sol yan -HALIC TERCUME
TOYOTA SAĞ TARAF
SUKAY -haber içi

Röportaj

Eğitim veren ayrı bir yapıya ihtiyaç var

Kocaeli SMMM Odası'nın 22/23 Haziran tarihinde yapacak oldukları kongrede Değişim grubunun başkan adayı olan Taner Öner'in haber merkezimizde gerçekleştirdiğimiz ropörtajı siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

19 Haziran 2019 Saat: 23:42
Eğitim veren ayrı bir yapıya ihtiyaç var
Eğitim veren ayrı bir yapıya ihtiyaç var

Kocaeli SMMM Odası'nın 22/23 Haziran tarihinde yapacak oldukları kongrede Değişim grubunun başkan adayı olan Taner Öner'in haber merkezimizde gerçekleştirdiğimiz ropörtajı siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

 S.Ç : Taner Öner Kimdir?

 TÖ : 1971 yılında Üsküdar’da doğdum. İlk, Ortaokul ve Lise eğitimini Gebze’de tamamladım. Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Maliye bölümünden 1992 mezun olarak SM ruhsatımı 1997 yılında,  Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden 2006 yılında mezun olarak SMMM ruhsatımı 2007 yılında aldım. Yüksek Lisansımı G.Y.T.E.’de işletme üzerine tamamladım. Odanın çeşitli komisyonlarında, Üst Kurulda ve Gebze Temsilciliğinde son 2 dönem Başkanlık vasfıyla görev aldım. Oda Yönetim Kurulunda 2016 yılından itibaren görev yapmaktayım. Mesleki faaliyetlerin yanı sıra bilirkişilik ve uzlaştırmacılık yapmaktayım. Arıca KGK lisanslı Bağımsız Denetçiyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

SÇ : Aktif Olarak Kaç Yıldır,Mesleğin içersindesiniz?

TÖ: Aktif olarak 1999 yılından beri yani 20 yıldır mesleği icra etmekteyim.

SÇ:Kocaeli'de ilçelerdeki sırası ile üye sayınız Nedir?

TÖ : Biz yaklaşık 1840 kişi olarak hepimiz Kocaeli SMMM Odasının üyesiyiz, ancak ilçelere göre meslek mensuplarının dağılımı;

İZMİT                870

GEBZE               624

GÖLCÜK             111

KÖRFEZ             107

DERİNCE            71

KARAMÜRSEL     45 

KANDIRA           12

şeklindedir.

SÇ :Kocaeli SMMM Odası'nda ,Gördüğünüz eksikler varmı?

TÖ : Ben altı yıldır Yönetim Kurulu’nun içerisindeyim. Gördüğüm eksiklerin çözülmesi için Kuruldaki arkadaşlarımızla beraber çalışmalar yaptık ve bir kısmını çözdük. Gördüğüm ve çözüme kavuşmadığını düşündüğüm konuları da projelendirdik ve yetki verilirse çözmek için ekibimle beraber var gücümüzle çalışacağız.

SÇ :Kocaeli SMMM Odası'na Neden Aday Oldunuz?

TÖ : Odamızda eksik gördüğüm meslektaşların kaybettiği bir aidiyet duygusu ve bir şeyler yapmak istiyorsak öncelikle bunu kazandırmalıyız.Eğitim veren ayrı bir yapıya ihtiyaç var , biz onu KOSMO Akademiyi oluşturarak çözeceğiz. Meslektaşların bir araya gelerek paylaşımda bulunacağı bir mekanımız yok, biz bunu sahil bölgesinde bir lokal ile çözeceğiz. Oda bünyesinde ücretli bir mali danışman ve meslek mensuplarının alacaklarını tahsil edecek sözleşmeli bir avukat bulunduracağız. Bağımlı meslektaşları kazanmaya çalışacağız, bunun için hafta içi yapılan eğitimlerin aynısını cumartesi tekrar edeceğiz ve bağımlı meslek mensupları için tavsiye niteliğinde asgari ücret tarifesi yayınlayacağız ve arkasında duracağız. Zor durumda kalan meslektaşlarımız için acil yardım ekibi oluşturacağız. Bunun gibi projelerimiz  bulunmaktadır.

SÇ : Yapmak İstediğiniz Projeler Hakkında Bilgi Alabilirmiyiz? 

TÖ : Projelerimizi gerçekleştirebilmek ve vizyonu olan bir Oda hayali kuruyoruz. Bunu başarırsak meslek mensuplarına fayda sağlayacak bir yapıya hep beraber kavuşmuş olacağız.

SÇ : Başkan Adayı Olarak Son Mesajınızı alabilirmiyiz?

TÖ : Meslektaşlarımız 22 Haziran cumartesi günü Oda’da olup Genel Kurul’a katılsınlar. Çünkü önümüzdeki 3 yıllık tüm kararlar bu gün kabul ediliyor, hem de üye sayısının %5’inin oyu ile ve hepimiz buna uymak durumundayız. 23 Haziran’da sadece seçim olacak, bu günde 3 yıl bağlı olduğumuz kurumu yönetecek kişilere karar vereceğiz. Genel Kurula katılarak mesleğimize sahip çıkalım ve değişimi devam ettirelim diyorum.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑