gölcük evdekal

Sağlık

Gebze Aile Hekimlerinin Kovid19 Mesaisi

İlçe Sağlık Müdürü Dr.İlhan Kadıoğlu önderliğinde yurt dışından gelen vatandaşların 14 gün boyunca evden dışarı çıkmayarak evde karantina takiplerini yapmak için Aile Hekimleri mesai saati gözetmeksizin çalışmaya devam ediyor.

29 Mart 2020 Saat: 18:44
Gebze Aile Hekimlerinin Kovid19 Mesaisi
Gebze Aile Hekimlerinin Kovid19 Mesaisi

Gebze Aile Hekimlerinin Kovid19 Mesaisi

Gebze'de koronavirüs (Kovid19) salgınıyla mücade kapsamında İlçe Sağlık Müdürü Dr.İlhan Kadıoğlu önderliğinde yurt dışından gelen vatandaşların 14 gün boyunca evden dışarı çıkmayarak evde karantina takiplerini yapmak için Aile Hekimleri mesai saati gözetmeksizin çalışmaya devam ediyor.

Gebze Osman Yılmaz Aile Sağlığı Merkezi Hekimlerinden Dr.Ramazan Arıcı,Yurt dışından gelen kişilere ulaşarak ateş,öksürük,nefes darlığı ya da farklı bir şikayetlerinin olup olmadığını hafta sonu da yakından takip ederek sorguluyor.

Aile Hekimleri telefonla ulaşamadıkları vakaları kayıtlı akrabaları ya da ev adresleri üzerinden bulup bilgilendiren aile hekimleri, evde karantina altında olan vatandaşları her gün tek tek arayarak durumlarında bir değişiklik var mı diye izliyor.

Sorgu sonucunda meydana gelebilecek gelişme olduğunda gerekli yönelendirme işlemleri yaplıyor. Evde karantina uygulanan vatandaşlara ulaşamayan aile hekimleri Gebze İlçe Sağlık Koordinasyonu diğer kurumlarla itetişime geçerek ulaşmaya çalışıyorlar. Ayrıca İlçe Sağlık Müdürlüğü ve kolluk kuvvetleri ekipleri evlere ziyaret gerçekleştirerek denetimde bulunuyorlar.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑