gölcük evdekal

Güncel

Adil bir yargılama için savunma hakkı en kutsal hakdır

Kocaeli Barosunun 79. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen kokteyl Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve eşi Sayın Hülya Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

17 Kasım 2017 Saat: 22:58
Adil bir yargılama için savunma hakkı en kutsal hakdır
Adil bir yargılama için savunma hakkı en kutsal hakdır

KOCAELİ BAROSUNUN 79. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ  NEDENİYLE DÜZENLENEN KOKTEYL SAYIN VALİMİZ VE EŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

Kocaeli Barosunun 79. Kuruluş Yıldönümü  nedeniyle düzenlenen kokteyl Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve eşi Sayın Hülya Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Ramada Plaza’da gerçekleştirilen kokteyle Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve eşi Sayın Hülya Aksoy’un yanı sıra; Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt ve eşi, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe ve eşi,  Başsavcı Vekilleri ile Kocaeli Barosuna bağlı çok sayıda Avukat katıldı.

Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe’nin yaptığı açılış konuşmalarının ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Değerli katılımcılar, Kocaeli Barosu kuruluşunun 79’ncu yıldönümünde sizlerle birlikte bir arada bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Avukatlık; savunma hakkının ortaya konmasında, kullanılmasında ve gerçekleştirilmesinde  en önemli görevi üstlenmektedir. Adil bir yargılama için savunma hakkı en kutsal hak ve bununda tam anlamıyla gerçekleşebilmesi için avukatlarımızın görev ve sorumlulukları büyük önem taşımaktadır. Avukatlık mesleğinin kuruluş örgütü olan baromuzun da Kocaelinde kurulduğu günden itibaren bu hizmetin gerçekleştirilmesinde büyük görev ve sorumlulukları olmuştur.  Kuruluşundan itibaren  bu görev ve sorumlulukları yerine getiren bütün avukat arkadaşlarımıza, baro yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Yaşamını kaybeden avukatlarımızı rahmetle anıyorum. Görevde bulunanlara da başarı dileklerimi iletmek istiyorum. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diyen Sayın Valimiz, günün anısına 1974 – 1976 yılları arasında Baro Başkanlığı yapan Av. İbrahim Önen’e plaket hediye etti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑