gölcük evdekal

Güncel

İŞÇİLERE VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

Belediye başkanlarının 630 tl zam vereceğini açıklamaları üzerine “ben 800 tl zam vereceğim, 52 günlük ikramiye, yol ve yemeklerinizi düzelterek Cumartesi tatil yapacağım” demişti. O

16 Eylül 2019 Saat: 10:35
İŞÇİLERE VERİLEN SÖZLER TUTULMADI
İŞÇİLERE VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

                           SEÇİMDEN ÖNCE İŞÇİLERE VERİLEN SÖZLER TUTULMADI.  

           

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris ERSOY yaptığı açıklamada; taşeron firmalarda çalışırken belediye şirketlerine geçen, KHK ile yüksek hakem  kurulunda belirlenen ve enflasyonun altında kalan zamları iyileştirilmesi için 31 Mart yerel seçimlerinden önce belediye başkan adayları tarafından işçilere verilen sözlerin, aradan bunca zaman geçmesine rağmen hala  bazı belediyelerde uygulanmadığını İfade etti .                                                            

 

GEBZE VE DARICA’DA NETİCE YOK.

                          

Ersoy açıklamasında; 31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden yaklaşık 6 ay geçmesine rağmen örgütlü olduğumuz belediyelerden DARICA ve GEBZE’de şirket işçilerimizin mağduriyetini önlemek için çalışma yapılmasına rağmen henüz sonuç alınmadı. İşçi arkadaşlarımız yüksek enflasyon ve zamlar sebebiyle mağduriyet yaşıyor, başkanlarımız iyi niyeti, bir kesim bürokratlar tarafından bazı saiklerle yavaşlatılsa da ,işçilerimizin beklentilerini daha fazla geciktirmeden ötelemeden ivedilikle verdikleri sözü yerine getirmeli . İşçilerimizin yüzlerini güldürmeli. Dedi                                         

    

İZMİT BELEDİYESİNDE VERİLEN SÖZLER UNTULDU

 

Açıklamasını sürdüren Ersoy; İzmit belediyesinde  verilen sözler unutuldu, sayın belediye başkanının 31 Mart seçimde önce adaylık sürecinde, sosyal medya, basın yayın organları ve SMS yoluyla işçilere, diğer aday  belediye başkanlarının 630 tl zam vereceğini açıklamaları üzerine “ben 800 tl zam vereceğim, 52 günlük ikramiye, yol ve yemeklerinizi düzelterek Cumartesi tatil yapacağım” demişti. Oysa seçimden önce verdiği sözü unutarak işçilere 2020/6 ayına kadar her hangi bir ücret düzenlemesi yapmayacağını ifade etmiştir. Temizlik  işlerinde çalışan işçilerin Cumartesi tatili de aynı şekilde verilmemiş, yaptıkları mesai ücretleri hala ödenmemiştir. Biz işçinin sesi olup bu sorunları ve sözleri hatırlatınca, çözüm üretilip işçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi gerekirken, belediye yönetimi ve onların tetikçileri tarafından kamuoyunda hemen bir savunma ve algı oluşturulmaya çalışılarak, 5,6 aylık belediye yönetimine neden yüklendiğimizi, bu açıklamaların siyaseten yapıldığı gibi absürt ifadelerle verilen sözleri işçilerin ve kamuoyunun gözünden kaçırmaya  çalışmaktadırlar.                          

 

PEHLİVAN MİNDERE ÇIKIŞINDA BELLİDİR.

 

Kocaeli’de 13 belediye başkanının 12’si yeni seçilmiş belediye başkanıdır. Bu ücret düzenlemesi yapan başta büyükşehir belediye başkanımız ve diğer belediye başkanlarımızda 5,6 aylık belediye başkanıdır. Pehlivan mindere çıkışından bellidir. Bir çok belediye başkanımız seçimin üzerinden 1-2 ay geçmeden verdikleri sözü tutmuş işçileri sevindirmişlerdir. İşçilere Verilen sözleri unutup mağduriyetlerine çözüm olamayanların yönettikleri şehrin insanlarına seçimden önce verdikleri sözleri nasıl tutacaklarını da hep beraber izleyip göreceğiz. Unutulmamalıdır ki, şehirlerimiz emekçilerimizin alın terleriyle yaşanılır hale gelmektedir. Onların alınterleri her türlü değeri hak etmektedir. Dedi.

 

                                                                                                                Hizmet-İş Sendikası

                                                                                                              Kocaeli Şube Başkanlığı

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑