Güncel

Derince’de Hedef Sıfır Atık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünü yaptığı Sıfır Atık Projesi, Derince’de hayat bulurken ilçede cam atık toplama kampanyasına olan ilgi her geçen gün artıyor

21 Ağustos 2019 Saat: 16:00
Derince’de Hedef Sıfır Atık
Derince’de Hedef Sıfır Atık

Geri Dönüşümde Önemli Çalışmalar

Geri dönüşüme yönelik yaptığı çalışmalarla örnek olan Derince Belediyesi, cam atık toplama kampanyası ile de ses getiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen ve Çevre Şehircilik Bakanlığı'nca yürütülen sıfır atık projesi Derince Belediyesi tarafından ilçede yaygınlaştırılıyor. Çevre ile ilgili yaptığı projelerle adından söz ettiren Derince Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, geri dönüşüm noktasında önemli çalışmalara imza atıyor.

 

63 Ton Atık Cam Toplandı

Sıfır Atık projesi kapsamında yapılan çalışmalarla ilçedeki muhtelif cadde ve sokaklara yerleştirilen toplam 83 cam toplama kumbarası ile Derince’de camlar ayrı olarak toplanıyor. Derince Belediyesi ekipleri geri dönüşüm çalışmaları kapsamında yılın ilk yedi aylık bölümünde yaklaşık 63 ton atık cam toplayarak önemli bir rakama ulaştı. Toplanan atık camların yüzde yüz geri dönüşüme kazandırılmasıyla doğal kaynaklar korunarak, enerji tasarrufu ve ekonomiye katkı sağlanıyor.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑