BİL KOLEJİ

Kültür

İzmit Halkı Eskişehir'de

İzmit Belediyesi, düzenlediği kültür gezileri ile İzmit halkını Eskişehir’e götürüyor. Ücretsiz olarak hizmet sağlanan gezilere vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

1 Ağustos 2019 Saat: 16:30
İzmit Halkı Eskişehirde
İzmit Halkı Eskişehir'de

İlki 14 Temmuz’da başlayan ve haftanın 7 günü gerçekleştirilen gezilere şimdiye kadar yaklaşık bin kişinin faydalandığı belirtildi. Belediyenin Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen bu gezileri 1 yıl boyunca devam edecek olup haftanın 7 günü vatandaşın hizmetine sunulacak.

ÖZEL ARAÇ İLE

Eskişehir Kültür Gezisini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, özel olarak hazırlanan 45 kişilik otobüs ile İzmit mahallelerinden alınıp Eskişehir’e götürülüyor. 3,5 saat süren seyahatin ardından Eskişehir’e ulaşan ekip, rehber eşliğinde tarihi ve kültürel yerleri geziyor. Eskişehir Odunpazarı Bölgesi, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Işıklar Sokak, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Beyler Sokağı, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Cam Atölyesi, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Devrim Arabası, Masal Şatosu, Es Miniatürk, Kalyon Gemisi, Porsuk Çayı, Kentpark, Yapay Plaj ziyaret edilerek en geç 19.00’da İzmit yoluna çıkılıyor.

İZMİT’TE YAŞAYAN HERKES FAYDALANABİLİR

İzmit’te yaşayan vatandaşların farklı şehirler tanımaları ve güzel bir gün geçirmeleri için düzenlenen bu gezilere mahalle muhtarlıkları aracılığıyla ya da İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne müracaat ederek yararlanabilirler.

HER ŞEY DE BÜYÜK TİTİZLİK

Dünyanın en güvenli şehirleri arasında ilk 10’da yer alan Eskişehir’e yapılan geziden oldukça memnun kaldıklarını belirten vatandaşlar; gezi programı, rehber hizmeti, şoförün dikkat ve özeni konusunda da memnuniyetlerini ifade ettiler.

VATANDAŞLAR MEMNUN

İzmit Belediyesi tarafından ücretsiz olarak yapılan bu gezilere katılarak büyük memnuniyet yaşayan Cevahir Emir isimli vatandaş, “ Eskişehir, kentleşmeden, kültür-sanata örnek alınacak huzurlu bir şehir. Bizim için çok güzel ve faydalı bir gezi oldu ” diyerek organizasyon için İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑