Doktorlar

DERİNCE'YE MODERN KENT MEYDANI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyelerine modern hizmet binaları ve kent meydanları yaparak yeni bir vizyon kazandırıyor. Yeni kent meydanı projeleriyle şehirde ferah alanlar oluşturan Büyükşe

28 Kasım 2013 Saat: 10:01
DERİNCE'YE MODERN KENT MEYDANI
DERİNCE'YE MODERN KENT MEYDANI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyelerine modern hizmet binaları ve kent meydanları yaparak yeni bir vizyon kazandırıyor. Yeni kent meydanı projeleriyle şehirde ferah alanlar oluşturan Büyükşehir Belediyesi, Gebze, İzmit ve Dilovası Kent Meydanı Projesi’nden sonra Derince’ye de modern bir meydan kazandırmak için çalışmalara başladı.
Sırrı Paşa Mahallesi Nato Caddesi üzerinde yer alan 22 dönümlük alan üzerine kurulacak olan yeni hizmet binası ve kent meydanı cazibe merkezi olacak. Belediye hizmet binasında, meclis salonu, KO-MEK ve Bilgi Evi bölümlerinin de bulunacağı, 2 bodrum, zemin ve 3 kattan oluşacak yapı çevresinde 7 bin metrekare peyzaj alanı yer alacağı öğrenildi.
Projede kapsamında 500 kişilik amfi, 750 metrekare performans alanı, 110 metrekare ahşap sahne ile süs havuzları, merdivenler ve rampalar bulunacağı 10 bin metrekarelik sert zemin bulunacağı, hizmet binasının 6 bin 670 metrekarelik bodrum 1. katında 500 kişilik konferans salonu ve sahne ile teknik bölümler yer alacağı belirtildi. Burada ayrıca 114 araçlık otopark hizmet verecek.
Bodrum 2 katı sahne kulis ve atölyelerden, binanın zemin katı KO-MEK ve Bilgi Evi Sergi Salonu, fuaye ve belediye hizmet birimleri ile 620 metrekare meclis bölümüne ait sergi salonundan oluşacak. 1, 2 ve 3. katlarda da belediye hizmet birimleri KO-MEK ve Bilgi Evi sınıflarının yer alacağı ve 2. katta 162 kişilik salon yapılacağı belirtildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑