gölcük evdekal

Eğitim

Kocaeli Adliyesinde 63 Öğrenci Staj'ı Başladı

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Bölümünde öğrenim gören 12’nci sınıf öğrencilerinin Adliyelerde staj yapması kararlaştırılmıştır.

17 Ekim 2019 Saat: 14:41
Kocaeli Adliyesinde 63 Öğrenci Stajı Başladı
Kocaeli Adliyesinde 63 Öğrenci Staj'ı Başladı

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNİN ADLİYEMİZDEKİ STAJI BAŞLATILMIŞTIR.

 

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen protokol sonucunda, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Bölümünde öğrenim gören 12’nci sınıf öğrencilerinin Adliyelerde staj yapması kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda;

2015 yılından günümüze kadar Kocaeli Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Bölümü Zabıt Katipliği ve İnfaz Koruma dalları son sınıf öğrencileri Adliyemizde staj yapmaktadır.

2019-2020 eğitim öğretim yılında 63 öğrencimiz staja başlatılmış;  zabıt kâtipliği dalında okuyan 43 öğrencimiz Adliyemizin Mahkeme ve Savcılık birimlerinde, infaz koruma dalında okuyan 20 öğrencimiz de Kandıra Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesinde çeşitli birimlere yerleştirilmiştir.  

Eğitim ve öğretim yılı boyunca, haftanın 3 günü Adliyemizde çalışacak olan öğrencilerimizin eğitimini aldıkları mesleğin çalışma prensibini ve meslek etiğini öğrenmeleri, takım çalışması becerisi ve iş disiplini edinmeleri amaçlanmaktadır.

İşbirliği kapsamında; 2015 yılında 67, 2016 yılında 67, 2017 yılında 67, 2018 yılında 66 ve bu yıl 63 öğrenci olmak üzere toplam 330 öğrencimize staj eğitimleri için Adliyemizce destek verilmiştir.

Staj yapan öğrencilerimizle tecrübelerini paylaşarak mesleki olarak yetişmelerini sağlayan Hakimlerimize, Cumhuriyet Savcılarımıza ve büro çalışanlarımıza teşekkür eder, tüm öğrencilerimize eğitim ve meslek hayatlarında başarılar dileriz.

 

Kocaeli Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑