gölcük evdekal

Güncel

Meslek Lisesi Memleketin Güvencesi

Bununla birlikte acil ihtiyaç duyulan tıbbi malzeme ve dezenfektanın üretilmesi amacıyla yurt genlinde pek çok meslek lisesinin öğrenci ve öğretmenleri gönüllü olarak okullarına giderek üretime başladı.

6 Nisan 2020 Saat: 20:49
Meslek Lisesi Memleketin Güvencesi
Meslek Lisesi Memleketin Güvencesi

Meslek Lisesi Memleketin Güvencesi

Korona Virüs salgını nedeniyle okullara ara verilip uzaktan eğitime geçildi. Bununla birlikte acil ihtiyaç duyulan tıbbi malzeme ve dezenfektanın üretilmesi amacıyla yurt genlinde pek çok meslek lisesinin öğrenci ve öğretmenleri gönüllü olarak okullarına giderek üretime başladı. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meslek liselilerin bu duyarlı çabalarını sosyal medya hesabından paylaştığı cümlelerle kamuoyuna aktardı.

Ziya Selçuk mesajında şu ifadelere yer verdi: “Meslek liselerinde okuyan öğrencilerimiz için oluşmuş olumsuz algıyı ortadan kaldırmak ve öğrencilerimizin, kurumlarımızın bu ülke için aslında nasıl bir cevher olduğunu anlatmak için çalıştık aylardır. Ülke ihtiyaçlarına uygun meslekî eğitim dedik ve bunun için yeni bir meslek lisesi modeli geliştirdik. Ve gün geldi. Ülkenin anlık ihtiyacı cerrahi maske idi. Öğrencilerimiz okullar kapansa da biz gerekli izolasyonu sağlayıp burda kalacağız dediler ve 50 okulumuzda 1.172.037 cerrahi maske ürettiler. Meslek liseleri maske üreten makine üretti. Ülkenin ihtiyacı dezenfektandı. Dezenfektan üretimi yapan 44 okulumuzda 3.103.452 litre hipoklorit esaslı yüzey dezenfektan ürettiler. Yine aynı okullarda 31.076 litre el dezenfektanı 450 litre kolonya üretildi. Ülkemizin ihtiyacı tulumdu, 8 okulumuzda yaklaşık 6000 tulum üretildi. Şimdi bu çocuklarıma, hep birlikte tam zamanında yapılacak bir teşekkür borçluyuz. Teşekkür ederim güzel yürekler, ülkemiz için üreten ellerinizden öperim.”

Bu mesajın altına bakan Ziya Selçuk’un takipçileri birçok yorum yaptı. Bu yorumlardan kiminde tematik liselerin sayılarının artırılması yer alırken kimilerinde ise tüm liselerin tematik lise olması ve lise eğitimi alan her öğrencinin seçtiği bir alanda becerilerini geliştirmesi gerektiği gibi öneriler yer aldı. Ayrıca bakanın sözünü ettiği çalışmları gerçekleştiren öğretmen ve öğrenciler fotoğraflar paylaştı. Türkiye’nin farklı bölgelerindeki okullardan gelen bu fotoğraflar meslek liselerinin zor zamanlarda ülkemizin güvencesi olduklarının adeta resmi gibiydi

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑