SATILIK DÜKKAN
Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Karla mücadelede takdir ve tebrik edilmesi gerekenler!..

Kar temizliği zamanında ve yeterli yapılmazsa (belediye personeli değil) doğrudan belediye başkanı sorumlu tutulur; kınanır ve tenkit edilir.

11 Şubat 2020 Saat: 16:31

Karla mücadelede takdir ve tebrik edilmesi gerekenler!..

Tenkit ve kınanacak olanlar!..

 

1-    Belediye Başkanları:

Yoğun kar yağışından sonra cadde ve sokakların trafiğe açık tutulması halinde belediye başkanı tebrik ve takdir edilir…

 

Kar temizliği zamanında ve yeterli yapılmazsa (belediye personeli değil) doğrudan belediye başkanı sorumlu tutulur; kınanır ve tenkit edilir.

 

Yetersiz temizlik halinde Belediye Başkanı da temizlikten sorumlu birimlerini (amirinden memuruna ve işçisine varıncaya kadar) sorgular.

***

2-    Mesken malikleri ve yöneticileri:

Evlerinin veya apartmanlarının önünü temizleyen ev malikleri veya apartman yöneticileri tebrik ve takdir edilir…

 

Yeterli temizlik yapmayanlarkınanır ve tenkitedilir.

 

Çok katlı ve apartman yönetimin olduğu binalarda (yetersiz temizlik halinde) malikler ve kiracılar yöneticileri sorgular.

 

***

3-     İş adamları ve Odaları:

İşyerlerinin önünü temizleyeniş adamlarıile bu üyelerini tebrik ve takdir edip ödüllendiren Oda Başkanları tebrik ve takdir edilir…

 

Yeterli temizlik yapmayan iş adamlarıile bu üyelerini kınamayıpcezalandırmayanOda Başkanlarıkınanır ve tenkit edilir. *** Özellikle başkanı oldukları Odalarının faaliyet alanlarının dışındaahkam kesme yarışına giren Oda başkanları, böyle durumlarda sessiz kalmaları halinde hedef tahtasına konulur!..

***

4-     Cami-Mescit ve Müftüler:

Camive mescitlerinönünü temizleyen cami görevlileri (İmam Hatip, müezzin ve sair görevliler) tebrik ve takdir edilir... Yeterli temizlik yapmayan cami görevlilerikınanır ve tenkit edilir. *** Cami ve mescitlerin önünü temizleyengörevlilerinitebrik ve takdir edip ödüllendiren Müftüler tebrik ve takdir edilir...

Yeterli temizliği yapmayan, değil yeterli temizlik, cami kapısının önünden bir kürek kar dahi atmayan cami-mescit görevlilerini kınamayıp cezalandırmayanMüftülerkınanır ve tenkitedilir...***Nasıl ki belediye personeli vazifesinde ihmal davrandığında vatandaşın nazarında esas sorumlu olan belediye personeli değil doğrudan belediye başkanı ise; cami ve mescitlerde görevlilerin ihmalinde de vatandaşın nazarında esas sorumlu cami görevlileri değil doğrudan müftülerdir!

***

“Çevrendeki kişiler içinde en ziyade onu beğenmelisin ki... Sana acı gerçekleri herkesten çok o söylesin.” (Hz. Ali)

 

Vesselam…

AhmedÇıtlakoğlu

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Valiyi titreten Hz. Ömer’in mesajı!..22 Şubat 2020 Saat: 13:51
Valiyi sarartıp sarsan, dehşete düşürüp titreden, kendinden geçiren “Bilesin ki, ben Nûşîrevân’dan daha az adil değilim” sözün sahibi: Adalet timsali Halife Hz. Ömer (r.a)
Bizim nazarımızda tüm makamlar geçicidir17 Şubat 2020 Saat: 09:57
Makam hırsı olanlar makamlara, hizmet aracı olarak değil de rant kapısı olarak bakanlar, bu kutlu çatının altında asla barınamadılar.
Genç olmak!.. Genç kimdir?..16 Şubat 2020 Saat: 01:06
Genç olmak; zulme ve zalimlere, yolsuzluk ve haksızlıklara karşı Muhammed Ali gibi yumruk sallamak, mazlumların yanında yer almak, hak ve hakikati hâkim kılmak için mücahid olmaktır.
Biz böyle değildik, ne oldu bize?..4 Şubat 2020 Saat: 00:02
Bir zamanlar; arabamız yoktu… Dolmuşa binecek paramız, konuşacak hatibimiz yoktu. Mesajımızı iletecek gazetemiz, televizyonumuz yoktu.Lakin bitmek bilmeyen enerjimiz, müthiş bir mücadele azmimiz vardı..
Devlet Başkanını uyarmak mı, uyarmamak mı ihanet olur?!..2 Şubat 2020 Saat: 11:56
ikazlara rağmen, uyarılan konularda herhangi bir tedbir alınmıyor ve tasfiye gidilmiyorsa; başkanın alkışlanması demek; onun şahsında şaibeli bürokrat ve siyasetçilerin alkışlanması demektir!..
Tüm Yazıları
Yukarı ↑