ÇLBbilişim_SOL
SalgamEt_SOL
SeyyarKöfteci_SOL
Badana_KENAN_SOL
FOTOGRAFMAKINA_REKLAM_SAĞ
Zafer_emlak_SAĞ
AVBofis_SAĞ
MONmedia_reklamı

Eğitim

Hereke Yerleşkesi Merkez Laboratuarı açıldı

Hereke’de hizmete yeni giren Kocaeli Üniversitesi Hereke Yerleşkesi Merkez Laboratuarı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Hereke Yerleşkesi Ofisi açılışı yapıldı

13 Şubat 2018 Saat: 16:30
Hereke Yerleşkesi Merkez Laboratuarı açıldı
Hereke Yerleşkesi Merkez Laboratuarı açıldı

Hereke Yerleşkesi Merkez Laboratuarı açıldı

Hereke’de hizmete yeni giren Kocaeli Üniversitesi Hereke Yerleşkesi Merkez Laboratuarı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Hereke Yerleşkesi Ofisi açılışı yapıldı

Malzeme Laboratuvarı, Döküm ve Kaynak Laboratuarı, Hidrolik ve Pnömatik Laboratuarı, Elektronik Motoru Laboratuvarı, PLC ve Endüstri 4.0 Laboratuvarı, Tasarım ve Robotik Laboratuvarı ile Öğretim Elemanları ve Teknisyen Odası'nın açılışının yapıldığı törene Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, MYO Müdürleri, dekanlar, il protokolü ve öğrenciler katıldı.

“BİZE EMANET EDİLEN ÖĞRENCİLERE EN İYİ EĞİTİMİ VERİYORUZ”

Kocaeli Üniversitesi'nin kentin lokomotifi olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Bize emanet edilen öğrencilere en iyi şekilde eğitim vermek görevimiz. Şu anda 86 bin öğrenci, 18 fakülte ve 22 meslek yüksek okulu ile ilimizin öncüsüyüz. Bunun sorumluluğu ve bilincinde 'halka hizmet hakka hizmet' anlayışıyla çalışıyoruz. Meslek yüksekokulu eğitimlerine de büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda buradaki laboratuvarları yenilemek istedik. Bina kadar içindeki malzemelerin de önemli olduğunu düşünüyoruz. Buradaki laboratuvarlar birçok alanda ara eleman olarak yetişecek öğrencilerin pratiklerini yapabileceği durumda. Bu vesileyle bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Sayın İsmail Baran olmak üzere emeği geçen personelinden hocasına herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÖĞRENCİLER TEORİK BİLGİLERİNİ PRATİĞE DÖKECEK

Hereke MYO Müdürü Prof. Dr. Fazilet Burcu Candan ise “Bugün hem öğrenci işleri ofisimizin hem de laboratuarlarımızın açılışını yapacağız. 2016 yılından Rektörümüzün talimatıyla başlayan çalışma kapsamında laboratuvarlar için ekipman ve donanım alımları yapıldı. Buradaki okullarımızla istişare ederek laboratuvarları oluşturduk. Amacımız öğrencilerin teoride öğrendiklerini pratiğe dökmeleri. Öğrencilerimiz yeni laboratuarlarımızla çağdaş ve yenilikçi eğitim olanağı bulacak. Burayı çok severek benimseyen Rektörümüze ve laboratuar çalışmalarında emeği olan hocalarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü ve beraberindeki heyet açılış kurdelesini keserek laboratuvarlarda incelemelerde bulundu. Cihazlar ve eğitim olanaklarıyla ilgili bilgi alan Rektörümüz Hülagü'ye baş harflerinin yazılı olduğu ve Ay-Yıldız işlemesinin bulunduğu iki farklı hediye verildi.

HER ALANDA UYGULAMALI EĞİTİM İMKANI

Yeni hizmete giren merkez laboratuarlar,  Hereke MYO’nun Mekatronik, Elektronik, Makine, Metalurji Programı, Asım Kocabıyık MYO’nun ise Makine, Tesisat ve İklimlendirme programları öğrencilerine hizmet verecek. Yeni kurulan laboratuarlarda öğrenciler, otomotiv, demir-çelik, döküm, dövme ve ısıl işlem, elektrik, elektronik, mekanik ve otomasyon gibi sektörler için gereken kalite kontrol testlerin, bakım kurulum ve işletim sistemlerine yönelik işlemleri son teknoloji cihazlar ile uygulama imkanı bulacak. Aynı zamanda endüstriyel ürünlerin standart olarak üretilip üretilmediği konusunda aldıkları teorik bilgiyi uygulamalı olarak öğrenebilecek. 200 bin lira bütçe ile oluşturulan laboratuvarlarda kullanılmak üzere 2 Adet PLC ve Panel, 5 Adet İnverter Kaynak Makinesi, 1 Adet Sertlik Ölçme Cihazı, 1 Adet Çekme, Basma, Eğilme Test cihazı, 1 Adet Laboratuar Fırını, 1 Adet Otomatik Bakalit Alma Cihazı, 2 Adet Taşlama ve Parlatma, 1 Adet Numune Kesme Cihazı ve 1 Adet 3D Printer alındı.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız