gölcük evdekal

Güncel

İzmit’te gece, gündüz bir oldu

Hayatı derinden etkileyen korona virüs, en büyük darbeyi sosyal yaşama vurdu.

1 Nisan 2020 Saat: 15:29
İzmit’te gece, gündüz bir oldu
İzmit’te gece, gündüz bir oldu

İzmit’te gece, gündüz bir oldu

Hayatı derinden etkileyen korona virüs, en büyük darbeyi sosyal yaşama vurdu.

Ülke sanayisinin can damarı Kocaeli kritik günlerden geçerken, korona virüs salgınından da nasibini alan kentlerin başında geliyor. Sanayinin yanı sıra tarım ve az da olsa turizm hizmetleriyle anılan Kocaeli’nin gözde ilçesi İzmit tam anlamıyla kabuğuna kapandı.

Bir üniversite kenti olarak da anılan İzmit’in sokaklarında can dostlarımız; dört ayaklılar da ortalıkta görünmez oldu. Dün öğle saatlerinde siz evde kalanlar için sokaklardaydık. İzmit merkezden farklı görüntüler eşliğinde haberimizi yapmıştık.

Dün akşam da saat 21.00 sıralarında İzmit çarşıdaydık. Meşhur Kapanönü tam bir ölüm sessizliğine bürünmüş. Kokoreç satarak geçimini sağlamaya çalışan emekçi yurttaşlarımız yaktıkları ateşle ısınmaya çalışıyor. Müşteri mi? Hak getire.

Her zaman kalabalık olan ve sokak kavgalarıyla bildiğimiz barlar sokağında bir Allah’ın kulu yoktu dün akşam ve 15 günden bu yana olduğu gibi.

Yürüyüş yolunda selfie çeken iki genç objektifimize takıldı. Döndük Fethiye Caddesi’ne. Günlerdir değişmeyen manzara. İstiklal ve İnönü caddelerinde de manzara aynı. Evde kalmak bugünlerde çok önemli. Sizler evde kalın. Biz sizin için dışarıda olmaya devam ediyoruz.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑