BİL KOLEJİ

Güncel

Haluk Özçakmak Ameliyat Olacak

Değerli büyüğümüz Haluk Özçakmak ağbeyimizin Karaciğer nakli ameliyatı gerçekleşecek, sayın Prof. Dr. Yaman Tokat hocamızın Florence Nightingale Hastanesi Karaciğer Nakli Merkezi'de ameliyatını yapacak.

10 Aralık 2019 Saat: 17:00
Haluk Özçakmak Ameliyat Olacak
Haluk Özçakmak Ameliyat Olacak

Değerli büyüğümüz Haluk Özçakmak ağbeyimizin Karaciğer nakli ameliyatı gerçekleşecek, alanında uzman olan sayın Prof. Dr. Yaman Tokat hocamızın Florence Nightingale Hastanesi Karaciğer Nakli Merkezi'de ameliyatını yapacak.

Haluk Özçakmak sözlerine şöyle devam etti ; Kocaeli haber dünyası hislere tercüman olan bir  basın kuruluşudur..İyi ve kötü gün dostudur....Haluk Özçakmak olarak çevremdeki dostlarıma ,annemin vefatıyla başlayan Siroz rahatsızlığı son boyuta gelince ülkemizin en başarılı Tıp insanlarından Prof. Doktor Yaman Tokat'a yöneldim,herkese tavsiye ederim.

Florance Nightingale də onun emin  ellerine biricik oğlumdan  alınan karaciğerin bir bölümü alınacak....Hastaneye yatma günümüz 11 aralık Çarşamba veya  12 Aralık Perşembe günü ameliyat olucağım....Tüm dost ve akrabalarıma duyurmak isterim.Dualarını eksik etmesinler.

Prof. Dr. Yaman Tokat Kimdir ? 

1983 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Prof. Dr. Yaman Tokat ,Genel Cerrahi İhtisasını 1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı'nda tamamlamıştır. 1994 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Karaciğer Nakli Programını kurmuştur. 1999 yılında Türkiye’deki ilk başarılı "canlı vericili karaciğer nakli"ni gerçekleştirmiştir.

 

Prof.Dr.Yaman Tokat 2004 yılından bu yana; 1.500'ün üzerinde başarılı karaciğer nakli ile hem Türkiye'de hem de dünyada birçok ekibin yetişmesine ve kurulmasına yardımcı olan ve Avrupa Organ Nakli Birliği'nce eğitim verme hakkına sahip tek kuruluş olarak seçilen; Grup Florence Nightingale Hastanesi Karaciğer Nakli Merkezi'nin direktörlüğünü yapmaktadır. Türkiye'de canlı vericili karaciğer naklinde pek çok yöntem ilk defa Prof. Dr. Yaman Tokat ve ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

Grup Florence Nightingale Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nin direktörlüğünü yapan Prof. Dr. Yaman Tokat, 2004 yılından itibaren 1.000'i aşkın karaciğer nakli gerçekleştirmiş olup, her yıl 100'ün üzerinde nakli yapmaktadır.

 

Merkezimiz 800'ü aşkın "canlı vericili karaciğer nakli" ile Avrupa'da birinci sırada yer almaktadır.

Kocaeli Haber Dünyası olarak Haluk ağbimize acil şifalar dileklerimizi iletiyoruz.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑