Sağlık

MİGREN ARTIK KÂBUS OLMAKTAN ÇIKIYOR

Tüm dünyada en sık karşılaşılan rahatsızlıkların başında gelen migren, kâbus olmaktan çıkıyor.

19 Ocak 2016 Saat: 17:27
MİGREN ARTIK KÂBUS OLMAKTAN ÇIKIYOR
MİGREN ARTIK KÂBUS OLMAKTAN ÇIKIYOR

MİGREN ARTIK KÂBUS OLMAKTAN ÇIKIYOR

 

Tüm dünyada en sık karşılaşılan rahatsızlıkların başında gelen migren, kâbus olmaktan çıkıyor. Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, migren hastalarının tamamının tedaviye olumlu cevap verdiğini ve hasta kabulünün devam ettiğini belirtti.

2011-2012 yıllarında dünyaca ünlü plastik cerrah Prof Dr. Bahman Guyuron ile ABD Cleveland University Hospitals’ta birlikte görev yaparak, migren tedavisi konusunda çalışmalar yapan Op. Dr. Ufuk Askeroglu, Türkiye’de de ABD’de uyguladığı son tekniklerle migren hastalarına umut oluyor.

FULYA TERRACE İSTANBUL'DA

Fulya Terrace İstanbul’da hastalarını kabul eden Op. Dr. Ufuk Askeroglu tarafından geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlanan migren cerrahisi tüm hastalarda olumlu sonuçlar vermeye başladı. Türkiye’nin her yerinden yüzlerce hasta başvurusu ve kabulü devam etmekte. Bugüne kadar istatistiki olarak takip edilen hastalar arasında Op. Dr. Ufuk Askeroğlu’nun “migren cerrahisi” başarı oranı yüzde 90 ve bu oran dünya literatürü üzerinde. 

SONUÇLARI HEMEN GÖRÜLÜYOR

Migren tedavisinin genel anestezi altında yapılan ve çoğu durumda hastanın aynı gün ya da bir gün sonra taburcu edildiği cerrahi bir operasyon olduğunu ve migren çeşidine göre uygulanacak bölge ve yöntemin değiştiğini belirten Op. Dr. Askeroğlu, tedaviden hemen sonra sonuçların görülmeye başlandığını ve hastalarının hem sağlık hem de yaşam kalitesi açısından çok olumlu etkilendiklerini ekledi.

MİGREN BOTOKSU DA BİR ÇÖZÜM

Oper.Dr.Ufuk Askeroğlu, çoğu vakada migrenin şiddetine göre cerrahi prosedüre girmek istemeyen hastaya, 2010’da Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan migren botoksu tedavisi de uyguladıklarını ve bugüne kadar uygulanan hastalarda çok başarılı sonuçlar ettiklerini belirtti.  Gerek migren cerrahisi, gerekse migren botoksu ile Türkiye’deki tüm migren hastalarına umut olan Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, Türkiye’nin her yerinden ve Avrupa’dan yoğun olarak hasta kabul etmektedir. 

BİLGİ İÇİN

Op.Dr.Ufuk Askeroğlu 

Tesvikiye Mah. Hakki Yeten Cad. No:11 Terrace Fulya Center 1 D:56 Fulya, Sisli Istanbul

+90 532 523 56 78

Op.Dr.Ufuk Askeroğlu 

Kuleli Askeri Lisesi ardından, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tıp fakültesini tamamladıktan sonra S.B Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği'nde uzmanlık eğitimini tamamladı.  Son olarak Bilecik Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. 2011-2012 yıllarında ABD Cleveland'da dünyaca ünlü plastik cerrah Prof. Dr. Bahman Guyuron ile birlikte University Hospitals'ta çalıştı. Dünyanın en prestijli Plastik Cerrahi dergisi olan PRS’te (Plastic and Reconstructive Surgery) makaleleri ve yayınları bulunan Op Dr. Ufuk Askeroglu, ABD’de “Migren Cerrahisi” konusunda araştırmalar yapmış; haftada 3-4 migren operasyonu yapılan klinikte sayısız hasta takibi gözlemlemiş ve migren sempozyumlarında çeşitli sertifikalar almıştır.  Migren cerrahisini 2000 yılında bulan Prof. Dr. Bahman Guyuron ile yaptığı çalışmalar sonucu tedaviyi mucidinden tüm incelikleri ile öğrenen ve Türkiye’ye getiren Op Dr. Ufuk Askeroglu migren cerrahisi konusunda ilkleri gerçekleştirmeye başlamıştır. Her geçen gün farklı yaklaşımlar getiren hekimimiz bu konuda yayın ve makaleler üzerinde çalışmaktadır. Şu anda Fulya Terrace Istanbul’da hastalarını kabul eden Op Dr. Ufuk Askeroğlu,  burun estetiği, meme estetiği, liposuction ve diğer tüm estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uygulamalarını yapmaktadır.  Dünyada çok nadir cerrah tarafından uygulanabilen migren cerrahisini Türkiye'de 3 yıldır uygulayan hekimimiz, Türkiye'nin her yerinden yüzlerce migren hastası kabul etmektedir. 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑