sol yan -HALIC TERCUME
TOYOTA SAĞ TARAF
SUKAY -haber içi

Güncel

KOÜ’de Sıfır Atık Uygulamaları

Üniversitemiz bünyesinde “Sıfır Atık Projesi” uygulamalarına yönelik çalışmalarla ilgili proje geliştirme toplantısı 29 Haziran’da gerçekleştirildi.

11 Temmuz 2018 Saat: 15:35
KOÜ’de Sıfır Atık Uygulamaları
KOÜ’de Sıfır Atık Uygulamaları

KOÜ’de Sıfır Atık Uygulamaları

 

Kocaeli Üniversitesi çevreye verdiği önemi, gerçekleştirdiği ve desteklediği projelerle bir kez daha gösteriyor. 

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefiyle tüm kamu kuruluşlarında başlatılan “Sıfır Atık” projesi kapsamında gerek öğretim üyesi ve idari personeli gerekse öğrenci sayıları ile Kocaeli’nin kapasitesi en yüksek eğitim kurumu olan Üniversitemizde projenin başarıya ulaşması için çalışmalar sürdürülüyor.

 

Üniversitemiz bünyesinde “Sıfır Atık Projesi” uygulamalarına yönelik çalışmalarla ilgili proje geliştirme toplantısı 29 Haziran’da gerçekleştirildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayriye Özpınar’ın koordinatörlüğü’nde yapılacak çalışmalarla ilgili Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevil Veli yürütücülüğünde hazırlanan sunum çerçevesinde mevcut durum ve uygulanacak işlemlerle ilgili bilgilendirme yapılırken, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kasım Baynal, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcıları Doç.Dr. Ayla Arslan ve Doç.Dr. İsmail Özbay ile Kocaeli Çevre İl Müdürlüğü ve İzmit Belediyesi Çevre Kontrol Daire Başkanlığı’ndan katılan mühendislerin önerileri ışığında izlenecek yol haritası belirlendi.

 

Verimli geçen toplantı sonrası üniversitemizdeki tüm birimlerde standart sağlamak için uygulama yönergesi oluşturulmasına, öğrencilerin uygulamada aktif tutulması için öğrenci kulüplerinin sisteme dahil edilmesine ve Güzel Sanatlar ile Mimarlık ve Tasarım fakültelerinden, iç ortam toplama kutularının tasarımının yapılması için destek alınmasına karar verildi.

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri - Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑