Evde Kal Sağlıklı Kal

25 Mart 2020 Saat: 08:08
Selçuk ÇELEBİ
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.

Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.

İtalya’dan başlayalım sokağa çıkma yasağını tamamen tiye alıp çatı aralığında eğlenceye devam,

 işte sonuç ortada,

İtalya'da koronavirüs vaka ve ölüm sayısının en yüksek olduğu şehir olan Bergamo'nun Belediye Başkanı Giorgio Gori, gerçek ölü sayısının resmi rakamlardan 4 kat fazla olabileceğini söyledi.

Lombardia bölgesinde yer alan 1.1 milyon nüfuslu Bergamo kentinde bugüne kadar 1176 koronavirüs ölümü kayıtlara geçti. Bu sayı, tüm ülke genelindeki 6077 ölümün neredeyse beşte birine denk geliyor. Ülke genelinde tespit edilen yaklaşık 64 bin vakanın da 10'da biri Bergamo'da.

Fransa’da son durum : Sağlık Bakanı Olivier Veran, yaptığı açıklamada, dışarı çıkmamanın salgını yenmek için önemli olduğunu belirterek, "Eve kapanmanın etkili olup olmadığını görmeden önce durum kötüleşmeye devam edecek." ifadesini kullandı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson,halkın hükümetin aldığı kararlara uymadıkları yönündeki açıklaması ardından  ançak biz halkın uymalarını sağlamak için her türlü kararları almak zorundayız.

Tablo maalesef  böyle bizde  65 yaş uygulamasını sokağa çıkma yasağını çok önemsiyorum,çünkü riski azalmak adına bu uygulamayı hayata geçirmekte fayda var.

Bu  aşamada  öncelikle Sağlık bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığının aldığı kararları titizlikle takip edilmeli ve itibar etmeliyiz.

Kocaeli Haber Dünyası haber merkezimizede  bazı haberler intikal etmektedir.Bizler haber kaynağını sorduğumuzda öyle söylüyor diye cevap aldığımızda asla itibar etmiyoruz.

Bu işin şakası yok.Yüzyılda bir gelebilecek büyüklükte ağır bir sorunla karşı karşıyayız.

Temennimiz bu Korono belasından  Ülkemiz büyük zarar görmeden kurtulmamızdır.

 

 

 

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları