izmit kadin sagligi dogum merkezi

Gündem

Gölcük Giresunlular Derneği Birlik ve Beraberlik Gecesi

Gölcük Giresunlular Derneği Birlik ve Beraberlik Gecesi Yoğun Katılımla Gerçekleşti Gölcük Giresunlular Derneği birlik ve beraberliklerini arttırmak adına düzenledikleri kaynaşma gecesi Kongre Sarayı’nda gerçekleşti. Oldukça yo

10 Ocak 2018 Saat: 08:01
Gölcük Giresunlular Derneği Birlik ve Beraberlik Gecesi
Gölcük Giresunlular Derneği Birlik ve Beraberlik Gecesi

Gölcük Giresunlular Derneği Birlik ve Beraberlik Gecesi Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Gölcük Giresunlular Derneği birlik ve beraberliklerini arttırmak adına düzenledikleri kaynaşma gecesi Kongre Sarayı’nda gerçekleşti. Oldukça yoğun bir katılımın sağlandığı gecede Giresunlular adeta gövde gösterisi yaptı.

Katılım çok yoğun oldu

Gölcük Giresunlular Derneğinin düzenlemiş olduğu birlik ve beraberlik gecesine GölcükKaymakamı Mustafa Altıntaş, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Dr. Halis Aygün,  Kocaeli Üniversitesi Doç Dr. Ahmet Aygün, Dr. Caner Çakmak, Dr. Mehmet Kılıç, Askerlik Şube Başkanı Seyit Mehmet Fırat, Tarım Kredi Müdürü Celal Çobanoğlu, Giresun Dernekler Federasyon Başkanı Olgun Kandemir, Kocaeli Giresunlular Dernek Başkanı Hamdi Yayla, GİRİP Başkanı Kemal Tokmak, Gölcük Amasyalılar Derneği Başkanı Rasim Tuz, Gölcük Eskişehirliler Derneği Başkanı Oğuz Aydın, Gölcük Yozgatlılar Dernek Başkanı Hasan Yılmaz, Gölcük Yörük Türkmenleri Derneği Başkanı Hüseyin Karakaya, Gölcük Bayburtlular Dernek Başkanı ve Gölcük Dernekler Platform Başkanı Çetin Kocatürk, Siyasi Parti Temsilcileri ve Gölcük’te yaşayan Giresunlular katıldı.

Dede, “Gölcük ilçemizde yoğun bir nüfus potansiyeline sahibiz”

Gölcük Giresunlular Derneğinin düzenlemiş olduğu birlik ve beraberlik gecesi Gölcük Giresunlular Derneği Yönetiminin sahneye çıkması ile başladı. Sahneye en son çıkan Dernek Başkanı açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasına başlamadan önce Gölcük Giresunlular Dernek Başkanı Şinasi Dede Birlik ve beraberlik gecesine katılan konukları selamladı ve konuşmasında, “ Sevgili Giresun ve Kocaelili Hemşerilerim; Gölcük Giresunlular Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği tarafından organize edilen birlik beraberlik ve dayanışma gecemize hoş geldiniz. Sizleri şahsım, derneğim ve Giresun adına en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bizler; kendi yurtlarından binlerce kilometre uzaklara gelip güzel şehrimiz Kocaelİ’yi kendine yurt edinmiş Giresunlular olarak, birlik  beraberlik içerisinde daha güzel  yarınlara hep birlikte ve omuz omuza yürüyebilmek için bugün burada sizlerle bir aradayız. Sayın misafirler, değerli hemşerilerim; Bizler; başta Kocaeli olmak üzere, bir ferdi olmaktan her zaman gurur duyduğumuz Gölcük ilçemizde katma değer yaratmak, var olan potansiyel enerjimizi hep birlikte geleceğe taşımak amacıyla bu gün gönül birliği yaparak buradayız. Sevgili hemşerilerimiz; bizler her zaman vatan ve milletinin yanında yer alan neslin evlatlarıyız. Gölcük ilçemizde yoğun bir nüfus potansiyeline sahibiz. Burada üretip burada tüketiyoruz. Bunu da başarıcımızı bu akşam buraya katılımınızla bu ruhu ortaya çıkarmış olduk. Derneğimiz tarafından organize edilen bu birlik, beraberlik ve dayanışma gecemize katılarak bizlere onur ve gurur verdiniz. Her birinize cani gönülden ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Tüm misafirlerimizi, sevgili hemşerilerimizi en kalbi duygularımla selamlıyor, iyi eğelenceler diliyorum” dedi.

Aygün, “Sizler ile birlikte olmaktan çok mutlu oldum”

Ardıdan Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün duyugu ve düşüncelerini dile getirdi. Konuşmasına başlamadan önce konukları selamlayan  Aygün sözlerinin devamında, “Böyle bir gecede sizler ile birlikte olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Sizler ile bir diğer mutluluğumuda paylaşmak istiyorum. Bir iki yıl önce Kocaeli’nde Giresunlu nüfusunun çok fazla olduğunu oturup istişare etmiştik. Birçok Giresun’u temsil eden derneğimiz olduğunu ve bunların bir araya gelerek bir güç birliği yaparak Kocaeli’nde daha ilkeli daha görünür olmak için birlikte olmamız gerektiğini konuşmuştuk. Bu akşam o birlikteliği burada görmekten çok mutluyum.  Bu akşam bir çok dernek ve federasyon başkanlarının burada görmekten son derece memnun oldum. Gölcük Giresunlular Derneğine bu kadar kişiyi bir araya getirdiği için teşekkür etmek istiyorum. Budan sonra Giresunlular Kocaeli’nde daha görünür ve temsil edilir olacaktır diye düşünüyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Ellibeş, “Gölcük gerçekten Türkiye’nin bir mozaiğidir”

Ardından Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş konukları selamladıktan sonra konuşmasında, “ Gölcük gerçekten Türkiye’nin bir mozaiğidir. Bu güzel ülkemizin bu cennet vatanımızın her bir köşesinden buraya gelip yerleşen ve Gölcük’ü Gölcük yapan değerli hemşerilerimiz , ben şahsen bir belediye başkanı olarak Gölcük’ü bu dokusundan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Nihayetinde her yöreden gelen insanlar Gölcük’e yeni bir katkı yeni bir güç yeni bir heyecan veriyor. Sizler Gölcük’ü oluşturan ve mutlaka Gölcük için sevdalı, Gölcük’ün  geleceği için mücadele ederken geldiğiniz ata dede topraklarımızı da unutmuyoruz ve kendi örfümüzü, geleneklerimizi, folklorümüzü, yemeğimizi, bilhassa bizi biz eden tüm değerlerimizi burada yaşatarak Gölcük’ü gelişmesinde katkılar sunuyorsunuz. İşte siz değerli Giresunlu hemşerilerimizde bu olguyu Gölcük’te yaşatan en önemli değerlersiniz. Ben bu anlayış içerisinde derneğinizin kuruluşundan bugüne kadar görev alan sorumluluk üstlenen tüm dernek başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize gönülden bir kez daha teşekkür ediyorum. Şu anda yönetimde olan dostlarımıza başarılar diliyorum. Her zaman kişisel ve kurumsal olarak kalbimizin gönlümüzün kapımızın açık olduğunu ifade eder hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Emiroğlu, “Kocaeli’mize en iyi hizmet edenler olacağız”

Ardından duygu ve düşüncelerini söylemek için İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu kürsüye çıktı. Gelen konukları selamladıktan sonra Kaymakam Emiroğlu, “ Sevgili hemşerilerim az önce dernek başkanımız çok güzel bir konuşma yaptı. Bizler ata memleketimiz Giresun’a Orta Asya’dan Oğuz Çepni Boyu olarak geldik. Oradan buraya kadar göç ettik. Bizler Çepni’ler olarak Osmanlı’nın öncüleri olduk. Her yerde vardık ve her yerde de olmaya devam edeceğiz. Bizler sayesinde o Cumhuriyetin temelleri atıldı. Bizler Topal Osman’ın ruhunu bugünde burada yaşatırsak dernek başkanımızsın dediği gibi belki hakkettiğimizbelki de daha fazlasını alacağız. Ben sizlere inanıyorum. Bizler bir olursak, birlik olursak, diri olursak Giresunlular olarak doğduğumuz yerde ve doyduğumuz yer Kocaeli’nde bütün haklarımızı en güzel şekilde savunup memleketimize Kocaeli’mize en iyi hizmet edenler olacağız. Bugün burada Giresun’un o güzelliğinin serinliğini, yeşilliğini temsil eden yeşilin ve hepimizin kalbinin en güzel saflığını temizliğini temsil eden o beyaz renklerin altında buluştuğumuz için, bizi bir araya getirdiği için dernek başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum. Bir kardeşiniz bir hemşeriniz olarak hepinizi İzmit’te görmekten ve hizmet etmekten gurur duyacağımı söylüyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum, hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

Altıntaş, “Bugün burada hem Giresun hem de Gölcük havası var”

Ardından duygu ve düşüncelerini söylemek için Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş kürsüye çıktı. Gelen konukları selamladıktan sonra Kaymakam Altıntaş, “Bugün burada hem Giresun hem de Gölcük havası var, onu teneffüs ediyoruz. Çünkü Giresun’dan gelen vatandaşlarımız Gölcüklü oldular, parçası oldular. Gelişmesine katkıda bulundular. Acılarını mutluluklarını birlikte yaşadılar. Birde bugün geçmiş ile gelecek arasında bir bağ kuruluyor. Biz doğduğumuz yerin kültürünü yaşadığımız yere taşımak zorundayız. Bu kültürler bizim zenginliğimizdir. Birde Giresun tarihine baktığımız zaman Anadolu’nun Türkleşmesi Osmanlının gelişmesi, birde Cumhuriyetin kurulmasında ve gelişmesinde büyük fedakar evlatlar yetiştiren, kahramanlar yetiştiren bir yöredir. Bu yörenin kahramanlarını, evlatlarını şehitlerini rahmetle minnetle şükranla anıyorum. Sizler Osmanlının büyümesine ve Cumhuriyetin kurulmasına büyük fedakarlıklar vermiş olan bir yurdun mensuplarısınız. Sizleri de tebrik ediyorum. Bu güzel etkinliği düzenleyen başta dernek başkanımız olmak üzere emeği geçen katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum eğlenceniz hayırlı olsun” dedi.

Giresunlular yöresel sanatçıların söylediği şarkılar eşliğinde eğlendiler

Konuşmaların ardında  Metin Durmuş’un sahneye çıkması ile birlikte  gecenin eğlence kısmı başlamış oldu. Kemençe eşliğinde Giresun’un ve Karadenizin şarkıları eşliğinde Giresunlular horon teperek gece boyunca eğlendir. Metin Durmuş’tan sonra Hüseyin Horoz ve AlimKoca’de söylediği şarkılar ile gece boyunca Giresunluları coşturdu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑