Güncel

Kartepe'de İyi Parti Tek Adaylı Kongre

Kongreye mevcut ilçe başkanı Haluk Tamyüksel tek aday olarak girdi. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 30 asil 30 yedek yönetim kurulu üyesi ve 36 il delegesi seçilecek.

23 Şubat 2020 Saat: 14:15
Kartepede İyi Parti Tek Adaylı Kongre
Kartepe'de İyi Parti Tek Adaylı Kongre

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 2’nci Olağan Kongresi bugün Uzunçiftlik Düğün Salonunda gerçekleşti. Diğer ilçe kongrelerine nazaran katılımın yoğun olması dikkatlerden kaçmadı. Kongreye mevcut ilçe başkanı Haluk Tamyüksel tek aday olarak girdi. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 30 asil 30 yedek yönetim kurulu üyesi ve 36 il delegesi seçilecek.

SALON ADETA BİR GELİN GİBİ SÜSLENMİŞTİ

İYİ Partililer sabah erken saatlerde kongrenin yapılacağı Uzunçiftlik Düğün Salonuna akın etti. İzmit başta olmak üzere kongre yapan diğer ilçelere nazaran Kartepe kongresine katılım oldukça yoğundu. Kongrenin yapılacağı salon İYİ Parti ve Türk Bayrakları ile adeta bir gelin gibi süslenmiş, salonun her köşesi Atatürk ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener posterleri ile donatılmıştı. İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel herkesi kapıda karşılayarak tokalaştı.

DİVAN BAŞKANLIĞINI UFUK TURAN ÜSTLENDİ

11 30 da başlayacağı duyurulan İYİ Parti Kartepe İlçe Kongresi 12.00 da başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığını Ufuk Turan, Başkan Yardımcılığını Ayşegül Babacan, Katip üyelikleri ise Ozan Caner, Reha Çakar ve Yasemin Tunca üstlendi.

YOĞUN KATILIM

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatının 2’nci Olağan Kongresine İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda, Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Mehmet Batmanlar, DP Kartepe İlçe Başkanı Ahmet Cengiz, CHP Meclis Üyeleri, İYİ Parti Kartepe Meclis Üyesi Fedai Yazıcı, Millet İttifakı Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar, Saadet Partisi Gençlik Kolları Kartepe İlçe Başkanı İdris Sevil, Suadiye eski Belediye Başkanı Musa Öğünç, İYİ Parti Körfez İlçe Başkanı Cahit Sürüm, İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü, İYİ Parti Kandıra İlçe Başkanı Hilal Kübra Altunay, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, İYİ Parti Kartepe Kurucu Başkanı Musa Coşkun,  Kartepeli Muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.

TAMYÜKSEL, “BU BAYRAK VARYA BU BAYRAK GERİSİNİ SİZ ANLADINIZ” 

Kongrede ilk açılış konuşmasını yapan mevcut İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, katılımcılara teşekkür ederek İYİ Parti’nin simgesi olan bayrağı göstererek ‘Sözü fazla uzatmak istemiyorum. Gelen herkese teşekkür ediyorum. Bu bayrak var ya bu bayrak, gerisini siz anladınız “dedi.

CHP’LİLER SALONDAN AYRILDI

Hatırlanacağı üzere Haluk Tamyüksel adaylık açıklamasında iddialı bir şekilde İYİ Parti Bayrağını Kartepe Belediyesine asacaklarını söylemişti. Tamyüksel’in bu konuşmasının ardından CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda, yönetimi ve CHP’li meclis üyeleri salondan ayrıldı.

YILDIZ,”HALUK KARTEPE’DE BAŞKAN OLACAK”

Kocaeli’nin merkezi İzmit, zirvesi Kartepe, ben de gördüm ki Kartepe İYİ Parti zirveye koşarak gidiyor diyerek konuşmasına başlayan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız,”Siyaset yapmak öyle kolay değil.  Siyasetin kendi içinde nüansları var, gün gelip ben zirveye çıkacağım demek değil. Ben inanıyorum ki Haluk Kartepe’de başkan olacak. Bundan rahatsız olanlar var ama Haluk bunların üstesinden gelecek. Biz 31 Mart’tan sonra ittifak yapmayı bıraktık” dedi.  

YILDIZ, “CUMHURBAŞKANI BAĞIMSIZ OLMALI”

Biz şehide kelle diyen değil şehide can diyenlerdeniz diyerek konuşmasına devam eden Yıldız, “Cumhurbaşkanı kesinlikle bağımsız olması lazım. Bir siyasi partinin başkanının Cumhurbaşkanı olması bizim ne örfümüzde var ne âdetimiz de var. Bu yüzden Genel Başkanımız Meral Akşener mahalle mahalle, köy köy, ilçe ilçe geziyor. Biz bu bayrağı göklere çıkartmak için başa geldik. Ben ilçe yöneticisiyim ben başkanım yok öyle. Herkes üzerine düşen görevi en layığıyla yapacak. Kongremizin herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

DURMUŞ, “ŞEHİDE KELLE DİYORLAR”

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Cumali Durmuş konuşmasına Ak Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenerek başladı. Ak Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son zamanlarına geldiğini söyleyen Durmuş, “Ak Parti için tek şey bu ülkenin ekonomik kaynaklarını kendilerine arkadaşlarına, yandaşlarına paylaştırmaktır. Kendileri gibi düşünene bir parça bir şey verip diğerlerine hiç bir şey vermezler. Bunu anca onlar yapar. Türk milletinin birikmişlerini satarlar. Ülkeyi satarlar. Onlar bu yüzden şehide kelle derler. Onun için İYİ Parti’ye sallarlar. Bu parti bir avuç insanın Meral Akşener’le birlikte olan mücadelesiyle kurulmuştur. Ben onların bu telaşlarını anlıyorum. Erkekler bilir, özellikle kurban bayramında kurban kestiklerinde Allah için kurban keserler. Ama kurban son nefesini verirken son kez bacağını sallar.  Recep Tayyip Erdoğan’da bacağını sallıyor. Az kaldı duracak o bacak “ diye konuştu.

TÜRKKAN, “KORONAVİRÜSÜ ÖNERGEMİZİ HÜKÜMETE VE KÜÇÜK ORTAĞINA KABUL ETTİREMEDİK”

Durmuş’un ardından kürsüye çıkan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konuşmasında, “Geçtiğimiz günlerde dışişleri bakanlığı şimdiye kadar olan gaflarının üstüne çok büyük bir ayıp yaptı. Kahramanmaraşta’ki bombalama olayında bir canımız şehit oluyor. O bombayı atanlardan birinin bakan aracılığıyla konsolos olarak atanıyor. Buna tepki göstermek zorundayız “ dedi. Konuşmasına Koronavirüsüne değinerek devam eden Türkkan, “İkinci olarak Koronavirüsten bahsetmek istiyorum. Dün Van’dan girenlerde tespit edildi. Bu ülkenin nüfusunu ciddi anlamda tehtid eden bir virüs. Biz bunun için önerge verdik. Şimdiden önlem alalım dedik. Yaklaşık bir ay geçti kimse hiç bir şey yapmadı. Ve şuan geliyor Türkiye’ye belki de girdi gizleniyor. Ama biz bu önergeyi hükümete ve küçük ortağına kabul ettiremedik. Bunu hep böyle yapıyorlar. Hiçbir şeyi kabul ettiremiyoruz” ifadelerini kullandı.

HALUK TAMYÜKSEL YÖNETİM KURULU

ASİL: Başkan Haluk Tamyüksel, Ahmet Çetin Kocaağa, Ahmet Sarıoğlu, Ahmet Yusuf, Ali Çevikel, Ayhan Er, Ekrem Tarhan, Emrullah Turan, Enes Turanlı, Fatma Sivri, Filiz Tetik, Halil Şahin, Hülya Özdemir, Hüseyin Bekil, İpek Engin, Kenan Kuzgun, Koray Van, Murat Can Özbek, Ozan Caner, Özhan Besler, Özlem Yücel, Rauf Kemal Durmuş, Recep Teper, Reha Çakar, Serdar Hoşarslan, Serpil Gözel, Seyit Osman Akyüz, Tuğçe Öz, Yasemin Tunca.

YEDEK: Süreyya Topçu, Ferruh Özkal, Ali Osman Tekoğlu, Murat Korkmaz, Yasin Eşgin, Adem Kapan, Aytaç Taşdelen, Ziyettin Ağırman, Nilay Uygun, Cüneyt Tanrıverdi, Furkan Balkan, Mümin Ersoy, Eser Özçelik, Ali Aydemir, Yasin Şahin, Maide Yılmaz, Ahmet Temiz, Ömriye gül, Emrah Çeçen, Murat Özaydın, Serhat Işık, Mert Gümüş, Gizem Çakar, Eda Nur Çavaş, Muhammet Aksakal, Mustafa Sağlam, Nihat Eren Tarcan, İzzet Erkan, Emre Baykal, Erol Orçan.

İL KONGRE DELEGESİ

ASİL: Haluk Tamyüksel, Seyit Osman Akyüz, Emrullah Turan, Ekrem Tarhan, Recep Teper, Osman Çakar, Hüseyin Bekil, Serdar Hoşarslan, Mecit Durmuş, Ahmet Yusuf, Engin Turanlı, Ahmet Çetin Kocaağa, Kubilay Işık, Banu Aykan, Engin Çakmak, Bora Savaş, Tuğçe Öz, Özelm Yücel, Hülya Özdemir, Yasemin Tunca, Okan Kula, Serpil Göze, Esra Tamyüksel, Musa Coşkun, Süreyya Topçu, Ali Çevikel, Ferruh Özkal, Ersin Soykan, Ahmet Sarıoğlu, İlhan Tamyüksel, Deniz Sarıyıldız, Vedat Sarman, Eda Nur Çavaş, Eda Yılmaz, Rauf Kemal Durmuş, Mustafa Mutlu Sarı.

YEDEK: Uğur Tiryakioğlu, Nilay Uygun, Serhat Işık, İzzet Erkan, Emre Baykal, Nihat Eren Tarcan, Fatma Sivri, Ömer Faruk Onur, Ali Aydemir, Ziyettin Ağırman, Filiz Tetik, İpek Engin.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑