Güncel

Artvin Kafkas Dernekler Konfederasyonu (ARKAFKON) Kuruldu

Tüm evraklarını tamamlayarak 14. 01. 2020 tarihinde T.C İstanbul Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne teslim etti ve böylece Artvin Kafkas Dernekler Konfederasyonu ARKAFKON resmen kurulmuş oldu.

14 Ocak 2020 Saat: 22:57
Artvin Kafkas Dernekler Konfederasyonu (ARKAFKON) Kuruldu
Artvin Kafkas Dernekler Konfederasyonu (ARKAFKON) Kuruldu

Artvin Kafkas Dernekler Konfederasyonu (ARKAFKON) Kuruldu

Merkezi İstanbul olan Bursa, Kocaeli ve İstanbul’da bulunan federasyonların birleşmesi ile Artvin Konfederasyonu, bugün itibari ile resmen kuruldu

Yaklaşık iki yıldan beri devam eden konfederasyon kurma çalışmaları kapsamında bir çok kez toplantılar yapan federasyon temsilcileri, en son 3 ay önce Suat Özkan,Bursa’dan Artvin Kafkas Dernekleri Federasyonu,Mikail Kalyoncu, Kocaeli’den Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu ve Ali Rıza Altunel, İstanbul’dan Kafkas Artvin Dernekleri Federasyonu yöneticileri, Ümraniye Sosyal tesislerinde bir araya gelmişti. Konfederasyonu kurma adına çalışmalar yaparak ve son şekli verilerek, 45 kişilik kurucular kurulu belirlenerek tüzük hazırlanmıştı. Kurucu Başkanlığa İstanbul Federasyon Ali Riza Altunel oybirliği ile getirildi.

Toplantı sonrası konfederasyona katılacak olan federasyonlar tüm evraklarını tamamlayarak 14. 01. 2020 tarihinde T.C İstanbul Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne teslim etti ve böylece Artvin Kafkas Dernekler Konfederasyonu ARKAFKON resmen kurulmuş oldu.

Konfederasyon Kurucu Başkanı Ali Rıza Altunel Dernekler Masası Başkanlığı önünde basın açıklaması yaparak, konfederasyonun ülkemiz ve Artvinli hemşerilerine hayırlı hizmetler yapmasını dileyerek konfederasyona başarılar diledi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑