ÇLBbilişim_SOL
SalgamEt_SOL
SeyyarKöfteci_SOL
Badana_KENAN_SOL
FOTOGRAFMAKINA_REKLAM_SAĞ
Zafer_emlak_SAĞ
AVBofis_SAĞ
MONmedia_reklamı
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Hem okunmalı hem ibret alınmalıdır

Bunalımda olduğundan, stresli olduğundan, ceviz kabuğunu doldurmayacak kadar dertlerinden bahsetme ve bu yazıyı oku unutma ki; senden de zor durumda olanlar var.!

16 Mayıs 2018 Saat: 09:25

Hem okunmalı hem ibret alınmalıdır

 

Haline şükret,

Ne oldum delisi olma,

Olduğundan farklı görünmek için boştan yere çırpınıp bunalıma düşme,

Özentiye kapılıp içini çürütme,

 

Bunalımda olduğundan, stresli olduğundan, ceviz kabuğunu doldurmayacak kadar dertlerinden bahsetme ve bu yazıyı oku unutma ki; senden de zor durumda olanlar var.!

 

Yat, kalk ve haline şükret,

Morali bozuk olanların, stres içinde olduğunu düşünenlerin özellikle geçim mücadelesi içersinde daha çok zor durumda olanlarında var olduğunu bilerek örnek almamız hepimize rahatlık ve huzur verecektir. Boş yere daha fazla rahatlığı, sefayı düşünüp ünlülerin Instagram hesaplarında gezinerek özentiye kapılıp memnuniyetsizce ateşe atlamanın anlamı yok.

 

Adam sevgilisinden ayrılmış stres, sevdiği kız gelin oluyor bunalım, arabası arızalanır barut, satışlar istediği gibi olmayınca yüzü beş karış, Milletvekilliği adaylığında sıraya girmeyi garantileyememiş dünyası yıkılmış, fani mücadeleler içersinde işleri istediği gibi gitmiyor sinir küpü oluyor. Ama unutmayın rahatlamak için daha zor durumda olanları da halimize şükrederek ibret almak gerekiyor.

 

Tarafıma gelen aslında haline şükür etmeyenlerin ibret alması gereken bir yazı olduğundan bana geldiği gibi hiç düzeltmeden sizlerle paylaşmak istedim. Aslında kısa bir mesaj ama içeriği bir gün hepimizin başına gelebilecek hayatın gerçeklerini yansıtıyor. Düşmez kalkmaz bir, Allah’tır.

 

ugurgencer4134@gmail.com Adresime ulaşan işte o mail.

“Nüfus bilgilerimi vermemdeki amaç internet dolandırıcılığı kandırma v.s. gibi herhangi bir şüpheniz olmaması içindir,ben 3 yıllık evli biriyim ve evlendiğim günden itibaren evliliğim sıkıntı içinde geçmektedir,kaçarak evlendik ve bu yüzden ailelerimizden herhangi bir destek alamıyoruz evlendiğimizde düğünümüz bile olmadı ne takımız oldu nede başka bir maddi değer..sevgi her şeye kadirdir dedik düştük yola..ama iş görüldüğü gibi kolay olmuyormuş bunu çok iyi anladık..

Ben inşaat işçisiyim yevmiye usulü çalışıyorum kışın boştayım yazın iş bulabilirsem çalışıyorum para kazanabiliyorum,anca karnımız doyuyor..piyasaya da borcum olduğundan bunalıma girdim her an kapıma birileri gelebilir korkusu yaşıyorum..4 aylık kiramı veremedim..inanın her yolu düşündüm hatta böbreğimi satmayı bile ama ilerde sağlık sorunu yaşarsam arkamda bırakacağım eşim ve oğlum var..en son çare olarak bu yolu düşündüm eğer bir sonuca ulaşamazsam evliliğim son bulacak ve yuvam dağılacak..İnsanların haline şükür etmesi açısından hem gazetelerde, hem de yayınlarınızda yayınlamanızı sizden rica ediyorum.” Diye çırpınan bir vatandaşın zor bir yaşam mücadelesidir.

 

Evet, bu ve bunun gibi daha niceleri gerek sözlü, gerek yazılı tarafıma ulaşıyor. Bedeller, rakamlar, yaşanan sorunlar farklı olabiliyor.

 

Bu dünya nankörlük dünyası değil.

Sınav dünyasıdır.

Herkes bir sınava tabii olacaktır.

Rabbim önce hepimize sağlık, boştan yere kendini üzüp bunalıma girenlere de akıl fikir versin.

 

Kimse nimetler içinde yüzüp nankörlük etmesin.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Dikkat edilmesi gereken bir seçim süreci22 Mayıs 2018 Saat: 09:48
“Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” Yaptığı işi özellikle bu dönemde savsaklayanların irdelenmesi gerekir.
Hacı Perihan Kayar Camii Açıldı17 Mayıs 2018 Saat: 00:53
Ramazan ayının ilk teravih namazının kılınacağı mübarek günde açılışına katıldığım Namet Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından büyük titizlik ve özveriyle yaptırılan Hacı Perihan Kayar Camiinde teravih namazı kılmak nasip ol
Size Helal Olsun Canım Kardeşlerim!15 Mayıs 2018 Saat: 09:56
Şerefli Askeri üniformayı üzerlerine giyen engelli kardeşlerimizin gözlerindeki ışıltıyı anlatmak elbette mümkün değildir.
Tamam mı Devam mı derken kırılıyoruz erken11 Mayıs 2018 Saat: 11:44
Sezai Karakoç'un dediği gibi "Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır. Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır”
Tüm Yazıları