Güncel

Büro Memur Sen'den Basın Açıklaması

Hiçbir zaman kendimizle vicdan mahkemesi yapmak zorunda kalmadık. Karşımıza bazen gerçek yüzler, bazen sahteleri çıktı ama olsun biz yine sadece hislerimizle yaşadık.

22 Şubat 2020 Saat: 11:00
Büro Memur Senden Basın Açıklaması
Büro Memur Sen'den Basın Açıklaması

Yol sefasını sürenlerle değil cefasını çekenlerle yürünür dedik ve aday olduk.

Saygıdeğer kardeşlerim hepinizin bildiği gibi uzun yıllar siz değerli kardeşlerimle birlikte üyelikten, işyeri temsilciliğine, şube başkanlığından, Genel Merkez yöneticiliğine ve Genel Başkanlığa kadar her kademesinde görev yaptığım ve hizmet etmekten gurur duyduğum Büro Memur Sen'imizin 15 Mart tarihinde yapılacak olağanüstü genel kururlunda genel başkanlık görevine adaylığımı burada siz değerli kardeşlerimin huzurunda Kocaeli'den açıklıyorum. Sendikamızda yaşanan son gelişmelerden dolayı aralık 2020 tarihinde yapılacak olan olağan genel kurula kadar bekleyemeyeceğimiz üyelerimiz ve teşkilatımız için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edebilmek, bu kutlu davaya hizmeti kesintisiz sürdürebilmek amacıyla olağanüstü genel kurula gitme kararı aldık.

Biz makamın gururuna değil hizmetin onuruna talip olduğumuzu bu şekilde ifade ediyoruz. Amacımız makamları koltukları işgal etmek değil şayet bu minvalde olsaydık 10 ay daha koltuğumuzda oturur seçim tarihinin gelmesini beklerdik fakat biz üyelerimizin evlerine helalinden fazla bir lokma daha götürebilmesi için sahada mücadele etmek istiyoruz ve mücadelenize engel olanlarla bu yolu yürüyemediğimizi şairinde dediği gibi önce yoldaş sonra yol sözüyle ifade ediyorum.

Bugüne kadar Ne hesabını veremeyeceğimiz bir günümüz oldu ne de vicdanımızı lekeleyen bir geçmişimiz. Ne hissettiysek onu söyledik, onu yaşadık. Yaşadığımız bir tek andan bile pişmanlık duymadık. Asla keşkeler imiz olmadı.

Hiçbir zaman kendimizle vicdan mahkemesi yapmak zorunda kalmadık. Karşımıza bazen gerçek yüzler, bazen sahteleri çıktı ama olsun biz yine sadece hislerimizle yaşadık. Asla sevmediğimiz birine seviyoruz demedik , ya da asla birini severken karşılığını beklemedik. Dostluğumuza değer biçmedik , sevgimize ise hiçbir zaman sınır çizmedik.

Sevdiysek sonuna kadar gittik, bitirdiysek öldürse de hasreti geriye dönmedik. Bazen çok kırıldık, bazen belki de kırdık ama hata insana mahsustur dedik. Affettik , af diledik. Kimileri birden fazla kırdılar kalbimizi ama biz onları yinede affettik.

Onlar belki bizi saflıkla yargıladılar. Belki de içten içe sinsice güldüler ama asıl unuttukları şuydu: Biz aldanmadık. Aldanan her zaman kendileri oldular ama bunu anlayamadılar. Bir insan kaybının ne olduğu bilemedikleri için... Kaybetmek onlar için bir alışkanlık haline geldiği için..

BEN HİÇ İNSAN KAYBETMEDİM. SADECE ZAMANI GELDİĞİNDE VAZGEÇMEYİ BİLDİM O KADAR..

Biz sadece Allah'a boyun eğeriz biz, sahibi Allah'tan başkası olmayanlarız. Yol sefasını sürenlerle değil cefasını çekenlerle yürünür dedik ve aday olduk. Son dönemde bizi yıpratmaya çalıştılar, yalan söylediler, iftira attılar ama başaramadılar. Nasıl ki 15 Temmuz da ülkemize hain darbe girişimi yapıldı da bu aziz millet bu hainlere fırsat vermedi, bu ülkeyi teslim etmediyse 6 Şubatta da Büro Memur Sen'e kirli eller üzerinden hain bir darbe girişiminde bulundular sandılar ki 15 Temmuzda ülkeyi ele geçiremedik Büro Memur Sen'i ele geçiririz ama bu teşkilatta buna müsaade etmedi. etmeyecek. Hepinizi en kalbi muhabbetlerimle selamlıyor teşekkür ediyor ediyorum. Sağulun var olun Allah'a emanet olun.

Büro Memur Sen Genel Başkanı Metin YILANCI

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑