Güncel

CHP İzmit’te gençlerin 3. adaylı kongre

CHP İzmit Gençlik Kolları Kongresinde ilk sözü alan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu kongrede benim gördüğüm CHP’nin iktidara yürüyüşünün ayak izi.

16 Şubat 2020 Saat: 13:35
CHP İzmit’te gençlerin 3. adaylı kongre
CHP İzmit’te gençlerin 3. adaylı kongre

CHP İzmit’te gençlerin 3. adaylı kongre 

CHP İzmit Gençlik Kolları kongresi KYÖD Sosyal Tesislerinde gerçekleştiriliyor.

Ana kademe ilçe kongrelerin ardından başlayan gençlik kolları seçiminde son kongre bugün İzmit’te yapılacak. Böylece, ilçe gençlik kolları kongreleri tamamlanmış olacak. CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Kongresi KYÖD Sosyal Tesisleri'nde saat 10.00'da başlaması gerekirken, saat 12.00'da başladı. Mevcut Başkan Engin Akbulut’un yeniden aday olmadığı kongrede Emre Gümüş, Ahmet Sefa Aşkın ve Ahmet Ömer Kavut başkanlık için yarışacak. Kongrede 743 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

YOĞUN KATILIM

Kongreye CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP İzmit eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım İzmit Belediye Meclis CHP Grup Başkan Vekili Necat Çakır, İzmit İlçe Yöneticisi Anıl Deniz Pişkin, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, CHP İzmit Gençlik Kollar Başkanı Engin Akbulut, İzmit İlçe eski Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ve parti örgütü katılım sağladı.Divan Başkanlığını Ozan Aksu üstlendi.

SARIBAY, “BU PARTİYE HİÇ KÜSMEDİM”

CHP İzmit Gençlik Kolları Kongresinde ilk sözü alan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu kongrede benim gördüğüm CHP’nin iktidara yürüyüşünün ayak izi. Bunu hem burada ki kalabalıktan hem de 3 adaylı bir kongre olmasından dolayı söylüyorum. Burada bir arkadaşımız ipi göğüsleyecek. Ama kazanan o arkadaş değil burada CHP kazanacak. El ele örgütlenip önümüzde ki seçimleri almak için çabalayacaklar. 1 Mart’ta gerçekleşecek olan il kongresinde il başkanlığını bırakacağım. Hakkınızı helal edin. Sadece il başkanlığı unvanını bırakıyorum. Partiyi bırakmıyorum. Yine emrinizde olacağım 45 yıldır bu partiye hiç küsmedim ve kırılmadım ”dedi.

ANDIZ, “BÜYÜKŞEHİR SOSYAL DEMOKRATLAR TARAFINDAN YÖNETİLECEK”

Cengiz Sarıbay'ın ardından konuşma yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız kürsüye partili gençlerin alkışlarıyla geldi. Andız konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “2 yıl önce bende bu salonda Murat Erinç kardeşimle aday oldum. Ben seçildim. Burada bir söz vermiştik. 17 yıllık AK Parti iktidarına bir delik açmaktı. Bunu 31 Mart seçimlerinde başardık. İzmit belediyesini aldık. Gönül isterdi tüm belediyeleri alalım. Ama bu bir adımdı. Bundan sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sosyal demokratlar tarafından yönetilecek” diye konuştu.

ANDIZ, “ADAY OLMAYACAĞIM”

Andız, “Buradan iki kişiye teşekkür etmek istiyorum. Partisi için gece gündüz çalışan İzmit İlçe eski Gençlik kolları Başkanı Mehdi Kaan Günan ve seçim süresince sabah 5’te sokağa çıkan gece yarılarına kadar çalışan, hakkı olmasına rağmen bugün aday olmayan mevcut İlçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut. Bu kardeşlerimin herkesin üzerinde emeği var. Bu parti inşallah onlara emeklerini öder. Bende İl Başkanı Cengiz Sarıbay gibi il gençlik kolları kongresinde aday değilim. Yaş haddine takıldım. Takılmasaydı da aday olmayacaktım” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑