yapılarak keyifli anlar yaşandı.

 

PROJE DEVAM EDECEK

“7’den 27’ye Kılavuz Kardeşliği” projesi devam edecek. İlk olarak ziyaret edilen Balören Köyü İlkokulu öğrencilerini şehir merkezine getirip gezdirilmesi planlandı.  Sonraki süreçte aynı etkinlik ve hediyelerle başka köy okulları ziyaret edilip projenin sürdürülmesi hedefleniyor. 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑