BİL KOLEJİ

Siyaset

Başkan Aras Değerlendirmelerde Bulundu

Yeniden Refah Partisi Kocaeli il yönetim kurulu haftalık toplantısı, İzmit Devlet Hastanesi'nin oto parkının tam karşısında bulunan yeni il binasında İl Başkanı Mehmet Aras başkanlığında önceki akşam yaptı.

22 Temmuz 2019 Saat: 10:41
Başkan Aras Değerlendirmelerde Bulundu
Başkan Aras Değerlendirmelerde Bulundu

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras;

"S400’lerin ülkemize gelmeye başladığını belirterek; Bu dönemde ülkemizin tehdit algısı yükseldiği için hazır bir savunma sistemine acil ihtiyaç duyulmuş ve bunun tedariki Rusya dan sağlanmıştır. Fakat buradan alınacak dersler vardır mutlaka kendi milli hava savunma sistemimizi üretme noktasında arge çalışmalarına hız vermeli ve kendi öz kaynaklarımızla savunmamızı gerçekleştirerek ülkemiz için olmazsa olmaz olan savunma alanını başka ülkelerin insiyatifine terk etmemeliyiz." dedi. 

Ülkede üretenin adeta cezalandırıldığını bir dönemden geçmekte olduğunu söyleyen Başkan Mehmet Aras, "Liyakatsiz, ehliyetsiz idareciler tüm sektörleri durma noktasına getirdi. İktidar partisi teşkilatlarında tanıdığı olan aldığı eğitim dalına bakılmaksızın kamunun sevk ve idaresinde görevlendirilmekte bunun neticesine bir örnek verecek olursak; Tarım ve Orman Bakanlığı buna en güzel örnektir. Bakan Bey işletme mezunu dört yardımcısı var biri avukat birisi inşaat mühendisi birisi işletme mezunu birisi ziraat mühendisi bu arkadaşların öz geçmişlerine bakıyoruz ne yazıyor, hepsinin ortak paydası AKP de İl Başkanı olmak veya eski milletvekili olmak; işte tamda bu yüzden 10 yıldan fazla zamandır hayvan ithal ediyoruz ve her yıl bir önceki yıla göre ithal ettiğimiz hayvan sayısı artmakta bu durumun en güzel örneğidir." ifadelerini kullandı.

Bakış açımızı değiştirdiğimizde bu sorunlar sorun olmaktan çıkacağını sözlerine ekleyen Aras, "Yıllarca etrafımızdaki ülkelere canlı hayvan ihracatı yapan bir ülke bugün ne acıdır ki ithal eder duruma gelmiştir. Gelinen bu durumun tek sorumlusu bugünkü iktidar ve bugün kendini ondan ayrı konumlandırma ya çalışan adı yeni kendisini eskimiş olanlardır. Dönemin Tarım ve Köy İşleri Bakanı Sami Güçlü’nün ifadesi ile AB ile yürütülen üyelik müzakerelerinde en zor konunun 10 yıl içerisinde tarım ve hayvancılıkla uğraşan 25 milyon’luk nüfusun 15 milyona indirilmesidir. Beyanı bugün geldiğimiz durumun özetidir. Tarlasını eken çiftçiye, Hayvanını yetiştiren hayvancıya gelir garantisi vermeyenler Köprü yapana geçiş, Hava alanı yapana uçuş garantisi verme hakkına sahip değildir. Bu işlerin düzeltilmesi iktidarın bu mantığı ile mümkün değildir." diye konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑