Güncel

“ Evde kalma vergisi geliyor”

AK Parti’den yeni yasa teklifi’ haberi sosyal medyayı karıştırdı. “ Evde kalma vergisi geliyor” şeklindeki hiçbir resmi kaynağa dayanmayan bu iddia ise bazı platformlarda dolaşıyor.

11 Ocak 2020 Saat: 16:40
“ Evde kalma vergisi geliyor”
“ Evde kalma vergisi geliyor”

AKP’den yeni yasa teklifi’ haberi sosyal medyayı karıştırdı. “ Evde kalma vergisi geliyor”  şeklindeki hiçbir resmi kaynağa dayanmayan bu iddia ise bazı platformlarda dolaşıyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Evlenmeyip evde kalıyorlar” çıkışına sosyal medya da tepki üstüne tepki geldi. Gün boyunca basın yayın organlarında tartışılan ifadelere bazı haber siteleri ise farklı bir yaklaşım sergiledi.

Özellikle sosyal medyada yoğun bir şekilde paylaşılan bu haber ile ilgili çok sayıda paylaşım yapıldı. Erdoğan’nın açıklamaları, “30 yaşını aşmayan ve bekar olan kişilerin her yıl bekar kalma vergisi ödeyeceği” şeklindeki ifadelerle mizah konusu oldu. Söz konusu içeriklere göre; AKP Grubu, Erdoğan’ın “Evlenmeyip evde kalıyorlar” diyerek eleştirdiği gençlere yaptırım uygulanmasına karar verdi. Hazırlanan yasa teklif onaylanırsa evde kalanlar kademeli olarak artacak şekilde vergilendirilecek.”

Kaynak  : https://tele1.com.tr/

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑