sol yan -HALIC TERCUME
TOYOTA SAĞ TARAF
SUKAY -haber içi

Asayiş

BBP İl Başkanı Kaya'nın Basın Açıklaması

Öncelikle tüm Kocaeli'li hemşehrilerimi ve siz kıymetli basın mensuplarını sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

12 Aralık 2019 Saat: 12:49
BBP İl Başkanı Kayanın Basın Açıklaması
BBP İl Başkanı Kaya'nın Basın Açıklaması

Öncelikle tüm Kocaeli'li hemşehrilerimi ve siz kıymetli basın mensuplarını sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Kocaeli büyük bir sanayi kenti.Ve malesef Türkiyemiz gibi çözüm bekleyen büyük sorunlarının da olduğu bir kent.

Hal böyle iken sanki Ülkemiz ve şehrimiz insanının çözüm bekleyen hiç bir sorunu yokmuş gibi Genelde onbeş gündür külliye ye giden CHP li den sonra şimdi de son dört-beş gündür Fatma hanım ve Şener ince beyin cami ye ayakkabı ile girdi/girmedi polemiği ve birbirleri hakkındaki suçlamaları, suç duyuruları konuşuluyor.

Konunun dini ve ahlaki yönünün tartışmasına girmek bahsi geçen arkadaşlarla aynı ayara gelmek olacağından bu konuya girmiyorum.

Daha önce de ikaz ettik ve bir kez daha yineliyoruz;Sevgili başkanlar ve meclis üyeleri Kocaeli halkı sizi birbirinizle didişin, asıl işiniz hizmeti bırakıp horoz dövüşü yapın diye seçmedi.Sizi biriniz belediyeden işçi atsın diğeriniz de o atılan işçi veya işçileri sırf inat uğruna işe alsın diye veya cenaze, düğün, dernek, açılış, önemli gün kutlamalarında resim verin diye de seçmedi.

Kocaelimizin dağ gibi çözüm bekleyen sorunları var. Mesela ; Ulaşım, trafik, park ve bahçeler, otopark, alt ve üst yapı, işsizlik,yaklaşan susuzluk, belediyelerin dağ gibi borçları ve buna rağmen çarçur edilen yetim hakkı,Deprem gerçeği(eylem planı?), santral rampasında her gün bir kaza sorunu, yarım kalmış projeler ve daha neler neler.

Sayın beyler ve kıymetli hanımefendi her birinizin seçim vaadlerini siz "nasılsa kazanıp başkan olduk" diyerek unutmuş olabilirsiniz belkide bir belediye başkanının da görevlerini unutmuş ta olabilirsiniz.

Biz bu ihtimali düşünerek daha önce hatırlattığımız gibi tekrar hatırlatıyoruz. LÜTFEN GÖREV ALANINIZA DÖNÜN,çünkü dokuz ay boşa gitti sayenizde. Sabrımızı biraz daha frenleyecek ama bir yılınızı dolduracağınız mart 2020 de sizlerle alakalı aldığımız notların yazılı olduğu karnelerinizi sorumlu parti anlayışımız ile kamuoyu ile paylaşacağız. Hak eden takdir, teşekkür;hak eden eleştiri  veya sıfırı alacak.

Büyük Birlik Partisi Kocaeli teşkilatları olarak halka hizmeti Hak'ka hizmet olarak görüyor ve siyasetimizi bu çerçevede yapıyoruz.muhalefet partisi olarak belediye kazanamadık diyerek sorumluluktan kaçamayız, "bize ne" diyemeyiz. Yapılan her doğru işte yerel de ve genelde doğru yapılanın destekçisi, eksik yapılanın tamamlayıcısı, yanlış yapılanın da halkımız adına hesap sorucusu olacağımızı buradan hatırlatmak istiyorum.Sayın belediye başkanları siz siyaseti biz partililere bırakın,asıl işiniz olan halka hizmet edin lütfen.

Çok yakın bir zamanda BBP Kocaeli olarak haftanın üç günü yani gün aşırı Kocaeli halkının çözüm bekleyen sorunlarını bizimle paylaşacağı ve bizimde çözüm için uğraş vereceği "BİRLİKTE ÇÖZELİM PROJESİ"ile halkımızı partimizde misafir etmeye başlayacak, çözüm bekleyen sorunları ilgili ve yetkililere iletip birlikte çözmek için çalışacağız inşallah.Hazırlıklarımız tamamlanmak üzere ama bu konuya ilave yine ülkemiz ve kentimizin faydasına olabilecek ciddi proje ve fikirleride alabileceğimiz bir çalışmayıda dahil etmek adına bir iki hafta zaman ihtiyacımız var.

Şu an bize ulaştırılan şikayetlerden bir tanesini hemen sizlerle paylaşmak istiyorum; Halkımız "parasını ödeyerek satın aldığımız ulaşım esnasında bir çok otobüs şoförünün kaba ve azarlayıcı tavrından şikayetçi mesela. Tabi görevini layıkıyla yapan arkadaşlara bir lafımız yok ama bu konuda gerekli uyarılar yapılmalı ve gerekiyorsa eğitim verilmeli. Bu konunun da takipçisi olacağız.

Görevini yaptığına vicdanen rahat olan belediye başkanlarına kolaylıklar, rahat hissetmeyenlere de çalışma azmi ve cesareti diliyorum.

Burada TBMM de devam eden bütçe görüşmelerinin sonucunun Devletimiz ve milletimiz için hayırlı ve bereketli olmasını yüce Rabbim den niyaz ediyorum.

Yine pkk /ypg/pyd gibi terör örgütleri ile mücadelede otuzbeş yıldır kullanılan bütçe ülkemde yatırıma harcansa idi Türkiye dünyanın büyük ekonomilerinden biri olurdu. Yine bu terör örgütlerinin siyasi uzantısı, sözcüsü olan hdp ye her yıl bütçeden verilen para haramdır.

Bu Vatana hainlik düşünenlere verilen her kuruşun vebali vardır.

Konu terörden açılmışken bu güne kadar bir hilal uğruna batan tüm güneşlerimizi saygı, hürmet ve şükranla anıyorum.Rabbim şahadetlerini kabul buyursun, gazilerimize de şifalar versin.

Yine önceki gün basına düşen video daki konuşmada "CHP hariç tüm partiler silah ruhsatı aracılığı yapıyor"gibi yakışıksız bir iddia ile zan altında kaldığımızı düşünüyorum bu yüzden olayın doğru olup olmadığına hiç takılmadan bizi de zan altında bırakan kısmına cevaben" hiç bir kuvvet, kudret ve güç bize dinimizin haram kıldığı, terbiyemizin izin vermediği bir şeyi yaptıramaz.Kocaeli'den sadece bir kişi bile çıkıp bizim silah ruhsatı veya başka bir işin zerre kadar bile içinde olduğumuzu söylerse ispata, delile ve belgeye bakmaksızın aynı dakika istifa ederiz.Hiç bir makama iş gördürmek için gitmişliğimiz de yoktur.Zaren konunun muhataplarının gerekli düzeltmeyi yapacaklarına ve videodaki ithamın sahibine gerekli yaptırımı uygulayacaklarına inanıyoruz.

Tüm hemşehrilerimize hürmet,selam ve dua ile...

BBP Kocaeli İl başkanı

          Remzi Kaya

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑