izmit kadin sagligi dogum merkezi

Güncel

Bayram dönüşünde gündüz yolculuğu tercih edin

Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği(KTYG) bir açıklama yaparak, Kurban Bayramı dönüş yoluna çıkacak araç sürücülerini dikkatli olmaları konusunda uyardı.

19 Ekim 2013 Saat: 12:49
Bayram dönüşünde gündüz yolculuğu tercih edin
Bayram dönüşünde gündüz yolculuğu tercih edin

Türkiye’de uzun dini bayram tatillerinde 81 il arasında akraba ziyaretlerine genellikle özel araç ile gidilip gelindiğinden  kuralsızlıklardan kaynaklanan trafik kazalarında yüzlerce insanımızın öldüğü ve yaralandığına dikkat çeken KTYG Genel Başkanı İhsan Memiş, “Bu Kurban Bayramın da  bugüne kadar 100’ün üzerinde insanımız ölmüş ve 600 kişinin üzerinde de yaralanma meydana gelmiştir. Son gün dikkate alındığında daha fazla kayıp vermemek için dönüş yolculuğuna çıkacak sürücülerimizin daha dikkatli olmaları gerekmektedir” dedi.

KIŞ LASTİKLERİNİZİ TAKIN

Memiş, sürücülere yönelik uyarılarında şu noktalara dikkat çekti:

-Mümkünse gündüz yolculuğuna çıkarak ve mola yerlerinde dinlenerek yolunuza devam ediniz. Hız yapmayınız ve mutlaka önünüzdeki araçla takip mesafelerine uyunuz.

-Mevsimin tüm coğrafi bölgelerde yağışlı olması nedeniyle kış lastiklerinizi takınız. Kış lastikleriniz yanınızda yoksa araç takip mesafesini iki kat artırınız.

-Dönüş yolunda acele etmeyiniz. Tek şeritli yollarda  tepe üstü, köprü, tünel veya virajlarda sollama yapmayınız. Yol çizgilerine mutlaka uyunuz.Karşıdaki mesafenin güvenli olmadığı hiçbir yerde sollama yapmayınız..

-Yollardaki tıkanıklarda olsa sabırlı olunuz. Güvenlik şeritlerini kapatmayınız. Mıcırlı yolları da katiyen kullanarak öne geçmeye çalışmayınız.

-Lütfen yarım saat veya bir saat geç geliniz. Ancak evinize geliniz.”

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑