Bayramınız Mübarek Olsun

29 Mayıs 2019 Saat: 17:53
Selçuk ÇELEBİ
Yaklaşık bir ay oruçlarımızı tuttuk ALLAH nasip ederse bir kaç gün sonra Ramazan Bayramına erişeceğiz.

Bayramınız Mübarek Olsun

Yaklaşık bir ay oruçlarımızı tuttuk ALLAH nasip ederse bir kaç gün sonra  Ramazan Bayramına erişeceğiz.Bazen oturduğumda düşünüyorum eski bayramlarla şimdiki bayramları arasında korkunç fark var. Adam yıllarca oturduğu apartmanında karşı komşusunu tanımıyor.

Buduruma söylenecek çok söz var.Her halde geçim derdi mi diyeceğiz.Hayır hayır biraz islamdan uzaklaştık saygı yok sevgi yok,Teknoloji almış başını gidiyor.Tabiki gelişen yenilikleri takip edeceğiz.Ama  anne ve babalar olarak evde hepimizin elinde cep telofonu var.Üstüne üstlük her odada ayrı televizyon var.

Akşam olduğunda sofra etrafında bir araya gelmek hep beraber yemek yemek  hayal oldu.Sonuç böyle olunca tabiki muhabbet ortadan kalkıyor.

Çocukluğumuzda bayram günlerini özlemle beklerdik yeni alınan elbiseleri giyecek olmamız bizleri başka heyecanlandırırdı.

Her bayramda çocuklarımız zil çalarak el öpmeye gelirlerdi. Geliceğimizin teminatı olan yavrularımız,onlar olmadan bayramın tadının olmadığı gerçek,

Kapınıza gelen çocuklarımıza bayram harçlığı verelim güzel güzel şekerleri verelim onları küsturmelim,azda olsa bayram harçlıklarını verelim.

En yakınımızdaki dostlarımızın kapısını çalmaz hale geldik,bayramlarımız artık elimizden kayıp gidiyor.Ömürler tükeniyor bir etrafımıza bakalım  geçtiğimiz yıl aramızda olupta bu bayram aramızda olmayanlar var.

Neden ders almıyoruz,gençlerimize neden örnek olmuyoruz.Neden bayramı bayram gibi yaşamak zor oluyor.Elimizden geldiği kadar bayramı bayram gibi yaşamaya özen gösterelim.

Bu vesile ile Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Kalın Sağlıcakla

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Kenan Subaşı29.05.2019 18:45

Merhaba selçuk bey gerçekten elinuze saglik cok guzel.bir yazi gercekten bütün degerlerimiz kültürümüz yok olmuş ve kendiniz bitrmisiz boyle bir yazi kame aldiginuz için cok tsk ederim hayırlı bauramlar dikerim size ve ailenize ..

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları