Güncel

GÜLDÜREN VE FARKINDALIK OLUŞTURAN KOMEDİ

Türkiye Gençlik Vakfı İzmit İlçe Temsilciliği ve İzmit Belediyesi , başarılı bir tiyatro oyunu sahneledi.

20 Şubat 2017 Saat: 01:29
GÜLDÜREN VE FARKINDALIK OLUŞTURAN KOMEDİ
GÜLDÜREN VE FARKINDALIK OLUŞTURAN KOMEDİ

Türkiye Gençlik Vakfı İzmit İlçe Temsilciliği ve İzmit Belediyesi , başarılı bir tiyatro oyunu sahneledi. Çok sayıda kişinin katıldığı tiyatro oyunu SDKM 'de gerçekleşti.

TÜGVA , daha önce olduğu gibi yine başarılı bir tiyatro oyununa imza attı.  ''En büyük Haber'' adındaki tiyatro oyunu SDKM' de sahnelendi. Türkiye Gençlik Vakfı İzmit İlçe Temsilciği ve İzmit Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği ve yapımını Tiyatro Külliyenin üstlendiği oyun izleyiciler tarafından çok beğenildi.

GÜLDÜREN VE FARKINDALIK OLUŞTURAN KOMEDİ

''En Büyük Haber'' adlı oyun TÜGVA' nın daha önce gerçekleştirdiği başarılı oyunlarda olduğu gibi Kur'an-ı Kerim'in  anlaşılmasınıkonu edinen oyun Kur'an-ı Kerim'e olan bağlılığı güçlendirmeyi ve güldürerek farkındalık  yaratmayı amaçlamıştır.

TİYATROYU ÇOK SAYIDA ÖĞRENCİ SEYRETTİ

SDKM' de sahnelenen tiyatro oyununa TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Yusuf YAZICI, İzmit İlçe Temsilcisi Ömer Burak BARIŞ ,Gölcük İlçe Temsilcisi Samet GENÇ ve salonu dolduran çok sayıda öğrenci katıldı.Büyük bir ilgi ile izlenen ''En Büyük Haber'' adlı tiyatro oyunuizleyiciler tarafından büyük alkış aldı.

''KURAN MEZARLIKTA OKUNMAK VE FAL BAKMAK İÇİN İNMEMİŞTİR.''

Tiyatro oyununu gerçekleştiren İzmit İlçe Temsilcisi Ömer Burak BARIŞ, oyundan önce konuşma yaptı. Konuşmasına ''Allah'ın rahmeti bereketi ve mağfireti üzerinize olsun'' selamı ile başlayan Barış, konuşmasının başında ''Bugün Kuran'ı Kerim'i bir tiyatro vesilesi ile bir nebze de olsa anlamak için buradayız ve Milli Şairimiz Mehmet Akif gibi bizde diyoruz ki ; İnmemiştir hele Kur'an şunu hakkıyla bilin,ne mezarlıkta okumak ne de fal bakmak için. '' sözleri ile sergilenecek olan tiyatro oyununun ne anlatmak istediğini belirtti.Ömer Burak BARIŞ,  ''Bugün Dünya'nın ve insanların problemlerinin ve sorunlarının tek sorumlusu Kurandan ve sünnet yolundan uzaklaşan bizleriz. Yeni Dünya ve Büyük Türkiye için Allahın ipine ve Resulallahın sünnetine sımsıkı sarılmamız gerekmektedir. '' sözleri ile insanlık için Kuran'ı Kerim'in ve sünnetin önemini vurguladı.

''İMANLI NESİLLER İÇİN''

Ömer Burak Barışın ardından  TÜGVA Kocaeli  İl Temsilcisi Yusuf YAZICI, vakıf hakkında konuşma yaptı. Konuşmasına '' Fırat Kalkanı Harekatında şehit düşen Darıcalı Uzman Çavuş Murat TEVLİM' in ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum.'' sözleri ile başlayan Yazıcı, konuşmasında vakfın projeleri hakkında bilgiler verdi ve  '' Şimdiye kadar imanlı nesiller yetiştirmek adına bir çok başarılı projeye imza attık. Bu tiyatro oyunumuzdan onlardan bir tanesidir. İnşallah bu amacımıza uygun daha iyi projeler yapacağız. Bu yolda bizimle yürüyen , vakfımıza gönül vermiş  herkes bu amaç uğruna elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Bu vesile ile hepsine Allah razı olsun diyor ve çok teşekkür ediyorum.'' dedi ve konuşmasını sonlandırdı.

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑