BİL KOLEJİ

Spor

Haydar Akar, ‘Bu takım puan farkıyla çıkar’

CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaelispor’un Erokspor’u 2-0 yendiği karşılaşmayı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte maraton tribünde taraftarlarla birlikte izledi.

28 Kasım 2019 Saat: 09:13
Haydar Akar, ‘Bu takım puan farkıyla çıkar’
Haydar Akar, ‘Bu takım puan farkıyla çıkar’


Haydar Akar, ‘Bu takım puan farkıyla çıkar’

CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaelispor’un Erokspor’u 2-0 yendiği karşılaşmayı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte maraton tribünde taraftarlarla birlikte izledi. Şehrimizin tek Kocaeli doğumlu vekili olan Akar, yeni statta maraton tribünde ilk kez maç izledi. Takımın oyunundan bir hayli memnun olan Haydar Akar, “Kulübümüz rehavete kapılmazsa, bu hava ile bir üst lige puan farkıyla çıkar.” yorumunu yaptı.

HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİL

Kocaelispor’u 1970’li yıllardan bu yana takip ettiğini söyleyen Milletvekili Haydar Akar, “İlkokul 3’e gittiğim yıllardan itibaren Kocaelispor’u takip ediyorum. Bu maçı Fatma başkanımızla birlikte taraftarın içinde izlemeyi tercih ettim. Gerçekten çok farklı duygular yaşadım. Maçın atmosferi bu tribünde çok daha farklı hissediliyor. Özellikle genç taraftarlarımız yoğun heyecanlarına rağmen bize çok saygılı davrandı.  Bende onlara ayak uydurmaya çalıştım ve çok zıpladım. Ancak onlara ayak uydurmak çok zor. Çünkü 90 dakika müthiş bir tempo ile takımı destekliyorlar. Burada maç izlemek her babayiğidin harcı değil.

FATMA BAŞKAN ÇILGIN BİR TARAFTAR GİBİ

Fatma başkanı da bu konuda bir kez daha kutlamak istiyorum. Gerçekten çılgın bir taraftar gibi maçı takip ediyor, atmosfere ayak uyduruyor. Taraftarlık temposu da oldukça iyi. Hemen hemen tüm tezahüratları biliyor ve eşlik ediyor. Bizim gençlik yıllarımıza göre birçok tezahürat değişmiş. Ancak, ‘Yeşil, Siyah, Şampiyon, Körfez’ değişmemiş. Zaten bu sözler bu şehirde her zaman yankılanmalı.

TAKIM RUHU YAKALANMIŞ

Takımımızın da galip gelmesiyle, uzun zamandır yaşayamadığım bir atmosferi yaşadım. İlk haftalarda takımı izlediğimde biraz tedirgin olsam da, zamanla takımın oturacağı yönünde düşüncelerim vardı. Artık görüyoruz ki, futbolcular birbirini tanıdıkça takım ruhu da yakalanmış. Üst üste gelen galibiyetlerle herkese güven gelmiş. Ben bu havayla Kocaelispor’un bu yıl açık ara şampiyon olacağına inanıyorum. Ancak rehavete kapılmamız gerekiyor.” dedi.   

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑