sol yan -HALIC TERCUME
TOYOTA SAĞ TARAF
SUKAY -haber içi

Eğitim

Canan Can, minik şefleri ile buluştu

Butik pastası Canan Can, Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Anaokulu öğrencileri ile mutfağa girdi. Çocuklar, hazırlanan hamur ile istedikleri şekilleri oluşturdu

24 Ocak 2020 Saat: 11:04
Canan Can, minik şefleri ile buluştu
Canan Can, minik şefleri ile buluştu

Canan Can, minik şefleri ile buluştu

Butik pastası Canan Can, Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Anaokulu öğrencileri ile mutfağa girdi. Çocuklar, hazırlanan hamur ile istedikleri şekilleri oluşturdu

Minik Şefler Mutfakta Projesi ile tüm anaokulları gündüz bakım evleri ve kreşlerde etkinlik düzenleyen Pasta Ustası Canan Can, bu kez Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Anaokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrenciler, Can’ın hazırladığı özel hamur ile hayallerindeki objeleri oluşturdu. Öğretmenler ve veliler ise bu etkinlikten memnun kalarak Canan Can’a teşekkür etti.

‘ÇOCUKLARA MÜDAHALE ETMİYORUZ’

Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Anaokulu öğrencilerinin hayallerindekini pasta hamuruna aktarmasını sağlayan butik pastacı Canan Can, “Evde tereyağ, tarçın ve birçok baharatla yapmış olduğum şekilli kurabiyeleri minik şeflerimize verip renkli şeker hamurlarla tamamen renk seçimini tasarımını yapımını kendilerine bıraktım. Böylece çocukların iç dünyalarındaki hayallerini kurabiyenin üzerinde görme fırsatı oluşturuyoruz. Tasarımı yaparken öğretmenlerimizin ve kendimde dahil hiç kimsenin yönlendirmesine kendisi istemediği sürece müsaade etmiyorum. Amacım bizler saçma da bulsak çocuklarımızın becerilerini kurabiyenin üzerinde fark ettirmek” ifadelerini kullandı.

‘ÇOK MEMNUN KALDILAR’

Çocuklarla ilgili düşüncelerini de paylaşan Can, “Deneyimlerime dayanarak söylemeliyim ki inanın muhteşem tasarımlar ortaya çıkıyor, öğretmenlerimiz ile hayretler içinde kalıyoruz. Öğretmenlerimiz ve veliler çok beğenmiş memnun kalmışlar. Yapım aşamasında öyle mutlu oluyorlar ki hiç ayrılmak istemiyorum ancak tüm çocuklarla ayrı ayrı ilgilendiğim için zamanımız yetmiyor. Çocuklar etkinlik sonrası bir kez daha yapmak için ısrar ediyor. Bu beni çok mutlu ediyor. Öğretmenlerimizin memnuniyeti, velilerimizden gelen pozitif geri bildirimlerden yerinde bir projeye imza attığımı gösteriyor. Bu yüzden yaptığım bu işten daha da çok zevk alıyorum. Çok zor olmasına rağmen çocukların mutlulukları tüm sıkıntıları ve yorgunluklarımı bertaraf ediyor” şeklinde konuştu.

ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ETKİNLİK

Sözlerini sürdüren Can, “Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Müdürü Sayın Erdoğan Davut Beyefendiye, müdür yardımcısına, öğretmenlerimize de önlük ve kepimizi giydirip kendilerine de kurabiye yaptırdık, çok eğlenceli anlar yaşadık. Sonuç itibari ile herkes mutlu ayrıldı.Buradan artık ortaokullar, liseler ve hatta üniversitelere de bu etkinliğimizi yapacağımızın haberini vermek istiyorum. Bunun yanı sıra sosyal sorumluluk projesi olarak da down sendromlu, otizmli, özel çocuklarımızı hastaneden çıkarmayıp aylarca haftalarca hastanelerde kalmak zorunda kalan çocuklarımıza ve gençlerimize de sponsor desteği ile ücretsiz etkinlik düzenleyeceğim. ilerleyen günlerde bu projemizle de karşınızda olacağım” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN HER YERİNE GİDEBİLİRİM’

İzmit doğumlu 2 çocuk sahibi mücadeleci ruhuyla herkese örnek olan girişimci 15 senelik Butik Pastacı Canan Can, adını gelinlik pasta ile duyurmuştu. Türkiye’de ilk kez bir gelinlik pasta yapan Can, birçok farklı projeye de imza attı. Türkiye’nin her yerinde her okulda anaokulıu öğrencileri ile bir araya gelmek istediğini ifade eden iki çocuk annesi girişimci Canan Can, “Çocuklarla bir araya gelmek bana çok iyi geliyor. Onların mutluluğunu görmek çok büyük bir gurur. Kendi el emeğinizle onlaro mutlu etmek daha da büyük bir mutluluk. Ülkemizin her yanına gidebilirim. Yeter ki talep gelsin” diye konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑