TOYOTA SAG
BİL KOLEJİ-
MERT KARA -haber içi

Kültür

Kalyoncu ve Artvin gezginlerine büyük ilgi

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu yöneticileri ile geziye katılanlar, Kemalpaşa ilçesinden sonra KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu’nun doğduğu ilçe Murgul’da da tulum eşliğinde yöre ezgileriyle karşılandı.

29 Temmuz 2019 Saat: 00:25
Kalyoncu ve Artvin gezginlerine büyük ilgi
Kalyoncu ve Artvin gezginlerine büyük ilgi

Kalyoncu ve Artvin gezginlerine büyük ilgi

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu yöneticileri ile geziye katılanlar, Kemalpaşa ilçesinden sonra KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu’nun doğduğu ilçe Murgul’da da tulum eşliğinde yöre ezgileriyle karşılandı.

Geziye katılanların da sempatisini kazanan karşılamada söz alan KARBAFED Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk Çelebi, “Geçtiğimiz ay Kocaeli basını ile yaptığımız gezimizde; Artvin ile ilgili yaklaşık 150 civarında haber yapılarak kamuoyu bilgilendirildi” dedi.

Kalyoncu ve Çelebi haberlerin kupürlerini başkana sundu

KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu ve Selçuk Çelebi, geçtiğimiz ayki gezi sonrası Kocaeli basını ve ulusal basında çıkan haberlerden oluşan dosyayı diğer başkanlara olduğu gibi Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş’a da takdim etti.

“Murgul’da hedef; turizmde ön plana çıkmak”

Murgul’un genç ve dinamik belediye başkanı Hasan Çavuş, bakırın başkenti olan ve bugüne kadar adını madencilikle duyuran Murgul’da hedeflerinin bundan böyle turizmle de anılmak olduğunu söyledi.

“Çalışmalarımız turizme yönelik”

Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, çalışmalarının turizm yönünde olduğunu, bununla ilgili projeler hazırladıklarını belirtti. Çavuş,”İlçemizi ayakta tutabilmek için ikinci bir sektöre ihtiyacımız var. Bunu da turizmle halledeceğimizi düşünüyoruz. Bundan sonraki beş yıl içerisinde bütün çabalarımız, bütün faaliyetlerimiz, bütün gayretlerimiz; turizmi, ilçemizi ayakta tutan ikinci sektör olarak hayata geçirmek olacak” dedi.

“İnanılmaz doğal güzelliklere sahibiz”

Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, Murgul’un inanılmaz güzelliklere sahip bir ilçe olduğunu altını çizerek, “Karadeniz’in tüm güzellikleri mevcut. Sadece bu noktada biraz geç kalınmış. Altyapı çalışmaları ve tanıtım anlamında geç kalınmış. Yanlış örneklere bakılarak, doğruları yapmak suretiyle dezavantajı, avantaja döndüreceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

“Bakır el işçiliği istenilen noktada değil”

Bakır el işçiliği konusuyla ilgili de görüşlerini aktaran başkan Çavuş, “Bakır el işlemeciliği konusunda bir çabamız var. Bu iki, üç yıl öncesine dayanıyor ama istenen noktaya geldi mi? İstenilen noktaya gelmedi. Bizim turizmden kastımız bakır el sanatlarından çok, doğa turizmi üzerine olacak. Doğa turizmi faktörüyle bölgeye gelen turist sayısı ve sirkülasyonu, bakır el işlemeciliğini destekleyecek ve geliştirilmesini sağlayacaktır diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Çalışmalarımız sınırları aştı”

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu, “Çalışmalarımız Kocaeli sınırlarının dışına taştı. Federasyon olarak oluşturacağımız komisyonumuzda; Artvin ilçelerimizin eksiklerini bir dosya haline getirip, Artvin ve sekiz ilçe belediyemize sunacağız. Burada bacasız sanayi olan turizm noktasında başarının sağlanması adına hiçbir siyası polemik gözetmeksizin kendilerine takdim edeceğiz. Bizler buradan yaklaşık 1.300 Km uzakta olmamıza rağmen, kalbimiz ilçelerimizin başarısı için atacak ve çabalarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑