Güncel

Kudüs’teki ezan yasağına(TÜGVA )'dan tepki

Siyonist İsrail yönetiminin gürültü kirliliği oluyor gerekçesi ile ezanı yasaklaması Müslümanlar tarafından sert tepkiler ile eleştirildi. Bu eleştirilerden biride TÜGVA Kocaeli’ den geldi.

4 Mart 2017 Saat: 22:33
Kudüs’teki ezan yasağına(TÜGVA )dan tepki
Kudüs’teki ezan yasağına(TÜGVA )'dan tepki

Türkiye Gençik Vakfı (TÜGVA ) Kocaeli İl Temsilciliği, Kudüs’teki ezan yasağına Umuttepe Camii’nde kılınan cuma namazının ardından sert tepki gösterdi.

Siyonist İsrail yönetiminin gürültü kirliliği oluyor gerekçesi ile ezanı yasaklaması Müslümanlar tarafından sert tepkiler ile eleştirildi. Bu eleştirilerden biride TÜGVA Kocaeli’ den geldi. Cuma namazını Umuttepe Camisinde kılan çok sayıda TÜGVA Kocaeli gönüllüsü  Kudüs’te ezan-ı Muhammediye’nin yasaklanmasına karşı bildiri okudu.

“GÜÇLÜNÜN HAKLI OLDUĞU ULUSLARARASI HUKUK SİSTEMİNİ REDDEDİYORUZ”

TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Yusuf YAZICI, ezan yasağı ile ilgili şunları söyledi;

“İslamın ilk kıblesi olan Kudüs’te okunan ezanlar hiçbir güç tarafından susturulamaz. Güçlünün haklı olduğu uluslar arası hukuk sistemini reddediyoruz. Hiçbir gücün ezana ve Müslümanlığa karşı çıkamayacağını ve bu konu üzerinde gayretle mücadelemizi sürdüreceğimizi herkes bilmelidir, Kudüs şerefimizdir”dedi.

Türkiye gençliğinin Kudüs ‘teki ezan yasağına bildirisi şöyle ;

AZİZ MİLLETİMİZ,

Güçlünün haklı olduğu uluslararası hukuk sistemiyle dünya adım adım bir noktaya sürüklenmektedir.   Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Yanı başımızda Ortadoğu İslam topraklarında her gün ayrı bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden ayrılmak durumunda kalmış; yurtları işgal altına alınmıştır. İnsan aklı ve iz'anıyla dalga geçercesine yeni üretilen bombaların, silahların tatbikatı özgürlük, adalet ve demokrasi gerekçeleriyle masum insanlar üzerinde yapılmaktadır.  Müslümanlar hunharca katledildiğinde, topraklarına tecavüz edildiğinde sessiz kalan, güçlünün haklı olduğu bir Uluslararası Hukuk Sistemini ve onun ikiyüzlü araçlarını reddediyoruz.

Aziz Milletimiz,

İlk kıblemiz Filistin 1948 yılından beri adım adım işgal altına alınmıştır. TV'lerde naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde silahlarla hunharca katledilirken bunu yapan işgalci devleti şımarıklıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz.  İslam’ın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammediye'nin yasaklanması cür'etinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslâm alemine hatırlatıyoruz. Alem-i İslam'ı reel politik kaygılardan arınarak, Amerika’dan, İsrail’den değil Allah'tan korkmaya ve O'na teslim olmaya çağırıyoruz. Artık ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin'in özgürlüğüne kavuşması aynı çizgiye gelmiştir.  Her attığı hukuksuz, ahlaksız ve alçak adımda Müslümanların sessizliğinden güç alan işgalci şer odaklarına, onların üst aklına sesleniyoruz:  Susturmaya çalışsa da yedi alem; bu ümmetin Bilal'leri bitmeyecek.  Ve yükselecek göğe her haneden tekbirler Allah u Ekber! Allah u Ekber!

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑