sol yan -HALIC TERCUME
TOYOTA SAĞ TARAF
SUKAY -haber içi

Güncel

Eğitimle 3 buçuk yıl sonra konuşan Poyraz'ın ilk kelimesi "Anne" oldu

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde 3 yaşına kadar konuşamayıp iletişim kuramayan küçük Poyraz aldığı eğitimle 7 ayda konuşmaya başlayıp ilk kez "Anne" dedi.

19 Ocak 2020 Saat: 16:55
Eğitimle 3 buçuk yıl sonra konuşan Poyrazın ilk kelimesi Anne oldu
Eğitimle 3 buçuk yıl sonra konuşan Poyraz'ın ilk kelimesi "Anne" oldu

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde 3 yaşına kadar konuşamayıp iletişim kuramayan küçük Poyraz aldığı eğitimle 7 ayda konuşmaya başlayıp ilk kez "Anne" dedi. Oğlunun kısa süredeki gelişimi ile mutluluğa boğulan anne Fatma Ekiz, "İlk anne dediğini duyduğumda inanamadım" dedi.


Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde yaşayan Fatma ve Murat Ezici çiftinin 3 yıl önce dünyaya gelen 3. çocukları Poyraz'ın değişimi ailesini sevince boğdu. 1 buçuk yaşındayken davranış ve iletişim kuramama gibi problemleri nedeniyle annesi Fatma Ezici'nin götürdüğü hastanede küçük Poyraz'da uyaran eksikliği olduğu tespit edildi. Durumu öğrenen aile, Poyraz'ı psikiyatriste götürdü. Psikiyatristler, teknoloji bağımlısı olan Poyraz'ın televizyon ve tabletten uzak durmasını sağlayarak yaşadığı problemleri aşabileceğini söyledi. Daha sonra psikiyatristlerin önerisini dinleyen aile, Poyraz'ın durumunda gelişim olmadığını görünce, gelişimini sağlayacağı bir eğitim alacağı kurum aramaya başladı. Poyraz'ın ailesi, bir yakınından Başiskele ilçesinde bulunan Atlantis Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde aynı durumda olan birçok çocuğun sağlığına kavuştuğunu öğrendi. Bunun üzerine Poyraz, 3 yaşındayken kurumda eğitim almaya başladı. Kurumda duyu bütünleme, at terapisi, havuz terapisi ve oyun terapisi uygulanan Poyraz, 7 ay içerisinde konuşmaya başlayıp ilk kez "Anne" dedi. Eğitimlerine devam eden Poyraz'ın akranlarının seviyesine gelmesi ailesini mutluluğa boğdu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑