SAG blok
BİL KOLEJİ-
MERT KARA -haber içi

Güncel

Büyükakın Alemdardaki Çalışmayı Bayramdan Sonraya Bıraktık

Esnafın isteğini geri çevirmeyen Büyükakın, caddede incelemede bulunmak ve esnafla konuşmak için Alemdar caddesine geldi. Alemdar Caddesine gelen Büyükakın esnafın sıkıntılarını dinleyerek çözüm bulmaya çalıştı.

30 Haziran 2020 Saat: 08:35
Büyükakın Alemdardaki Çalışmayı Bayramdan Sonraya Bıraktık
Büyükakın Alemdardaki Çalışmayı Bayramdan Sonraya Bıraktık

Büyükakın Alemdardaki Çalışmayı Bayramdan Sonraya Bıraktık

 

Alemdar Caddesi'nde yapılması planlanan ve 2 ay sürecek altyapı çalışması nedeniyle büyük sıkıntıya giren esnafa isyan etti ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakına seslenerek kendilerine açıklama yapmasını istedi. Esnafın isteğini geri çevirmeyen Büyükakın, caddede incelemede bulunmak ve esnafla konuşmak için Alemdar caddesine geldi. Alemdar Caddesine gelen Büyükakın esnafın sıkıntılarını dinleyerek çözüm bulmaya çalıştı.

 

Biz gelir konuşurlar diye düşündük

 

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk; “Sabah burayı görünce bana başkanım ne oluyor burada dediler. Biz gelir konuşurlar diye düşündük. Sonra yetkililer  geldi bize durumu anlattı. Sonra sizin geleceğinizi söylediler. Bu yol kapandığında bize hiçbir bilgi verilmedi. LC Waikiki’ye haber verilmeye gelinmiş ama biz küçük esnafa gelmediniz. Bir yanlış anlaşılma olmuş.” ifadelerini kullandı.

 

Esnafla konuşmasının ardından cadde üzerinde açıklama yapan Büyükakın; “Alemdar caddesinde yapacağımız bu caddede pompaları takviye edecek çalışmaydı. İklim değişikliği nedeniyle artan yağışlar burada büyük bir risk oluşturuyordu ve bu çalışma kaçınılmaz bir çalışma haline geldi. Bu bölgede özellikle internet hatlarının kesintisini riske atmamak, öğrencilerimizin sınava girişleri için internet kesintisi istemediğimiz için pandemi sürecinde yapamamıştık. Biz de teknik bilgileri arkadaşlarımızla konuştuk. İnşallah 45 günde bayramdan sonra tamamlayacağız.

 

Hep birlikte çalışıp tamamlayacağız

 

Gece de çalışarak esnafımızın da talebini karşılayarak hep birlikte çalışıp tamamlayacağız. İnşallah onlar da rahat edecek. Yani bayramdan sonra buradaki çalışma başlayacak. Burada yapılan şey bir nevi açık kalp ameliyatı gibi. Hayat devam ediyor. Bu tür yerler şehrin çok zor yerleri. Biz de inşallah onu başaracağız. Bir ay sonra başlar, gece de çalışır inşallah okullar açılmadan bitireceğiz. Esnafımız bizden böyle bir şey istedi. Biz de yapacağız” ifadelerini kullandı.

 Tahir Büyükakın’ın ardından konuşan İKM Başkanı Murat Öztürk; “Biz bu yolun yapılmama taraftarı değiliz. Başkanımızın buranın güzelleşmesini istediğini düşündüğünü biliyoruz. Biz pandemi sürecinde ödemelerimizi bu aylara aldığımız için talepte bulunduk. Başkanımız geldi bizi ziyaret etti ve bize kulak verdi teşekkür ediyoruz.  

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑