Güncel

Kandıralılar, Şair Özdemir Asaf’ı andı

Şair Özdemir Asaf’ı okunan şiirleri ile anarken çok keyifli bir şiir akşamı daha birlikte yaşamış oldu.

20 Şubat 2020 Saat: 07:47
Kandıralılar, Şair Özdemir Asaf’ı andı
Kandıralılar, Şair Özdemir Asaf’ı andı

Kandıralılar, Şair Özdemir Asaf’ı andı

Bizkandırayız Şiiir Topluluğu Kandıra’da onaltıncı kez buluştu.

Şair Özdemir Asaf’ı okunan şiirleri ile anarken çok keyifli bir şiir akşamı daha birlikte yaşamış oldu.

Gece de şair Özdemir Asaf’ı şiirseverlerden Olcay Tokdemir çok başarılı bir şekilde sundu. Katılımcıların neredeyse tamamı şairin şiirlerinden okudular. Emekli edebiyat öğretmenleri Mustafa Yıldız ve İpek Sümer ile Matematik öğretmeni Sabahat Ulutaş şairin şiir anlayışı ile ilgili konuları açıklıkla anlattılar. Birçok katılımcı şairin hayatı ile ilgili anektodları anlatması şairin ne kadar sevildiğini ortaya koydu.

Bizkandırayız Kültür Platformunun 16.şiir buluşmasına; eski Devlet Planlama Teşkilatı Genel Müdürü İsmail Sarıca ve eşi Dr. Süheyla Sarıca, Ç.Y.D.D. Kandıra Şubesi Başkanı Eczacı Sevim Deren, Emekli Edebiyat öğretmenleri İpek Sümer, Eczacı Akif Aruca ve eşi Neslihan Aruca, Mustafa Yıldız, öğretmen Sabahat ve Deniz Ulutaş, Necati Duyar, Bizkandırayız Müzik Topluluğu Eğitmenleri Engin ve Şahin Ecevit ile Münevver Ecevit, şairin sunumunu gerçekleştiren Olcay ve Zafer Tokdemir ile Deniz Feyza Tokdemir, Merih Unal İşinsanı Belgin ve Murat Yüksel, Aliye ve Halil Erdoğmuş, Levent Aydoğdu, Yalçın Akkan, Mümtaz Er, Begüm Uslu, Sevda Kurt, Celil Sağlam, Binnur Onur, Zeynep Köroğlu, Ressam Aytaç Kürekçioğlu, Ayşegül ve Bizkandırayız Platformu kurucusu Aygün Aynagöz ve eşi Nurşen Aynagöz katıldı.

Bizkandırayız sözcüsü Aygün Aynagöz bir sonraki çalışmanın Kandıra’mızın yetiştirdiği belki de tek şairi Muzaffer Uyguner adına olacağını ve sunumu ise Eski Devlet Planlama Teşkilatı Genel Müdürü İsmail Sarıca’nın gerçekleştireceğini ilan etti. Gecenin sunumu yapan Olcay Tokdemir’e ve tüm katılanlara teşekkür ederek çekilen toplu fotoğraf ile etkinlik sona erdi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑