gölcük evdekal

Güncel

Covit 19 salgınıyla ilgili birçok tedbirler alınmaktadır

Bilindiği gibi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covit 19 salgınıyla ilgili birçok tedbirler alınmaktadır.

6 Nisan 2020 Saat: 18:05
Covit 19 salgınıyla ilgili birçok tedbirler alınmaktadır
Covit 19 salgınıyla ilgili birçok tedbirler alınmaktadır

Koronavirüs İle Mücadelede Önemli Bir Çalışmayı İlimizde Hayata Geçirmiş Olacağız

 

            Bilindiği gibi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covit 19 salgınıyla ilgili birçok tedbirler alınmaktadır. İlk günden itibaren İlimizde sağlık sisteminde herhangi bir aksama olmaması, tüm vatandaşlarımıza hem rutin hem de Covit 19 hastalığıyla ilgili sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde verilebilmesi için yeni planlamalar yapılmış, özel ekipler oluşturulmuştur. Gerektiğinde Valiliğimiz tarafından Hıfzıssıhha Kurul Kararları çıkarılarak sağlık hizmetlerinde aksama olmaması sağlanmıştır.

 

            Covit 19 hastalığıyla mücadelede, hastanelerde verilen rutin hizmetlerin yanı sıra genel durumu iyi olan ancak hastalık şüphesi olan vatandaşlarımızın evlerine gönderilmeden belirli mekanlarda takip edilmesi gerekli olmuştur. Bu maksatla Kocaeli Valiliği koordinasyonunda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ortak çalışma yürütülerek; İzmit, Körfez ve Gebze bölgesindeki 4 tane kredi yurtlar kurumuna bağlı öğrenci yurdunun bu amaçla tahsis edilmesi kararlaştırılmıştır.

 

            Covit 19 hastalığı olası tanısı almış genel durumu iyi olan, hastanede yatarak tedavi görmesine gerek olmayan, hekimlerimiz tarafından tıbbi takiplerinin izole alanlarda yapılması uygun görülen kişilerin belirlenen yurtlarda kalmaları sağlanacaktır. Devlet Hastanelerinin kontrolünde olacak olan kişilere gerektiğinde tıbbi destek sağlanacaktır.  

 

            Yurtlarda kalan vatandaşlarımızın yemek, temizlik, güvenlik vb. lojistik hizmetleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacaktır. Bu binalarda Devlet Hastanelerinin kontrolünde gerekli çalışmalar yürütülecektir. Hazırlıkları tamamlanmış olan yurtlar bu hafta içerisinde hizmete alınacaktır.

 

            Valiliğimiz koordinasyonunda bu organizasyonu başarıyla gerçekleştirdikleri için İl Sağlık Müdürlüğümüze, Gençlik Spor Müdürlüğümüze, ayrıca gerekli lojistik desteği sağladığı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.

 

            Bu işbirliğiyle koronavirüs ile mücadelede önemli bir çalışmayı hayata geçirmiş olacağız.

 

 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

 

 

 

                                                                                                                                                                          KOCAELİ VALİLİĞİ

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑