gölcük evdekal

Güncel

ESNAFIN BURUK BEKLEYİŞİ...

Tüm dünyayı etkisi altına alarak korku ve paniğe neden olan Korona virüs nedeniyle bazı küçük esnaf ve satıcılar ya müşterisiz kaldı ya da iş yerlerini kapatmaya hazırlanmakta..

21 Nisan 2020 Saat: 01:33
ESNAFIN BURUK BEKLEYİŞİ...
ESNAFIN BURUK BEKLEYİŞİ...

ESNAFIN BURUK BEKLEYİŞİ...
TÜKETİCİLERİMİZ ALIŞVERİŞİNİ YEREL ESNAFTAN YAPMALI..
Desteklerinizi bekliyoruz...
...Tüm dünyayı etkisi altına alarak korku ve paniğe neden olan Korona virüs nedeniyle bazı küçük esnaf ve satıcılar ya müşterisiz kaldı ya da iş yerlerini kapatmaya hazırlanmakta..
..Özellikle gündelikli olarak çalışan,pirim usulü çalışan ve bunun dışında BERBER,GÜZELLİK MERKEZLERİ,CAFE,ÇAY OCAKLARI ve bunlara benzer iş yerleri şu an can çekişmektedir..
...İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgedeki kapalı olması gereken işletmelerin dışında yer alan bazı esnaflar ve seyyar satıcılar, ya müşterisiz kaldı ya da iş yerlerini kapattı.Çogu seyyar satıcı ekmek teknelerini kapatırken, satış yapamayanların durumları ise yürekler acısı..
...Kiralar,Çekler,Senetler,ve çalışanların maaaşlarını ödeyemeyerek izin vermek zorunda kalmıştır...
...Bu gidişatın uzaması bir çok esnafımızı mağdur etmiştir...
... Ancak ticaret dünyasının, ekonominin de süreci en az hasarla atlatması için bazı önlemler düşünülmeli.
TÜM ESNAFIMIZ İLAÇLAMA VE DEZENFEKTE YAPTI..
....Bir süredir insanların yaşam tarzı değişti. Sokağa çıkmaya bile çekinir, işlerini evden bilgisayar başında halleder, mümkün olduğunca çevre ile olan ilişkilerini sınırlar hale geldiler.
...AVM' ler, büyük işletmeler bir şekilde olağanüstü durumun üstesinden gelebilir. Ancak sermayesi sınırlı olan esnaf sanatkarlarımız büyük işletmelerin dayanma gücüne sahip değil"
...Bu anlamda esnaf işletmelerin yoğun bulunduğu, gereken önlemlerin alındığı, üstü açık alışveriş merkezi niteliğindeki çarşılarımızdan alışveriş yapmaya, daha güvenli şekilde ihtiyaçlarını karşılamaya davet ediyoruz."
Tüm esnafımız halkımızın yanındadır..
İKM ESNAFININ YANINDA..

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Öğretmen 21.04.2020 09:28
Çok güzel söylüyor Murat bey. Ancak iyi günlerimizde burnundan kıl aldırmayan esnaf için ne demeli. İşler iyi iken müşterisini kaale almayan, nasıl olsa sirkülasyon çok diye müşteriyi azarlayan veya fahiş fiyatlarla mal satanlar ... Sayfa şimdi bizden bu esnaflardan alışveriş yapalım diyorsunuz. ... Bu arada çarşı esnafının çoğu böyle. Bunu sadece ben demiyorum. Çevremdeki çoğu insan benimle aynı fikirde. Bu yıllardır böyle. Hayırlı işler.
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑