BİL KOLEJİ

Spor

Açık Su Yüzme Şampiyonası Başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Açık Su Yüzme Şampiyonası düzenliyor.

17 Temmuz 2019 Saat: 14:57
Açık Su Yüzme Şampiyonası Başlıyor
Açık Su Yüzme Şampiyonası Başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Açık Su Yüzme Şampiyonası düzenliyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğinde, 28 Temmuz Pazar günü Kandıra - Kerpe Halk Plajında, 25 Ağustos Pazar günü ise Kocaeli’nin Mavi Bayraklı Karamürsel Altın Kemer Halk Plajında halkın katılacağı şampiyonada yüzme severler sürprizler ödüller kazanacak.

 

ERKEN SAATLERDE BAŞLAYACAK

Büyükşehir Belediyesi Kocaeli sahillerinde hayata geçirdiği dev yatırımlar ile bu sahillerde yüzme şampiyonalarının yapılmasını sağladı. Bu kapsamda daha önce birçok kez ulusal ve uluslararası alanda yapılan yüzme yarışlarının bir tanesi daha Kocaeli’de düzenlenecek. Açık Su Yüzme Şampiyonası adı altında gerçekleştirilecek yarışmalar, 28 Temmuz Pazar günü Kandıra - Kerpe Halk Plajında, 25 Ağustos’ta ise Karamürsel Altın Kemer Halk Plajında olmak üzere iki ayrı noktada gerçekleşecek. Her iki yarışma da saat 09.00’da başlayacak.

 

24 KATEGORİDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Şampiyona 24 kategoride düzenlenecek. Yarışlara 12’şar kategoride 11 yaş, 12 yaş,13 yaş 14-15 yaş, 16- 17 yaş, 18-19 yaş 20-25 yaş, 26-35 yaş 36-45 yaş 46-55 yaş, 56-65 yaş ve 66+ yaş kız ve erkek yüzücüler katılacak.

 

BAŞVURULAR BAŞLADI

Öte yandan şampiyona için başvuru süresi devam ediyor. Başvurular, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin www.kocaeli.bel.tr ve www.sporkentikocaeli.com veya www.tyf.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılacak. Buradan istenilen belgeleri dolduracak olan sporcular, söz konusu belgeleri yarış günü ve yarış saatinden önce ilgililere teslim edecek. Şampiyonaya son başvuru 25 Temmuz 23.59’a kadar yapılabilecek.

 

ÖDÜL VE MADALYA TAKDİM EDİLECEK

Tüm kategorilerdeki kız-erkek dereceye giren sporculara süpriz hediyeler ve madalya takdim edilecek. Ayrıca yarışlara katılan tüm sporculara Büyükşehir Belediyesi tarafından anı madalyası, şapka, tişört ve bone gibi çeşitli hediyeler verilecek.

 

Yarışma Kuralları
1. Yarışmalarda Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Müsabaka Talimatları uygulanacaktır.
2. 17 Yaş ve altı yarışma kategorisine 2017–2018 vizeli yüzme lisansı olmayanlar katılamaz.
3. 18 – 19 Yaş yüzücüler 2017–2018 vizeli yüzme lisansı ile veya “Doktor Raporu” ile yarışmaya katılabilirler.
4. Yarışmaya katılacak olanlar, kayıt masasına lisanslarını veya doktor raporlarını teslim etmek zorundadırlar. Teslim etmeyenler yarışa katılamazlar.
5. 12 Ağustos 2018 (yarışma günü) 17 yaş ve altı katılımcılar için EK1 belgesinin, 18 yaş ve üstü katılımcılar için EK2 belgesinin hakem sekretaryasına teslim edilmesi gerekmektedir. Teslim etmeyenler yarışa katılamazlar.
6. Açık Su Yüzme Yarışları, 11 Yaş Grubu Yüzücüler için 1000 mt. (1 Tur), 12 Yaş Grubu Yüzücüler için 2000 mt. (2 Tur), 13 Yaş Grubu Üstü Yüzücüler için 3000 mt. (3 Tur) mesafede yüzülecektir.
7. Start, 1000 mt. 2000 mt. ve 3000 mt. Kategorileri için ayrı ayrı verilecektir.
8. Değerlendirme; Yaş kategorilerine göre Kız – Erkek olarak ayrı ayrı yapılacaktır.
9. Bu Şartları Yerine Getiremeyen ve Kurallara Uymayanlar Yarışlara Katılamazlar.
10. Yarışma sonuçlarına itirazlar, yarışmanın bitimini takiben ilk 30 dakika içerisinde yarışma Başhakemine yazılı olarak ve itiraz bedeli 350 TL ile birlikte yapılmalıdır.
11. Diğer yüzücülere kasti olarak centilmenlik dışı ve engelleyici nitelikte harekette bulunan yüzücüler diskalifiye edilecek ve yarış dışı bırakılacaktır.
12. Hakemler tarafından fizyolojik ve psikolojik nedenlerden dolayı yarışmaya devam etmesi sakıncalı görülen yüzücüler Yarış Dışı bırakılarak sudan teknelere alınacaklardır.
13. Hakemler tekneler ile yüzücülere eşlik edecek ve belirlenen parkur ile ilgili herhangi bir olumsuzluk olması durumunda yüzücüleri uyaracaklardır. Hakem uyarısı ve kurallara uymayanlar yarıştan diskalifiye edileceklerdir.
14. Yüzücülerin, numaralandırma işlemine gelirken vücutlarına koruyucu krem v.b. sürmemeleri gerekmektedir.
15. Yüzücüler yarış esnasında saat, takı v.b. materyal takamazlar.
16. Yarışmalara katılan sporculara t-shirt ve bone verilecektir.
17. Yarışmalara katılan sporculara, yarışma sonrasında öğlen yemeği ikram edilecektir.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑