sol yan -HALIC TERCUME
TOYOTA SAĞ TARAF
SUKAY -haber içi

Asayiş

Kocaeli Emniyeti,Gebze Cinayeti İle İlgili Açıklaması

Bahse konu olayların faili olan F.A. isimli şahsın yakalanması amacıyla Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar neticesinde, şahıs Düzce’de 31.12.2019 günü yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştır.

2 Ocak 2020 Saat: 00:47
Kocaeli Emniyeti,Gebze Cinayeti İle İlgili Açıklaması
Kocaeli Emniyeti,Gebze Cinayeti İle İlgili Açıklaması

                07.06.2014 günü Gebze Gaziler Mahallesinde Ş.S. isimli şahsın öldürülmesi olayı ile ilgili olarak Tekirdağ Cezaevinde tutuklu olan F.A. isimli şahıs, 12.12.2018 günü cezaevinden firar ederek İstanbul’da (1) şahsı öldürmüş, sonrasında ise 30.10.2019 günüde Gebze Mevlana Mahallesinde (1) şahsı öldürmüş ve  (1) şahsı da yaralayarak olay yerinden kaçmıştır.

            Bahse konu olayların faili olan F.A. isimli şahsın yakalanması amacıyla Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar neticesinde, şahıs Düzce’de 31.12.2019 günü yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahsın yakalandığı ikamette yapılan aramada, yastığının altında kullanıma hazır vaziyette (1) adet tabanca, (50) adet fişek, vücuduna gizlenmiş bir adet sustalı bıçak ve sahte kimlik belgeleri bulunmuştur.

            Şahsın adam öldürme, ruhsatsız silah bulundurma ve hükümlü ve tutuklunun kaçması suçlarından (9) ayrı yakalama kararı bulunmakta olup ilk cinayet olayından dolayı (11) yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunmaktadır. Müdürlüğümüzdeki işlemleri tamamlandıktan sonra Adli Makamlara sevk edilen şahıs tutuklanmıştır.

            Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü olarak, İlimiz genelinde suçun önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.

         Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                                                                                                                   KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑