BİL KOLEJİ

Güncel

ADD’den muhteşem konser

ADD Gölcük Şubesi korusu şef İnci Yaman yönetiminde verdiği konser ile kulakların pasını sildi, gönülleri fethetti.

2 Aralık 2019 Saat: 17:46
ADD’den muhteşem konser
ADD’den muhteşem konser

ADD’den muhteşem konser

ADD Gölcük Şubesi korusu şef İnci Yaman yönetiminde verdiği konser ile kulakların pasını sildi, gönülleri fethetti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Gölcük Şubesi tarafından oluşturulan Türk Sanat Müziği korosu, TRT sanatçısı ünlü hoca İnci Yaman yönetiminde 5 hafta önce çalışmalarına başlamıştı. ADD korosu kısa bir hazırlık süresi geçirmesine rağmen Öğretmenler Günü nedeniyle bir konser düzenledi. 30 Kasım Cumartesi günü düzenlenen konserde Sanat Müziği sevdalısı Atatürkçüler Kazıklı Kervansaray salonunu tıka basa doldurdular.

YOĞUN KATILIM

ADD korosunun konserine Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut eşi ile birlikte, İyi Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Gölcük İlçe Kadınlar Kolu Başkanı Mine İşeri ve yönetim kurulu üyeleri, Gölcük Eskişehirliler Derneği Başkanı Bülent Denlikol, Türkiye Emekli Subaylar Derneği Gölcük Şubesi yöneticileri, mahalle muhtarları başta olmak üzere ve çok sayıda Atatürkçü müzikseverler katıldı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Konser öncesinde Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tangül Müdok tarafından yansı eşliğinde Öğretmenler Günü’nün önemi ve Köy Enstitülerinden başlayarak kısaca tarihçesi anlatıldıktan sonra konsere geçildi. Konserin ana teması Öğretmenler Günü olması nedeniyle emekli öğretmen koristler “Öğretmenler Marşı”nı seslendirdikten sonra korodan ve solistlerden özellikle Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar başta olmak üzere Türk Sanat Müziğinin hatıralarda iz bırakan şarkıları seslendirildi. Özellikle İnci hocanın öğrencisi TRT İstanbul Radyosu TSM Gençlik Korosu'nda 19 yaşındaki Berkay Dursun’un gösterdiği performans uzun süre alkışlarla ödüllendirildi.

MARŞLAR SÖYLENDİ

İnci Yaman’ın ikiz evlatları Bircan Yaman’ın kemanda, Gürcan Yaman’ın da udda sazlarıyla eşlik ettikleri ADD korosu sevilen şarkılarını bitirdikten sonra ellerinde bayraklarla “Onuncu Yıl Marşı” ve “İzmir Marşı”nın izleyicilerle birlikte söylenmesi ile konser sona erdi. Konserin sonunda Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut ADD Gölcük Şube’nin çiçek ve Atatürk fotoğrafından oluşan armağanını şef İnci Yaman’a takdim etti.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑