Güncel

Değirmendere’de Dev Uluslararası Şenlik

Gölcük Belediyesi’nin dev sanat organizasyonu olan 10.Uluslararası Kırkkyama Şenliği & Çalıştayı, 23-34-25 Ağustos tarihlerinde Değirmendere Çınarlık Meydanı gerçekleştirilecek.

19 Ağustos 2019 Saat: 13:26
Değirmendere’de Dev Uluslararası Şenlik
Değirmendere’de Dev Uluslararası Şenlik

İşte ülkemizde ve ilimizde sanat anlamında yapılan en büyük etkinliklerden biri olan şenlik ve çalıştayın takvimi. Gölcük Belediyesi 10.Uluslararası Kırkyama Şenliği & Çalıştayı, 23-24-25 Ağustos 2019 tarihlerinde, Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Bu yıl dop dolu bir program sanatseverleri beklerken, Rusya’dan 11, Güney Kore’den 5, Japonya’dan 2, İspanya’dan 1, Makedonya’dan 1, Mısır’dan 1, Türkiye’nin çeşitli illerinden ve birçok noktasından da kırkyama sanatçıları Gölcük’e gelecek.

DEĞERLİ SANATÇILAR SERGİ AÇACAK

Şenlik kapsamında bir birinden değerli sanatçılar; Değirmendere Sanatevi’nde, Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nda ve Değirmendere Yalı Evleri’nde birçok sergi açacak ve Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda kurulacak stantlarla da kırkyama sanatçıları hünerlerini sergileyecek. Sergi ve stantlar şenlik boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak ve açık kalacak. 1935 Balkan Göçü ile Gelen Çeyizler Sergisiyle de tarihsel bir bakış açışı şenlikte yer alacak. Ayrıca bu yıl ilk kez gerçekleştirilen 1.Ulusal Kırkyama Yarışması’nda, dereceye giren sanat eserlerinin yer aldığı sergi de gerçekleştirilecek.

FOTO SAFARİ YARIŞMASI YAPILACAK

Kırkyama Şenliği kapsamında GFSD Derneği işbirliğiyle ödüllü “Foto Safari” yarışması düzenlenecek. Şenlik süresince fotoğraf sanatçılarının çektiği fotoğraflar değerlendirmeye alınacak ve şenliğin son günü ödül töreniyle en iyi fotoğraflar ödüllendirilecek. Ayrıca müzik dinletileri ve halk oyunları gösterileriyle de, sanatın her yönü şenlikte yer almış olacak ve şenliğe ayrıca renk katacak. 22 Ağustos’ta Kazaklı Kervansaray’da sergi açılışlarıyla etkinlikler başlayacak ve Pazar gününe kadar devam edecek. Kırkyama sanatıyla yapılan kıyafetlerden oluşan bir de defile düzenlenecek.

İŞTE DEV ŞENLİĞİN ETKİNLİK TAKVİMİ

23 AĞUSTOS 2019 CUMA

09.00 ŞENLİK KAYIT

10.00 – 18.00 FOTO SAFARİ KAYIT

10.00 SERGİ TURU KAYIT

11.00 Resmi Açılış ve Protokol Konuşmaları

11.15 Gölcük Belediyesi Halk Oyunları Gösterisi

12.30 FESTİVAL TOPLU SERGİ AÇILIŞI

1.ULUSAL KIRKYAMA YARIŞMA SERGİSİ

Değirmendere Çınarlık Meydanı Sanatevi

SUZDAL QUILT RUSYA SERGİSİ

Değirmendere Çınarlık Meydanı Sanatevi

LEE JUNG SOOK (GÜNEY KORE)

Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısı

YOON KYUNG KIM (GÜNEY KORE)

Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısı

KIM HYE-SOOK (GÜNEY KORE)

Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısı

AN YUSEON (GÜNEY KORE)

Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısı

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑